آغاز پرداخت وام ۳۵۰ میلیونی مسکن روستایی و ۵۵۰ میلیونی شهری

تهران(پانا)- مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی خبر داد،که پرداخت وام مسکن روستایی ۳۵۰ میلیون تومانی در شعب بانک‌ها آغاز شده است.

کد مطلب: ۱۴۴۰۰۵۷
لینک کوتاه کپی شد
آغاز پرداخت وام ۳۵۰ میلیونی مسکن روستایی و ۵۵۰ میلیونی شهری

ابوالفضل نوروزی، مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با اشاره به همکاری بانک مرکزی در تصویب و ابلاغ افزایش تسهیلات مسکن روستایی به 350 میلیون تومان با نرخ سود 5 درصدآ گفت: سقف این تسهیلات قبلا 200 میلیون تومان بود و الان در شهر‌های زیر 25 هزار نفر تسهیلات ساخت مسکن روستایی به 350 میلیون تومان افزایش پیدا کرد

وی افزود: اتفاق مثبت دیگری که افتاد این است که قبلا تسهیلات مسکن شهری در شهر‌های بزرگ بیشتر بود، در شهر‌های کوچک کمتر و عددش هم در نهایت 450 میلیون بود که این عدد افزایش پیدا کرد به 550 میلیون تومان برای تمام شهرها.

نوروزی با اعلام اینکه پرداخت وام جدید مسکن روستایی آغاز شده و الان مردم در روستا‌ها و شهر‌های زیر 25 هزار نفر می‌توانند تسهیلات 350 میلیون تومانی را دریافت کنند، افزود: تاکنون حدود 373 هزار فقره وام مسکن روستایی پرداخت شده و یا در حال پرداخت است که یک بخشی از آن هم وام 350 میلیونی است.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: پرداخت وام 550 میلیونی شهری هم عملیاتی شده، دستورالعملش ابلاغ شده و قراردادهای جدیدی که منعقد می‌شود، 550 میلیون تومانی است و قرارداد‌هایی که قبلا منعقد شده بود به صورت متمم دارد عملیاتی می‌شود

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار