«همسران شهید» شاغل در آموزش و پرورش قم تجلیل شدند

قم (پانا) - آیین تجلیل از «همسران شهید» شاغل در آموزش و پرورش قم امروز همزمان با ایام پاسداشت مادران و همسران شهدا برگزار شد.

کد مطلب: ۱۴۳۵۹۸۹
لینک کوتاه کپی شد
«همسران شهید» شاغل در آموزش و پرورش قم تجلیل شدند

آیین تجلیل از بانوان فرهنگی «همسر شهید» امروز همزمان با ایام پاسداشت مادران و همسران شهدا در سالن کنفرانس تالار فرهنگیان استان قم برگزار شد.

مهدی خادمی جمکرانی، رئیس اداره شاهد و ایثارگران اداره کل آموزش و پرورش استان قم، در ابتدای این آیین با اشاره به قانون جامع خدمات ایثارگران، اظهار داشت: این قانون آنطور که باید و شاید اجرا نمی شود، با اینحال ضمن تقدیر از صبر و متانت انقلابی و اثربخش خانواده های معظم شهیدان، پیگیر اجرای این قانون در خصوص خانواده‌های شهدا هستیم.

حجت الاسلام «محمد نارویی» معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم نیز با اشاره به شخصیت حضرت ام‌البنین(س) گفت: آن حضرت در بیت حضرت علی(ع)، هم دفاع از ولایت کرد و هم علاوه بر اینکه احترام خاصی به فرزندان حضرت زهرا(س) می گذاشت، به تربیت فرزندانی همچون حضرت ابوالفضل العباس(ع) همت گماشت که در صحنه کربلا با تمام وجود جانفشانی کردند.

در ادامه «علیرضا رحیمی» مدیرکل آموزش و پرورش استان قم با بیان این نکته که حضرت ام البنین(س) مایه مباهات و افتخار همسران شهداست، افزود: ما هرگز نخواهیم توانست آنگونه که شایسته است دین خود را نسبت به شهدا ادا کنیم، با اینحال در جلسات ستاد شاهد استان تمام همت خود را برای رفع دغدغه های خانواده های معظم شهدای فرهنگی بکار خواهیم گرفت.

در پایان، هر یک از مدعوین، ضمن بیان وضعیت کاری خود در مدارس، خاطراتی را از همسران شهید خویش بازگو کردند.

در این آیین، مدیران آموزش و پرورش نواحی، نفیسه علمی نیک مشاور امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش استان و کارشناسان شاهد اداره کل و نواحی حضور داشتند و با اهدای هدایایی از بانوان فرهنگی همسر شهید در آموزش و پرورش قم تقدیر شد.

خبرنگار: ابوالفضل بمانی

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار