دادستان کل کشور:

«محیط زیست» به دروس دانشگاه علوم قضایی اضافه می‌شود

تهران (پانا) - دادستان کل کشور در جلسه با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت از طریق دانشگاه علوم قضایی اضافه شدن واحد محیط زیست به دروس این دانشگاه پیگیری می‌شود تا بتوان رویکردی مطابق با شرایط روز داشت.

کد مطلب: ۱۴۴۴۰۵۴
لینک کوتاه کپی شد
«محیط زیست» به دروس دانشگاه علوم قضایی اضافه می‌شود

به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، دومین نشست مشترک سازمان حفاظت محیط زیست و دادستانی کل کشور با تأکید بر اندیشه های رهبر معظم انقلاب در حوزه محیط زیست با حضور دادستان کل کشور، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و معاون حقوق عامه دادستانی امروز در سازمان محیط زیست برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمد موحدی آزاد دادستان کل کشور در این نشست گفت: حضور در این سازمان پیام اهتمام برای حفاظت از محیط زیست و سلامت جامعه و حفظ همه موجودات که حق حیات دارند را می رساند و ما باید به تکالیف خود در این زمینه بهتر عمل کنیم.

وی ادامه داد: ارزش هر چیز به نوع نگاهی است که ما به پیرامون خود داریم و این نگاه ما است که هستی را می‌سازد. قرآن انسان را اشرف مخلوقات و بافضیلت‌ترین آنها می داند. عبادت وسیله پرواز انسان است. مادیات هم وسیله است برای انسان که باید بدانید چطور از آن استفاده کنید.

دادستان کل کشور افزود: ما در طبیعت چند وظیفه داریم، یکی از وظایف ما آباد کردن طبیعت است، طبیعت وسیله‌ای برای رشد معنوی بشر است. قطع کردن درختان نهی شده است. درخت تشنه همانند انسان تشنه در اسلام تعبیر شده است و قطع درخت موجب نزول عذاب است به همین دلیل از بین بردن طبیعت کار مفسدین و ظالمین است و ضرر زدن به طبیعت مثل ضرر زدن به انسان است.

موحدی آزاد ادامه داد: از بین بردن زمین کشاورزی باعث از بین بردن نسل انسان است، طبیعت در اسلام از اهمیت زیادی برخوردار است و حفاظت از طبیعت کاری بسیار مهم است و ما در این دنیا موقت هستیم و مالک اصلی خداست و خداوند امر کرده که از طبیعت نگهداری کنیم.

وی گفت: از طبیعت و محیط زیست خوب مراقبت نکرده و خوب و به موقع کاری انجام نداده‌ایم. باید مهندسین و کارشناسان در منطقه باشند و با مسائل به صورت عملی برخورد کنند و ببینند که چگونه از زمین استفاده می شود. چند درصد از کارشناسان به میان مردم می‌روند؟ باید با تخلفات درست و به موقع برخورد شود.

دادستان کل کشور افزود: از طریق دانشگاه علوم قضایی پیگیر اضافه شدن واحد محیط زیست به دروس این دانشگاه هستیم تا بتوانیم رویکردی مطابق با شرایط روز داشته باشیم و دادستانی در این زمینه مطالبه‌گر است و اهل کوتاه آمدن و معامله نیستیم. ما در راه انجام دادن وظیفه تعامل داریم.

وی گفت: با تخلفات داخلی دستگاه‌هاهم باید برخورد شود. دستگاه قضائی پیش قدم در برخورد با تخلف درون سازمانی است که این کار اعتبار سازمان را بالا خواهد برد و ما برای همراهی، همکاری و ارائه خدمت بهتر در کنار سازمان‌ها هستیم.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار