فعالیت بیش از 23 هزار متخصص در تعطیلات نوروز

تهران (پانا) - معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره شیفت‌بندی بیمارستان‌ها در تعطیلات نوروزی گفت ۱۰ هزار پزشک عمومی در ۴ هزار درمانگاه به ارائه خدمات سلامت می‌پردازند. همچنین ۲۳ هزار متخصص و ۴۷۰۰ فوق‌تخصص در مراکز درمانی در ایام تعطیلات نوروزی به مردم خدمت می‌کنند.

کد مطلب: ۱۴۶۳۹۹۶
لینک کوتاه کپی شد
فعالیت بیش از 23 هزار متخصص در تعطیلات نوروز

حسین فرشیدی در نشست خبری طرح «سلامت نوروزی» که صبح امروز، شنبه ۲۶ اسفند ماه برگزار شد، با بیان اینکه معاونت بهداشت وزارت بهداشت برای «نوروز» و «ماه رمضان» همواره برنامه ویژه دارد، توضیح داد: شرایط در سال جاری متفاوت است به نحوی که تعطیلات نوروزی با ماه مبارک رمضان متقارن شده است. با توجه به اینکه نوروز با ماه رمضان مصادف شده، برنامه‌های وزارت بهداشت افزایش می‌یابد. 

فرشیدی با بیان اینکه معاونت بهداشت و معاونت درمان وزارت بهداشت در کنار یکدیگر در جهت اقدامات گام برمی‌دارند، با اشاره به اهمیت فعالیت‌های بهداشتی، گفت: اگر وزارت بهداشت هیچ اقدامی نداشته باشد، بیمارستان‌ها مملو از جمعیت بیمار می‌شود. 

معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره اقدامات این معاونت گفت: ما در سیل چابهار اقدامات فراوانی داشته‌ایم؛ به نحوی که با وجود آلوده شدن آب‌ها هیچ موردی درباره اسهال شایع ثبت نشده است. 

وی ادامه داد: مراقبت و سنجش روزانه آب را در منطقه چابهار انجام می‌دهیم و مشکل آلودگی آب را شناسایی کرده‌ایم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت همچنین گفت: هنگامی که مردم درگیر یک مشکل می‌شوند از منظر روانی تحت تاثیر قرار می‌گیرند. موضوع سلامت روان را در کانون توجه قرار داده‌ایم. 

فرشیدی ادامه داد: همچنین نسبت به موضوع بیماری‌های واگیردار مانند کرونا نیز اقدامات شایسته‌ای انجام داده‌ایم و این بیماری را کنترل کرده‌ایم. نکته مهم و اساسی این است که حوزه بهداشت و درمان تعطیلی ندارد. 

توضیح معاون درمان درباره خدمات درمانی نوروزی

سعید کریمی معاون درمان نیز در این نشست درباره شیفت‌بندی بیمارستان‌ها در تعطیلات نوروزی گفت: ۱۰ هزار پزشک عمومی در ۴ هزار درمانگاه به ارائه خدمات سلامت می‌پردازند. همچنین ۲۳ هزار متخصص و ۴۷۰۰ فوق‌تخصص در مراکز درمانی در ایام تعطیلات نوروزی به مردم خدمت می‌کنند. 

وی دریاره خدمات دندانپزشکی گفت: تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور دارای یک مرکز دندانپزشکی دولتی هستند و این مراکز باید در تعطیلات نوروزی به ارائه خدمات بپردازند. همچنین ۲ مرکز خصوصی دندانپزشکی در کلان‌شهرها باید در کنار مراکز دولتی برای خدمات به مردم در ایام تعطیلات نوروز فعال باشند. 

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: ۲۲۰ مرکز دندانپزشکی به ارائه خدمات می‌پردازند که از این تعداد ۱۰۱ مرکز شبانه روزی هستند. 

وی درباره تعداد خدمات درمانی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در نوروز ۱۴۰۲ گفت: ۲۶ هزار عمل جراحی در نوروز سال گذشته انجام شد. این تعداد عمل جراحی بیانگر این است که حجم کار در تعطیلات نوروزی بسیار زیاد است. 

کریمی با اشاره به مراجعات مردمی به مراکز درمانی در نوروز ۱۴۰۲ گفت: ۶ میلیون مراجعه به مراکز درمانی ثبت شده که از این تعداد یک میلیون نفر در مراکز درمانی بستری شدند. همچنین ۷۲ هزار نفر در تخت‌های ویژه بستری شدند. 

وی درباره نحوه فعالیت مطب‌های پزشکان در ایام نوروز گفت: به منظور نظارت بر چگونگی فعالیت مطب‌ها در تعطیلات نوروزی با سازمان نظام پزشکی مکاتباتی داشتیم و از سازمان نظام پزشکی خواسته‌ایم که در حد توان خود اقدامات خوبی در زمینه فعالیت مطب‌ها در تعطیلات نوروزی داشته باشد. 

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار