وزارت ارتباطات رتبه نخست تبدیل مجوزها را کسب کرد

تهران (پانا) - براساس گزارش درگاه ملی مجوزها، تا روز بیست ویکم بهمن ماه ۲۱ هزار و ۹۳۳ فعال اقتصادی، مجوزهایشان را الکترونیکی کرده و شناسه یکتا دریافت کرده‌اند که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تبدیل ۶۷.۶ درصد رتبه نخست تبدیل مجوز در میان دستگاه‌ها کسب کرد.

کد مطلب: ۱۴۴۷۷۶۹
لینک کوتاه کپی شد
وزارت ارتباطات رتبه نخست تبدیل مجوزها را کسب کرد

تا روز بیست ویکم بهمن ماه مجموعاً ۲۱ هزار و ۹۳۳ فعال اقتصادی، مجوزهایشان را الکترونیکی کرده و شناسه یکتا دریافت کرده‌اند. از میان این عده،۱۶ هزار و ۲۳۱ نفر از اتاق اصناف و هزار و ۱۴۶ نفر از وزارت ورزش و جوانان شناسه یکتا دریافت کرده‌اند.

با توجه به تعداد صاحبان پروانه کسب و مجوزهای اداره در میان دستگاه‌ها، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در کارزار تبدیل مجوزهای کاغذی به الکترونیک از سایر دستگاه‌ها پیشی گرفته است.

وزارت ارتباطات رتبه نخست تبدیل مجوزها را کسب کرد

بر اساس این گزارش، با حکم ماده یک قانون تسهیل صدور مجوزها، همه مجوزهای کاغذی تا پایان سال ۱۴۰۲ باید به مجوز الکترونیکی (شناسه یکتا) تبدیل شوند.

درگاه ملی مجوزها امکان صدور غیرحضوری و رایگان شناسه یکتا برای صاحبان مجوزهای کاغذی را فراهم کرده و از دی‌ماه گذشته، عملیات تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا شروع شده است.

زیرساخت نرم‌افزاری کارزار ملی حذف مجوزهای کاغذی، طی ماه‌های گذشته توسط مراکز فناوری اطلاعات اکثر دستگاه‌های اجرایی عملیاتی شده است؛ اما وزارتخانه‌های صمت، کشور و آموزش‌وپرورش هنوز زیرساخت لازم نرم‌افزاری برای اجرای ماده یک قانون تسهیل صدور مجوزها و تبدیل مجوزهای کاغذی به الکترونیک و را فراهم نکرده‌اند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار