وزیر امور اقتصادی و دارایی:

اجرای پروژه‌های نیمه تمام سرعت می‌گیرد

تهران (پانا) - وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه از محل مولدسازی منابعی برای پروژه‌های نیمه تمام اختصاص خواهد یافت، گفت به این ترتیب شاهد سرعت گرفتن این پروژه‌ها خواهیم بود.

کد مطلب: ۱۳۷۷۹۵۴
لینک کوتاه کپی شد
اجرای پروژه‌های نیمه تمام سرعت می‌گیرد

به گزارش ایرنا، سید احسان خاندوزی روز جمعه در نشست با مدیران و فعالان اقتصادی شهرستان مرند با بیان اینکه یکی از مصیبت های مزمن در کل کشور وجود همین پروژه های نیمه تمام است که در زمان وفور درآمد نفتی بدون هیچ گونه توجیه اقتصادی کلنگ زنی شده اند، گفت: برای اتمام پروژه های مهم و ملی شهرستان های مرند و جلفا از جمله پروژه انتقال آب ارس، از محل مولدسازی اعتباراتی را در اختیار این پروژه ها قرار می دهیم تا به سرانجام برسند.

وی با بیان اینکه سعی داریم به بی قاعدگی و جزیره مستقل بودن بانک های خصوصی پایان دهیم تا این بانک ها هم در جهت کمک به واحدهای تولیدی وارد عمل شوند، گفت: مسؤلین استانی و شهرستانی واحدهای تولیدی را که نیاز مبرم به سرمایه در گردش دارند در اولویت قرار دهند تا از تسهیلات بانکی استفاده کنند.

خاندوزی در خصوص اعتراض مالیاتی برخی واحدهای صنفی و تولیدی شهرستان های مرند و جلفا گفت: هفته بعد جلسه ای در اداره کل امور مالیاتی استان آذربایجان شرقی برگزار می شود تا به همه اعتراضات مالیاتی رسیدگی شود.

امام جمعه مرند نیز در این جلسه به مشکلات معیشتی مردم اشاره کرد و گفت: از دولت آقای رئیسی انتظار داریم مشکلات معیشتی موجود را هرچه سریعتر حل کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نعمت زاده به وجود برخی بی عدالتی ها در تخصیص بودجه کشور اشاره و تاکید کرد: متاسفانه وجود بی عدالتی در تقسیم بودجه کشوری و تبعیض بین شهرستان ها و مراکز استان ها موجب شده برخی پروژه ها در شهرستان ها ناتمام بماند.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان مرند نیز در این جلسه به مطالبه اصلی مردم شهرستان مرند اشاره کرد و گفت: اتمام بیمارستان ۳۰۴ تختخوابی شهرستان مرند یکی از اصلی ترین مطالبه های مردم این شهرستان است.

داود عباسی ادامه داد: اتمام ورزشگاه پنج هزار نفری شهرستان مرند که از سال ۸۵ کلنگ زنی شده است هم مطالبه جوانان مرند می باشد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با حضور در شهرستان مرند به عنوان نماینده رییس جمهور از پروژه های عمرانی در حال ساخت شهرستان از جمله پروژه های انتقال آب ارس به شهرستان مرند، ورزشگاه پنج هزار نفری، زیرگذر دهستان دولت آباد و پردیس سینمایی بازدید کرد.

به گزارش ایرنا، آیت الله سیدابراهیم رییسی در قالب پنجمین سفر از دور دوم سفرهای استانی به آذربایجان شرقی سفر کرده است و برای این سفر ۲۲۰هزار میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات برای استان پیش بینی شده است.

از مجموع اعتبارات۱۹ هزار و ۳۷۳ میلیارد تومانی سفر اول رئیس جمهور به آذربایجان شرقی تاکنون هشت هزار میلیارد تومان اختصاص یافته و برخی از مگاپروژه های استان که در سال های گذشته متوقف شده بود با تزریق اعتبارات از محل منابع سفر استانی فعال شده و در حال پیشرفت است

میانگین پیشرفت فیزیکی پروژه ها ۶۲ درصد است.

تعهد استان برای اجرای پروژه‌ها در سال اول تعداد ۲۷ پروژه بود که در این راستا برای ۱۲ پروژه تخصیص ۱۰۰ و بیشتر از ۱۰۰ درصدی محقق شده و عملیات ۱۵ پروژه نیز به اتمام رسیده است.

در سفر اول رئیس جمهور به آذربایجان شرقی ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای تولیدی و خدماتی در چهار بخش گردشگری، صنعت، کشاورزی و پارک علم و فناوری در نظر گرفته و مقرر شد طی ۲ سال پرداخت شود که ۶ هزار میلیارد تومان مربوط به سال اول به صورت کامل پرداخت شده است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار