دومین جشنواره ملی اقوام در دانشگاه فرهنگیان بوشهر برگزار می‌شود

بوشهر (پانا) -‌ رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر از میزبانی این دانشگاه ‌از دومین جشنواره ملی اقوام دانشگاه فرهنگیان خبر داد.

کد مطلب: ۱۴۴۳۸۴۴
لینک کوتاه کپی شد
دومین جشنواره ملی اقوام در دانشگاه فرهنگیان بوشهر برگزار می‌شود

رضا درویشی با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جشنواره ملی اقوام دانشگاه فرهنگیان از جمله جشنواره‌های مهم فرهنگی اداره کل فرهنگی معاونت فرهنگی تربیتی دانشگاه فرهنگیان کشور است که امسال این افتخار نصیب ما شده که میزبان این جشنواره مهم ملی باشیم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر گفت: این جشنواره در واقع یک ایران کوچک است که در آن دانشجومعلمانی از دانشگاه‌های فرهنگیان سراسر کشور حضور دارند.

درویشی با بیان اینکه 400 دانشجو‌معلم از 31 استان در این جشنواره حضور دارند، تصریح کرد: از روزهای گذشته و امروز پذیرش و اسکان دانشجو‌معلمان و سرپرستان آن‌ها در پردیس‌های دانشگاه انجام شده و در حال انجام است.

درویشی گفت‌: این جنشواره از امروز هفتم بهمن‌ماه آغاز و افتتاحیه آن فردا ‌یکشنبه 8 بهمن‌ماه خواهد بود و آئین اختتامیه جشنواره نیز در روز چهارشنبه یازدهم بهمن‌ماه برگزار خواهد شد.

درویشی ضمن تقدیر از همکاری و همراهی همه سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان برای برگزاری باشکوه این جشنواره ادامه داد: این جشنواره دارای 7 بخش کلی شامل اجرای صحنه‌ای آیین‌های نمایشی، اجرای شاهنامه‌خوانی با محوریت موضوعات ملی و حماسی و مذهبی، برگزاری غرفه معرفی صنایع دستی، اجرای لالایی‌های اقوام و شعرخوانی‌های کار، بازهای بومی و محلی، اجرای موسیقی نواحی و حماسی و طراحی و اجرای رادیو دانشجویی با زبان محلی در قالب (گفتگو، طنز و نمایشی) از فردا به شکل رسمی آغاز می‌شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر با تقدیر از تلاش‌های جهادی و شبانه‌روزی کارکنان این دانشگاه گفت: نمایشگاه این جشنواره در دو بخش دختران و پسران برگزار و دو کارگاه برای دانشجو‌معلمان اجرایی خواهد شد و چندین برنامه جانبی نیز در قالب این جشنواره برای شرکت‌کنندگان تدارک دیده است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار