معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

۱۶۵ هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرها وارد فاز اجرا شد

تهران(پانا)- معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعلام اینکه با تکمیل و تحویل ۹ هزار واحد مسکونی شهری تا پایان امسال رقم واحدهای تحویلی بنیاد در نهضت ملی به ۱۸ هزار واحد شهری می‌رسد از عملیاتی شدن بیش از ۱۶۵ هزار واحد مسکن در شهرها توسط آن بنیاد خبر داد.

کد مطلب: ۱۴۰۷۰۰۵
لینک کوتاه کپی شد
۱۶۵ هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرها وارد فاز اجرا شد

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا سهرابی روند اجرای نهضت ملی مسکن را در شهرهای تحت مسئولیت بنیاد تشریح کرد و گفت: هم اکنون برای ۲۹۵ هزار و ۵۰۰ واحد نهضت ملی مسکن در شهرها زمین تامین شده است که از این میزان، ۲۲۱ هزار واحد دارای متقاضی و در اراضی قرار دارد که قابلیت ساخت و ساز در آنها وجود دارد.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن از اجرایی شدن ۱۶۵ هزار و ۵۰۰ واحد نهضت ملی در شهرها خبر داد و گفت: هم‌اینک برای بیش از ۱۶۵ هزار واحد تخصیص پروژه انجام شده است که از این میزان ۱۲۲ هزار واحد پروانه ساختمانی را اخذ کرده‌اند، ۶۷ هزار واحد در مرحله فونداسیون و ۳۴ هزار و ۵۴۰ واحد نیز در مرحله اتمام اسکلت و سقف قرار دارند.

سهرابی توضیح داد: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون در بخش شهری ۹ هزار واحد مسکونی در قالب نهضت ملی، مسکن محرومان و مسکن اقشار کم‌درآمد تحویل متقاضیان شده است و در برنامه است تا ۹ هزار واحد دیگر نیز تا قبل از اتمام سال تکمیل و در اختیار مردم قرار بگیرد.

وی بخشی از مشکلات موجود را برای ساخت به موقع واحدهای تعیین تکلیف شده پرداخت نشدن به موقع تسهیلات و همچنین پرداخت نشدن تسهیلات مکمل طرح نهضت ملی مسکن عنوان و اظهار امیدواری کرد تا با رفع مشکلات بانک‌ها و تسریع در پرداخت تسهیلات، ساخت مسکن نیز سرعت لازم را بگیرد.

گفتنی است، بخشی از ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن را بنیاد مسکن برعهده دارد که در مناطق روستایی و شهری اجرا خواهند شد. بر اساس آخرین آمار بیش از ۵۱۰ هزار واحد مسکونی نهضت ملی توسط بنیاد مسکن در شهرها و روستاها اجرایی شده است

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار