معاون درمان وزارت بهداشت خبر داد:

خدمات درمانی به ۵ میلیون مراجعه کننده در نوروز

تهران (پانا) - معاون درمان وزارت بهداشت، از خدمت رسانی به پنج میلیون مراجعه کننده به مراکز درمانی و حضور و فعالیت ۲۳ هزار پزشک متخصص در ایام نوروز، خبر داد.

کد مطلب: ۱۴۶۹۸۲۳
لینک کوتاه کپی شد
خدمات درمانی به ۵ میلیون مراجعه کننده در نوروز

به گزارش ایسنا، دکتر سعید کریمی در همایش تجلیل از خادمان سلامت نوروزی ۱۴۰۳ که با حضور وزیر بهداشت، معاونین و مدیران وزارت بهداشت و جمعی از تلاشگران سازمان اورژانس و حوزه‌های بهداشت و درمان در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، عنوان کرد: در ایام نوروز پنج میلیون مراجعه کننده به مراکز درمانی داشتیم که از این تعداد، یک میلیون نفر بستری و برای ۱۸۰ هزار نفر نیز عمل جراحی انجام شد.

فعالیت ۲۳ هزار پزشک متخصص در ایام نوروز

وی با بیان اینکه در ایام نوروز کادر درمان تعطیلی ندارند، خاطرنشان کرد: ۱۰۶۰ بیمارستان، ۱۶۰ هزار تخت بیمارستانی و ۲۳ هزار پزشک متخصص در ایام نوروز آماده خدمت رسانی بودند.

ثبت ۵۱ هزار و ۵۸۰ مصدومیت در ایام نوروز

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به خدمت رسانی به مصدومین حوادث ترافیکی، تصریح کرد: در این ایام، ۵۱ هزار و ۵۸۰ مصدومیت در سامانه ثبت شده که از این تعداد ۶۴۷۰ مصدوم در محل حادثه مداوا شده و ۴۵ هزار و ۱۱۰ مصدوم به بیمارستان ‌ها منتقل شدند.

وی با اشاره به آمار فوتی‌های حوادث ترافیکی، خاطرنشان کرد: شدت آسیب در حوادث ترافیکی باید کاهش پیدا کند که این موضوع هم با رعایت نکات ایمنی حین رانندگی و سفر امکان‌پذیر خواهد بود. زیرا هرچه شدت آسیب کمتر باشد، نجات جان مصدوم با موفقیت بیشتری همراه خواهد بود.

کریمی افزود: امسال در مورد شدت آسیب های وارده به مصدومین ترافیکی، یک کار پژوهشی انجام دادیم و آمارها را با کشورهای دنیا مقایسه کردیم و نتیجه گرفتیم که آمار فوتی های ما در موارد بسیار شدید، نصف کشورهای دنیاست که حاکی از خدمت رسانی به موقع و مطلوب به مصدومین حوادث ترافیکی است.

تاکید بر اولویت پیشگیری بر درمان

بنابر اعلام وزارت بهداشت، معاون درمان وزارت بهداشت در پایان با تاکید بر اولویت پیشگیری بر درمان، اظهار کرد: باید در زمینه پیشگیری از وقوع حوادث ترافیکی بیشتر کار کنیم تا شاهد مرگ هموطنان‌مان در حوادث ترافیکی نباشیم و این موضوع، بر لزوم افزایش کیفیت در تولید خودرو، استانداردسازی جاده‌ها و فرهنگسازی در زمینه رعایت قوانین و نکات ایمنی توسط شهروندان، تاکید و تمرکز دارد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار