آغاز عملیات توسعه شرقی خط ۲ مترو همزمان با راه‌اندازی فاز نخست پایانه جدید شرق تهران

تهران (پانا)‌ - همزمان با راه‌اندازی فاز نخست پردیس مسافری شرق تهران، عملیات اجرایی پروژه توسعه شرقی خط ۲ مترو از ایستگاه فرهنگسرا تا پایان جدید شرق آغاز خواهد شد؛ این پروژه شامل مسیری به طول تقریبی ۴ کیلومتر و ۲ ایستگاه بوده و دسترسی به اماکنی چون بیمارستان شهید لواسانی و همچنین پردیس مسافری شرق تهران را تسهیل می‌کند.

کد مطلب: ۱۴۸۱۹۰۵
لینک کوتاه کپی شد
آغاز عملیات توسعه شرقی خط ۲ مترو همزمان با راه‌اندازی فاز نخست پایانه جدید شرق تهران

مسعود درستی مدیرعامل شرکت متروی تهران در خصوص پروژه توسعه شرقی خط ۲ مترو گفت: با توجه به اهمیت ایجاد مدهای حمل و نقل عمومی مکمل برای پایانه‌ها، همزمان با راه‌اندازی فاز نخست پردیس مسافری شرق تهران، قصد داریم عملیات اجرایی پروژه امتداد شرقی خط ۲ از ایستگاه در حال بهره‌برداری فرهنگسرا تا پایانه جدید شرق را شروع کنیم. در واقع با رسیدن شبکه مترو به پردیس مسافری شرق، کارکرد هر دو سامانه حمل و نقلی مورد نظر ارتقاء پیدا خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت متروی تهران در ادامه با بیان اینکه فضای سالن بلیت فروشی ایستگاه پایانی پروژه توسعه شرقی خط ۲ در پردیس مسافری شرق تعریف شده است، افزود: با احداث مسیر تونلی این پروژه، امکان بهره‌برداری از ایستگاه متروی پایانه شرق در کوتاه‌ترین زمان ممکن وجود دارد.

درستی در پایان گفت: با راه‌اندازی بخش توسعه شرقی خط ۲ مترو، دسترسی اهالی شهرهای اقماری شرق تهران به شبکه مترو را نیز آسانتر کرده و ضمناً مراجعان مراکزی چون بیمارستان شهید لواسانی هم می‌توانند با طی کمترین مسافت، خود را به ایستگاه مترو برسانند.

بنابر اعلام روابط عمومی امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه، خط ۲ متروی تهران به طول تقریبی ۲۶ کیلومتر، شامل ۲۲ ایستگاه بوده و یکی از کریدورهای شرقی-غربی جابجایی مسافر در پایتخت به شمار می‌آید. در حال حاضر خط ۲ مترو از ایستگاه فرهنگسرا در منتهی الیه شرقی خود تا ایستگاه صادقیه در غرب تهران به شهروندان خدمات رسانی می‌کند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار