استاندار تهران:

ادارات و دستگاه‌های دولتی بیشترین مصرف برق را در تهران دارند

تهران (پانا) - استاندار تهران با بیان اینکه در بخش اداری، سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و بعد بخش خانگی بیشترین مصرف برق را در تهران دارند، گفت باید با سیستم‌های کنترلی نظارت دقیقی بر میزان مصرف بخش اداری انجام شود.

کد مطلب: ۱۴۴۲۱۷۱
لینک کوتاه کپی شد
ادارات و دستگاه‌های دولتی بیشترین مصرف برق را در تهران دارند

علیرضا فخاری در جریان بازدید از مرکز رصد و پایش برق شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهر تهران ظرفیت مصرف بسیار زیادی نسبت به کل کشور دارد.

وی ادامه داد: بخش صنعتی کم‌ترین مصرف را دارد و بیشترین مصرف در بخش اداری، سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و بعد بخش خانگی است.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: ما باید بتوانیم از ابزارهای کنترلی نظارت دقیقی بر مصرف اداره‌ها و سازمان‌ها داشته باشیم تا ظرفیت جبرانی برای کمبود برق در پیک مصرف تابستان داشته باشیم.

فخاری تغییر ساعت کار اداری راهم عامل مؤثری در مدیریت مصرف دانست و افزود: مدیریت بر مصرف از طریق پیش‌بینی‌ها و طرح‌ریزی‌های جدید باید صورت گیرد.

وی به تلاش‌های صورت‌گرفته در نظام تأمین و توزیع و اندازه‌گیری برق در تهران اشاره کرد و آن را نشان از درایت و برنامه‌ریزی درازمدت در توزیع برق تهران بزرگ دانست.

استاندار تهران گفت: این اقدام‌ها و برنامه‌ریزی‌ها آرامش و اطمینان در مردم ایجاد کرده؛ زیرا تأمین برق از نیازهای امروز مردم است.

فخاری ادامه داد: شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با ظرافت و ظرفیت تلاش می‌کنند برق را به‌اندازه برای مردم برسانند؛ زیرا برق یکی از ابزارهایی است که بشر امروز به آن عادت کرده و قطع آن یک نااطمینانی و فضای روحی و روانی ایجاد می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: امروزه همه ابزارهایی که استفاده می‌شوند پایه اصلی آن برق است و تلاش برای تأمین برق نوعی مجاهدت است .

استاندار تهران به استفاده از خوب از ظرفیت‌های الکترونیکی و به‌خصوص نظام ارتباطی مشخصی که می‌تواند لحظه‌به‌لحظه و نقطه‌به‌نقطه همه عوامل مصرف را مشخص کرده و اختلالاتی که ممکن است در سیستم ایجاد شود را مورد شناسایی قرار دهد اشاره کرد و گفت: یکی از ویژگی‌های این امر رسیدگی به‌موقع به امر خاموشی‌ها است.

فخاری ادامه داد: بر اساس ابتکار توزیع تهران از طریق جی. آی. اس می‌توانند همه نقاط شهر تهران را در کنترل داشته باشند و به‌محض قطع برق تیم‌های عملیاتی می‌توانند به‌موقع اقدام کنند این از مزیت‌های بسیار خوبی است که در شبکه پیش‌بینی‌شده است.

وی افزود: همچنین برای حوادث پیش‌بینی‌هایی که انجام شده و برنامه دارند می‌توانند از نقاط مختلف وضعیت مصرف و توزیع را در کنترل داشته باشند.

استاندار تهران در باره تأمین برق برای حوزه‌های انتخاباتی تهران گفت: برای انتخابات پیش از اقدام ما دوستان برق اقدام کرده‌اند و همه شعب اخذ رأی تحت‌نظر برق قرار دارد.

فخاری افزود: با برنامه‌ها و پیش‌بینی‌های انجام شده شاهد یک شرایط متعادل خواهیم بود و بدون هیچ مشکلی تأمین برق می‌شود.

وی ادامه داد: و حتی اگر قرار بر الکترونیکی شدن انتخابات شد به‌واسطه شرایط فراهم شده با اطمینان خاطرمی توانیم انجام دهیم.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار