صدور هشدار سطح قرمز هواشناسی برای خوزستان و لرستان

تهران (پانا) - رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: سازمان هواشناسی برای استان های خوزستان و لرستان هشدار سطح قرمز صادر کرده است.

کد مطلب: ۱۴۶۴۸۶۹
لینک کوتاه کپی شد
صدور هشدار سطح قرمز هواشناسی برای خوزستان و لرستان

محمدحسن نامی روز شنبه ۴ فروردین ۱۴۰۳ در ستاد مدیریت بحران خوزستان با اشاره به صدور هشدار‌های سطح قرمز و نارنجی سازمان هواشناسی در مورد بارش باران و باد شدید، گفت: سازمان هواشناسی برای ۲ روز آتی در ۲ استان کشور شامل استان‌های لرستان و خوزستان، هشدار بارش باران و وزش باد شدید صادر کرده است.

وی افزود: دراین رابطه نیز ستاد‌های بحران استان‌ها و شهرستان‌ها در این ۲ استان در آماده‌باش کامل هستند، زیرا احتمال میزان بارش‌های شدید وجود دارد.

نامی ادامه داد: همچنین در ۱۴ استان دیگر که هشدار نارنجی دریافت کرده اند، نیز آمادگی لازم وجود دارد. بر اساس اعلام سازمان هواشناسی بارش‌ها از فردا شب آغاز شده و در روز دوشنبه با شدت بیشتری ادامه دارد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اضافه کرد: با توجه به جغرافیای وسیع خوزستان و حضور گسترده گردشگران در این استان، لازم است که کار‌ها با دقت بیشتری انجام شود.

وی با بیان اینکه در بارندگی‌های چند روز گذشته، کار‌ها به خوبی مدیریت شد و هیچ تلفاتی نداشتیم، گفت: در دوره‌های گذشته با هدایت استاندار خوزستان، مدیریت خوبی در سطح استان انجام شد.

نامی اظهار داشت: وضعیت آب و هوای استان خوزستان در این موقع از سال به گونه‌ای است که همه نقاط سرسبز است، بنابراین همه دشت‌ها و بیابان‌های استان باید رصد شوند تا مردم با خطر مواجه نشوند.

وی با اشاره به وضعیت آب موجود در سد‌های خوزستان، افزود: تا این لحظه وضعیت آب سد‌های استان به خوبی مدیریت شده و بی‌جهت آب رهاسازی نمی‌شود. همچنین صدا و سیما در دوره قبل اطلاع رسانی خوبی انجام داد.

محمدحسن نامی ادامه داد: از آنجا که بیشتر آب‌ها در خوزستان سرازیر می‌شود، به بازدید‌های عملیاتی بیشتری نیاز است همچنین مدیریت کار‌ها باید با دقت بالایی صورت گیرد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار