سیدمهداد خاتمی*

ارزهای دیجیتال؛ بستر سرمایه‌گذاری‌های آینده

‌مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۱.۱۹ تریلیون دلار برآورد می‌شود و در حال حاضر ۴۶.۶۲ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین است.

کد مطلب: ۱۳۷۱۵۰۰
لینک کوتاه کپی شد

بازار ارز دیجیتال هر روز در حال رشد است و به تعداد کاربران این حوزه روز به روز افزوده می شود و می‌تواند به یکی از بهترین پلتفرم های سرمایه گذاری در آینده تبدیل شود.

نگاه جذاب تر همسایگان ما به موضوع بازار رمز ارز ها باید مورد توجه قرار گیرد. ‌ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی، میزبان اولین عملیات استخراج بیت‌کوین در مقیاس بزرگ در خاورمیانه با مجموعه‌ای است که توسط سرمایه‌گذاری مشترک بین هلدینگ دیجیتال ماراتن و زیروتو توسعه می‌یابد.

این شرکت‌ها در بیانیه‌ای اعلام کردند که این سرمایه‌گذاری با نام نهاد JV Markets Global Abu Dhabi خواهد بود و شامل دو سایت استخراج دارایی دیجیتال است که مجموعا ظرفیت ۲۵۰ مگاوات خواهد داشت. سایت بزرگتر ۲۰۰ مگاواتی در شهر مصدر و تاسیسات کوچکتر ۵۰ مگاواتی در منطقه بندری مینا زاید قرار خواهد گرفت.

رویکرد به تکنولوژی و موج سواری دولتی حکومتی آنان موجب خواهد شد تا وارد رویکرد جدید حکام تاثیر گذار بر آینده اقتصادی شوند .

‌شرکت زیروتو به میزان ۸۰ درصد از سرمایه‌گذاری و ماراتن باقی مانده را در اختیار خواهد داشت. پیش‌بینی می‌شود سهم سرمایه در دوره توسعه ۲۰۲۳ به ۴۰۶ میلیون دلار برسد. دارایی‌های استخراج شده دو بار در ماه مطابق با مالکیت سهام توزیع می‌شود.

تا به حال، آب و هوای گرم صحرا استخراج بیت‌کوین را غیرممکن کرده بود اما شرکت‌ها، فناوری خنک کردن تجهیزات را توسعه دادند. هر دو سایت باید قبل از پایان سال با هش هفت EH/s شروع به کار کنند.

بیانیه افراد تاثیر گذار همانند فرد تیل، رئیس و مدیرعامل ماراتون قابل توجه است.به گفته تیل برای این پروژه، گروه ما با موفقیت راه‌حلی را توسعه و پیاده‌سازی کرد همچنین نرم‌افزار استخراج اختصاصی را از ابتدا برای ارائه انعطاف‌پذیری بیشتر و بهینه‌سازی توسعه داد.

اخیرا امارات متحده عربی شاهد موجی از فعالیت‌های مرتبط با رمزنگاری بوده، به‌ویژه زمانی که عدم قطعیت نظارتی در ایالات‌متحده برخی را به جست‌وجوی حوزه‌های قدرت مطلوب‌تر سوق داده است. تیم اجرایی کوین بیس، از جمله مدیرعامل آن، برایان آرمسترانگ، این هفته به این کشور سفر کرد تا با سیاست‌گذاران منطقه دیدار کند این مورد صدای زنگ در گوش هر کنش گری را به صدا در می‌اورد.

تشریح اقبال عمومی به 5 رمز ارز

سوال مطرح این است که کدام رمز‌ارزها از اقبال بیشتری میان خریداران برخوردار هستند. در پاسخ باید گفت برای شروع بدیهی است که بیت کوین، اولین ارز دیجیتالی باشد که می‌توانید در آستانه شروع بازار صعودی انباشت کنید. بیت کوین اغلب عاملی است که خود باعث افزایش قیمت دیگر ارزهای دیجیتال می‌شود. در نتیجه، با شروع بازار صعودی، به‌طور قطع روند رشد قیمت بیت کوین پیش از بقیه بازار آغاز می‌شود.

‌علاوه بر این، بیت کوین بزرگترین ارز دیجیتال بازار است و به‌عنوان قابل‌اعتمادترین دارایی دیجیتال، امن‌ترین انتخاب برای کسانی است که به‌دنبال پذیرش ریسک بیشتر با سرمایه‌گذاری در آلت کوین‌ها نیستند. بیت کوین، پیش از این بارها و بارها توانایی خود را برای افزایش قیمتش ثابت کرده و این بار نیز تفاوتی با قبل ندارد.

اتریوم، دومین ارز دیجیتال بازار، دومین گزینه‌ای است که می‌توانید آن را برای انباشت انتخاب کنید. این آلت کوین پس از انجام به‌روزرسانی تاریخی مرج به یک دارای غیرتورمی تبدیل شده است و عرضه در گردش آن طی ماه‌های گذشته و تحت‌تأثیر افزایش فعالیت‌ها در شبکه اتریوم، پیوسته در حال کاهش بوده است.

تا زمانی که روند صعودی بیت کوین ادامه دارد، افزایش قیمت اتریوم نیز تقریباً تضمین شده است. هم‌بستگی نزدیک میان قیمت این دو دارایی تضمین می‌کند هنگامی که جهش بازار شروع می‌شود، رشد اتریوم شانه‌به‌شانه بیت کوین خواهد بود.

همچنین لایت کوین گاهی اوقات مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرید، هرچند که در طول سال‌های گذشته ثابت کرده که گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری است. لایت کوین از نظر ساختار شبکه، عملکردی بسیار شبیه به بیت کوین دارد، اما در مقایسه با آن بسیار ارزان‌تر و سریع‌تر است.

دلیل حضور دوج کوین در این لیست، علاقه ایلان ماسک به این میم کوین است. اکنون، این توکن برای بسیاری از افراد هیچ کاربردی ندارد. با این حال، بازار ارزهای دیجیتال بارها ثابت کرده است که اکثر سرمایه‌گذاران به‌جای کاربردی‌بودن یک توکن، به ظرفیت رشد آن توجه می‌کنند.

قیمت دوج کوین به‌دلیل حمایت‌های ایلان ماسک توانسته است در مقاطعی عملکرد بسیار بهتری نسبت به همتایان بزرگتر خود داشته باشد و این بار نیز تفاوتی ندارد. در نتیجه، سرمایه‌گذاران می‌توانند از ارز دیجیتال موردعلاقه ایلان ماسک انتظار رشد بیشتری را داشته باشند؛ به‌ویژه در زمان شروع روند صعودی بازار.

درباره تاثیر تحریم ایران بر بازار ارز دیجیتال نیز باید گفت کشور ایران به دلیل مسائل و مشکلات سیاسی و ... در مقابل فشارها و تحریم های کشورها و قدرت های بزرگی قرار گرفته و از طرف دیگه بازار ارز دیجیتال بسیار وسیعی بوده که شرکت های زیادی در آن سرمایه گذاری کرده و حجم سرمایه زیادی در این بازار قرار دارد بنابراین با تحریم ایران تأثیر خاصی در این بازار اتفاق نمی افتد چرا که در این بازار سرمایه زیادی وجود دارد که با تحریم کاربران ایرانی و خارج کردن سرمایه اتفاق خاصی نمی افتد.

بازار ارز دیجیتال هر روز در حال رشد است و به تعداد کاربران این حوزه روز به روز افزوده می شود و می‌تواند به یکی از بهترین پلتفرم های سرمایه گذاری در آینده تبدیل شود.

دلایل تحریم کاربران ایرانی صرافی های ارزهای دیجیتال

تحریم کشورهای بزرگ به ایران در حوزه ارز دیجیتال هم اثر داشته و خیلی از صرافی ها و پلتفرم های مالی به دلیل فشارهایی که به آن‌ها از طرف قدرت ها وارد می‌شود، ایران را مورد تحریم قرار داده و اجازه فعالیت کاربران ایرانی را نمی‌دهند و در هر جای دنیا که باشند در صورت شناسایی، حساب های آنها را مسدود می‌کند.

کاربران ایرانی برای استفاده از صرافی ها از آی پی کشور های دیگر که مورد تحریم نیستند، استفاده می کنند. از این روش می‌توانند تقریباً تحریم ها رو کنار زد، ولی ریسک بسیار بالایی وجود دارد و باید از vpn استفاده کرد تا آی پی کشور ایران نشان داده نشده و مشکلی پیش نیاید.

برای موفقیت در سرمایه گذاری‌های خود در دنیای کریپتوکارنسی باید استراتژی سرمایه گذاری داشته باشید. سرمایه گذاری بدون استراتژی، نوعی خرید بی هدف است که آینده ای نخواهد داشت. همانطور که بسیاری از ما می دانیم، بازار کریپتو یک محیط غنی، پویا و همیشه در حال تغییر است. در سال گذشته، شاهد رشدهای تصاعدی در این عرصه بودیم اما همه می دانیم که در آن، خطرات زیادی نیز وجود دارد در نتیجه، برای یک سرمایه گذار معمولی، ورود به کریپتو می تواند بسیار چالش برانگیز و گاهی طاقت فرسا باشد.

درباره مزایای داشتن استراتژی سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال باید گفت کمک به سرمایه‌گذاران در تصمیم‌گیری ها به جای گرفتار شدن در انتهای روندها یا زیان دیدن از FOMO.، تشویق سرمایه گذاران به تفکر شفاف‌تر و مستقل‌تر؛ یک استراتژی، سرمایه‌گذاران را مجبور می‌کند از قبل درباره تصمیم‌ها و اهداف سرمایه‌گذاری فکر کنند. در نتیجه، کمتر از سوگیری‌های روانی آسیب‌ می بینند.

‌کاهش ریسک مرتبط با سرمایه‌گذاری؛ داشتن یک استراتژی تضمین می‌کند که ریسک‌های انجام شده، محاسبه می‌شوند و حداکثر ریسک قابل قبول را قبل از سرمایه‌گذاری تعریف می‌کند برای بدست آوردن استراتژی مناسب باید به خوبی کسب اطلاع و آموزش داشت که می‌توان از پلتفرم های رایگانی همانند بیت اندکس استفاده نمود برای رسیدن به سعادت باید از پل ناگزیز آگاهی گذشت.

* کارشناس مسائل اقتصادی

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار