سرپرست وزارت جهاد کشاورزی:

تولید قراردادی گوشت قرمز عشایر در دستور کار است

تهران (پانا) - سرپرست وزارت جهاد کشاورزی از آمادگی برای اجرایی کردن تولید قراردادی گوشت قرمز با در نظر گرفتن قیمت تمام‌شده به علاوه سود برای عشایر خبر داد.

کد مطلب: ۱۳۷۵۵۸۶
لینک کوتاه کپی شد
تولید قراردادی گوشت قرمز عشایر در دستور کار است

به گزارش ایرنا؛ سیدمحمد آقامیری در گردهمایی هم‌اندیشی مدیران امور عشایر افزود: جامعه عشایری بسیار زحمتکش و پرتلاش هستند و با بیشترین خدمات، کمترین توقع را دارند.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: عشایر، پاسداران مرزهای کشور هستند و در حوزه اقتصاد ۲۵ درصد از گوشت قرمز کشور را تامین می‌کنند.

وی با بیان اینکه ما در مقابل عشایر مسئول هستیم، گفت: ما باید حداکثر توان خود را برای بهبود معیشت عشایر به کار گیریم و حامی این قشر باشیم.

آقامیری ادامه داد: اولین اقدام برای حمایت از عشایر، تنوع‌بخشی به فعالیت‌های آن‌ها است اما مهمتر از آن اقتصادی کردن تولیدات عشایری است.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: آمادگی داریم تولید قراردادی گوشت قرمز را با در نظر گرفتن قیمت تمام‌شده به علاوه سود برای عشایر اجرایی کنیم.

وی افزود: توسعه گیاهان دارویی و افزایش بهره‌وری آن با کمک عشایر ،یکی دیگر از اقدامات مورد نظر وزارت جهاد کشاورزی و معاونت باغبانی است.

آقامیری در رابطه با خدمات به عشایر گفت: باید سرپناه عشایری در مناطق عشایری ایجاد شود همچنین آب شرب بهداشتی برای این قشر تامین شود چرا که سلامت جامعه عشایری برای وزارت جهاد کشاورزی در اولویت است.

وی ادامه داد: خدمات به دام‌های عشایری اعم از واکسیناسیون، طبابت دام‌ها، سم‌پاشی اماکن نگهداری دام‌ها و... باید به صورت کاملا رایگان انجام شود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار