وزیر راه و شهرسازی در آیین افتتاحیه فرودگاه گناباد بیان کرد؛

اولویت تکمیل زنجیره‌های کریدوری ترانزیت در کشور

تهران (پانا) - وزیر راه و شهرسازی در آیین افتتاحیه فرودگاه گناباد به توسعه اقتصادی اشاره کرد و اعلام کرد، فراهم کردن زیرساخت‌های حمل و نقل ضرورت دارد و سخن گفتن از توسعه و رشد اقتصادی یک منطقه مستلزم برپایی زیرساخت های حمل و نقلی است.

کد مطلب: ۱۳۷۴۸۴۷
لینک کوتاه کپی شد
اولویت تکمیل زنجیره‌های کریدوری ترانزیت در کشور

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی در آئین افتتاحیه فرودگاه شهدای گناباد گفت: برای احداث این فرودگاه یک کار چندین ساله انجام شده است و امروز به برکت ایام باسعادت دهه کرامت، به مردم عزیز این خطه تقدیم می‌شود.

بذرپاش در این برنامه که با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، حمیدرضا سیدی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، محمد محمدی بخش معاون وزیر و رئیس سازمان هواپیمایی و سایر مقامات مسئول برگزار شد، تصریح کرد: برای توسعه اقتصادی، فراهم کردن زیرساخت‌های حمل و نقل ضرورت دارد و سخن گفتن از توسعه و رشد اقتصادی یک منطقه مستلزم برپایی زیرساخت های حمل و نقلی است.

وی تکمیل کرد: احداث این فرودگاه یکی از موضوعات مهم در راستای توسعه این منطقه است.

وی با اشاره به دیگر مصادیق توسعه گفت: خط کریدوری ریلی جنوب به شمال که از چابهار آغاز می‌شود و به سرخس ختم می‌شود نقطه عطف توسعه این منطقه خواهد شد و یکی از سیاست‌های اصلی ما در دولت پیرو تأکید مکرر مقام معظم رهبری تکمیل زنجیره های کریدوری ریلی در کشور است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها همین زنجیره جنوب به شمال چابهار به سرخس و در منطقه شرق کشور است.

بذرپاش این فرودگاه را به منزله زیرساخت مناسب حمل و نقل هوایی قلمداد کرد و در بخش ریلی نیز تشریح کرد: پس از وصل این کریدور که از مرز دریایی چابهار شروع شود و تا سرخس ادامه پیدا کند که در مسیر از خاش زاهدان یونسی بیرجند و ... می‌گذرد، تبدیل به یک گذرگاه بین‌المللی خواهد شد و ظرفیت های اقتصادی بزرگی را نصیب منطقه خواهد کرد.

به گفته وزیر راه و شهرسازی سران منطقه منتظر تکمیل کریدورهای ریلی ایران هستند و عزم مجلس نیز برای حمایت و تقویت این پروژه‌ها جزم است.

بذرپاش خاطرنشان کرد: توافق‌ها و پروژه‌های مختلفی که با کشورهای مختلف انجام می‌شود ‌ پیرو همین موضوع است. کشور ما با عنایات حضرت حق و استعداد و ظرفیت های فراوان، فرصت فراوانی برای شکوفایی دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: رصد پیشرفت‌ها با نگاه به عقبه و سیر حرکت در گذشته و مقاطع مختلف تاریخی، ملموس می‌شود. کشور ما در قیاس با ده‌ها سال قبل رو به جلو است، اگرچه سرعت کم است و توقع ما بالاتر است.

وی در خاتمه ضمن تشکر از همه کسانی ‌که در راستای خدمت‌رسانی در گذشته، تلاش کرده اند، ادامه داد: عزم همه برای خدمت به مردم شهرستان گناباد و بجستان که به ولایت‌مداری شهرت دارند، جزم است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار