وزیر اقتصاد خبر داد:

شرکت‌های تولیدی دارای افزایش اشتغال، مشمول تخفیفات و بخشودگی‌های مالیاتی 

تهران (پانا) - وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت در راستای کمک به اشتغال‌آفرینی ، تمام شرکت‌های تولیدی کشور که در سال جاری افزایش اشتغال در لیست بیمه رسمی خود نسبت به سال گذشته داشته باشند، شامل تخفیفات و بخشودگی‌های ویژه مالیاتی خواهند شد که جزئیات آن ظرف یک هفته آینده اعلام خواهیم کرد.

کد مطلب: ۱۲۷۶۱۸۸
لینک کوتاه کپی شد
شرکت‌های تولیدی دارای افزایش اشتغال، مشمول تخفیفات و بخشودگی‌های مالیاتی 

به گزارش شادا، سید احسان خاندوزی شامگاه سه شنبه در حاشیه دیدار با فعالان اقتصادی استان آذربایجان شرقی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: امروز نشست بسیار خوب و سازنده ای با کارآفرینان برجسته استان داشتیم که با نقدها و پیشنهادات اقتصادی بسیار مفیدی همراه بود.
وی ادامه داد: در این نشست برخی موارد نیازمند توضیح و تبیین بود که تا حد زیادی اختلاف نظرها و سوءتفاهم ها مرتفع شد، برخی از مطالبات جدی و بحق کارآفرینان که از طرف دستگاه های اجرایی مالیاتی، گمرکی و بانک ها مطرح شد پیگیری خواهد شد.
خاندوزی همچنین گفت: در حوزه مسائل بانکی بسیاری از تولیدکنندگان از طولانی بودن فرآیند تسهیلات به ویزه تسهیلات بزرگ فعالیت های صنعتی شاکی هستند، مقرر شد شورای هماهنگی بانک ها که بانک های دولتی در کل کشور ذیل این شورا همکاری می کنند، اختیارات استانی بانک های خودشان را برای سقف تسهیلات افزایش دهند که به شکل جدی پیگیری می کنیم تا ظرف هفته های آینده گشایشی در وضعیت تسهیلات و اعتبارات استان های مختلف ایجاد کند.
وی همچنین در خصوص افزایش بیش از ۵۰ درصد مالیات در سال ۱۴۰۱، گفت: در لایحه بودجه سال جاری در حدود ۵۰ درصد میزان مالیات نسبت به وصولی سال قبل افزایش،نشان می دهد.
وی تاکید کرد: یکی از رویکرد های قطعی وزارت اقتصاد و دولت سیزدهم مدافع کاهش ۵ درصد بار مالیاتی برتولید کنندگان است واین میزان افزایش درآمد مالیاتی صرفاً با تکیه بر فرارهای مالیاتی است و مالیات بر بخش های غیر مولد کشور و سوداگری و سفته بازی وصول خواهد شد.
وی اظهارداشت: تولید کنندگان کشور از بابت افزایش درآمد مالیاتی نگرانی نداشته باشند و هر موردی که اجحاف نسبت به مالیات حق و قانونی آنها هست مستقیماً به حوزه بازرسی وزارت اقتصاد ارسال کنند تا به شکل ویژه پیگیری کنیم.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار