آغاز عملیات اجرایی طرح های مسکن، شهرسازی و حمل و نقل در هرمزگان

تهران (پانا) - وزیر راه و شهرسازی در همراهی با رییس جمهوری به منظور افتتاح، بازدید و آغاز عملیات اجرایی طرح های مسکن، شهرسازی و حمل و نقل در حوزه‌‌های جاده‌ای و بندری وارد استان هرمزگان شد.

کد مطلب: ۱۴۴۵۱۱۶
لینک کوتاه کپی شد
آغاز عملیات اجرایی طرح های مسکن، شهرسازی و حمل و نقل در هرمزگان

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی امروز ۱۲ بهمن هم زمان با سالروز ورود تاریخی امام خمینی (ره) به کشور و در همراهی با رییس جمهوری برای افتتاح، بازدید و آغاز عملیات اجرایی برخی پروژه های مسکن و شهرسازی و حمل و نقلی از جمله جاده ای و بندری وارد استان هرمزگان شد و مورد استقبال مقامات استانی قرار گرفت.

آغاز عملیات اجرایی شهر جدید خلیج‌فارس و مکران‌نو، افتتاح پروژه راهداری، راه روستایی و شروع عملیات اجرایی به ارزش ۲۵هزار و ۶۹۹ میلیارد ریال، افتتاح پروژه‌های راه شامل بهره‌برداری از ۵۲ کیلومتر راه اصلی و بزرگراهی به ارزش ۱۶هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال و شرکت در جلسه شورای هماهنگی در اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، بخشی از برنامه‌های سفر بذرپاش به استان هرمزگان است.

برنامه‌ریزی شده تا جشن مسکن و انقلاب با حضور رییس‌جمهور، برخی از اعضای کابینه در سفر فردای هیات دولت به استان هرمزگان برگزار شود. بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در این سفر، ۱۴ هزار واحد مسکونی افتتاح می‌شود و ۲۲ هزار متقاضی در روستاهای استان، زمین دریافت خواهند کرد.

در جریان سفر، همچنین، عملیات اجرایی ۹۳ کیلومتر از باند دوم کریدور نوار ساحلی جنوب کشور در منطقه مکران آغاز و ۵۲ کیلومتر راه و بزرگراه در استان هرمزگان افتتاح می شود که در مجموع ۳۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال ارزش موارد مذکور است.

عملیات اجرایی۹۳ کیلومتر از باند دوم کریدور نوار ساحلی جنوب کشور در منطقه مکران شامل قطعه دوم باند میناب-جاسک به طول ۲۵ کیلومتر، بهسازی بخشی از محور جاسک-میناب به طول ۵۳ کیلومتر و قطعه ۱/ب باند دوم جاسک-کاروان در مجموع به ارزش ۲۱ هزار میلیارد ریال است.

۵۲ کیلومتر راه و بزرگراه استان هرمزگان شامل محور جاسک-کاروان ۲۳ کیلومتر، کیلومتر باند دوم بندر خمیر-بندرلنگه-پارسیان، محور لار-بستک به طول ۸ کیلومتر، محور جهرم-لار-بندرعباس به طول ۴ کیلومتر، راه اصلی خور-جناح به طول ۳.۵ کیلومتر، راه اصلی فاریاب-زیارت علی به طول ۲.۵ کیلومتر و بهسازی راه اصلی سیاهو به طول ۳.۵ کیلومتر می شود که در مجموع ۱۶ هزار ۶۰۰ میلیارد ریال ارزش این پروژه ها است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار