بهره‌برداری از بزرگترین زنجیره تولید تخم‌مرغ خاورمیانه

تهران (پانا) - بزرگترین زنجیره تولید تخم‌مرغ خاورمیانه با ظرفیت سالانه ۷۵۰ هزار تن تخم‌مرغ با مشارکت و حمایت بانک کشاورزی در استان گلستان به بهره‌برداری رسید.

کد مطلب: ۱۴۴۱۳۲۶
لینک کوتاه کپی شد
بهره‌برداری از بزرگترین زنجیره تولید تخم‌مرغ خاورمیانه

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، فعالیت این واحد تولیدی فرصت اشتغال برای بیش از ۷۰۰ نفر به صورت مستقیم و دو هزار نفر به صورت غیرمستقیم را فراهم و روزانه ۳ میلیون قطعه به ظرفیت تولید تخم‌مرغ کشور اضافه کرده است.

بر اساس این گزارش، این زنجیره کامل تولیدی شامل ۶۰ هزار مرغ مادر تخمگذار، ۳۰۰ هزار قطعه پولت تخمگذار، ۳ میلیون قطعه مرغ تخمگذار، ۹۰۰ هزار پرورش پولت تخمگذار، صنایع وابسته از قبیل کارخانه خوراک آماده دام، کارخانه جوجه‌کشی، کارخانه بسته‌بندی و فرآوری تخم‌مرغ را شامل می‌شود.

این واحد تولیدی در شهر گنبد کاووس استان گلستان که با تسهیلات ۴ هزار میلیارد ریالی بانک کشاورزی به بهره‌برداری رسیده است، قابلیت تولید سالانه ۷۵۰ هزار تن تخم‌مرغ در سال را دارد که معادل ۲۵ درصد کل تولید تخم‌مرغ کشور است. بر همین اساس محصولات تولیدی این واحد علاوه بر تأمین نیاز و کنترل قیمت‌ها در بازار داخلی، به کشورهای همسایه نیز صادر شده و موجب ارزآوری برای کشور خواهد شد.

این گزارش می‌افزاید؛ هدایت تسهیلات به سمت زنجیره‌های تولید یکی از رویکردهای اساسی بانک کشاورزی در سال‌های اخیر است و بر همین اساس این بانک طی ماه‌های گذشته با رونمایی از الگوی نوین و کامل تأمین مالی زنجیره‌های تولید گامی اساسی در هدایت دقیق اعتبارات به سمت زنجیره‌های تولید و کنترل قیمت‌ها برداشته است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار