گزارش پانا از هفتمین جلسه دادگاه منافقین؛

قاضی دادگاه منافقین: متهمان فرصت دفاع، توبه و عفو دارند

مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه در جلسه دادگاه حضور یافت

تهران (پانا) - هفتمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۱۰۴ نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق موسوم به منافقین و همچنین ماهیت این سازمان به عنوان یک شخصیت حقوقی به صورت علنی برگزار شد.

کد مطلب: ۱۴۴۲۶۳۸
لینک کوتاه کپی شد
قاضی دادگاه منافقین: متهمان فرصت دفاع، توبه و عفو دارند

هفتمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۱۰۴ نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق موسوم به منافقین و همچنین ماهیت این سازمان به عنوان یک شخصیت حقوقی، امروز سه‌شنبه ۲۶ دی در شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی حجت‌الاسلام والمسلمین دهقانی و مستشاران دادگاه مرتضی تورک و امین ناصری در مجتمع قضایی امام خمینی (ره) به صورت علنی برگزار شد.

قاضی دهقانی در ابتدای هفتمین جلسه دادگاه منافقین با اشاره به شهادت مستشاران نظامی اظهار کرد: شهادت فرماندهان این مرز و بوم را که به دعوت دولت رسمی یک کشور دعوت شده بودند اما با نقص قوانین آن کشور از سوی تروریست‌ها به صورت ناجوانمردانه به شهادت رسیدند را تسلیت می‌گویم و امیدوارم تمام جنایات انجام شده در مناسبت‌ترین زمان و به شدیدترین مدل‌ها انتقام آن گرفته شود.

رئیس دادگاه ادامه داد: این اقدامات هر چند که درناک، جانگداز و سوزناک است و ما را در سوگ عزیزترین فرزندان ملت می‌نشاند ولیکن هر زمانی که دشمن به خاک و مرز و بوم کشور لطمه و خسارتی وارد کرده است به یاد این شعر حافظ می‌افتیم که "ای مگس حضرت سیمرغ نه جولانگه توست؛ عرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری". تا در زمان مناسب پاسخ قطعی و انتقام سخت به آنها داده شود.

وی در ادامه با تبریک به مناسبت اعیاد ماه رجب گفت: امیرالمونین جزو اولین مردان ایمان آورده به رسول اکرم(ص) است که پرورش یافته نبی اکرم و در دامان حضرت خدیجه بوده است.

قاضی دهقانی در ادامه با تاکید بر رعایت اصل ۳۵ قانون اساسی اظهار کرد: طبق این اصل بارها اعلام کرده‌ایم که در همه دادگاه‌ها طرفین حق دارند برای خود وکیل انتخاب کنند و اگر توانایی انتخاب وکیل را نداشته باشند برای آنها وکیل انتخاب می‌شود و طبق مواد ۳۴۶ و ۳۴۸ و ۳۸۴ و ۳۸۶ قانون آیین دادرسی کیفری این دادگاه در خصوص اتهامات انتسابی به متهمان پرونده نظر به عدم معرفی وکیل اقدام به تعیین وکیل تسخیری کرده است.

وی با بیان اینکه انتخاب وکیل تسخیری برای متهمان از سوی دادگاه مغایر حق انتخاب وکیل برای آن‌ها نیست، تاکید کرد: حسب کیفرخواست صادره اتهام متهمان با یکدیگر در یک درجه نیست. برای این محکوم تا بخشش کامل یا پدیرش توبه او امکان قانونی وجود دارد.

وی ادامه داد: از جمله احکام نورانی اسلام، ایجاد بازدارندگی و بازگشت محکوم به جامعه است. یعنی با ارتکاب جرم تمام فرصت‌ها گرفته نشود. به عنوان یک قاضی اعلام می‌کنم در مکاتب جرم‌شناسی دنیا تمام اندیشمندان به دنبال این هستند که عدالت رعایت شود، نظم اجتماعی رعایت شود، متهم مجازات شود، حقوق متهم رعایت شود و دیگر به سراغ جرم نرود. تمام این ۵ امکان در قانون مجازات اسلامی گنجانده شده است و شاید بتوان اعلام کرد که جمع کردن این ۵ رکن مهمترین پرسش برای جرم‌شناسان است که هم مجازات اعمال شود، بازدارنده باشد و حقوق متهم رعایت شود.

رئیس دادگاه گفت: آنچه دنیا از مکاتب کلاسیک تا امروز طی کرده است نتوانسته پاسخ دقیقی را به جمع ۵ رکن مذکور بدهد. نهاد توبه در قانون مجازات اسلامی پاسخ این سوال است. برای احراز آن طی تشریفات و شرایطی را لازم می‌داند با توجه به اینکه توبه برای محکوم است و از نوآوری‌های قانون مجازات اسلامی است در قانون آورده شده است. نهاد توبه در حقوق بین الملل کیفری امروز در دنیا ناشناخته است. آنچه نماینده دادستان قبل از بیان تنفس جلسه قبلی گفت برخی از اعضای کادر مرکزی متهم پرونده توبه آنها پذیرفته شده و به آنها فرصت مجدد داده شده است. نظام‌های قضایی با عنوان توبه آشنا نیستند و تحت عنوان نهادهای ارفاقی است که نهایت نهاد ارفاقی در نظام آزادی مشروط و تخفیفات در قبال محکوم دیده شده است.

وی گفت: متهمین این پرونده با بررسی تجربه دیگرانی مانند خود در دادگاه‌های جمهوری اسلامی بار دیگر مانند دیگر اعضا که به حاکمیت اعتماد کردند، آمدند و بازگشتند و هر آنچه از قانون و ارفاقات بود نسبت به آنها اعمال کردیم. متهمین حاضر شوند چنانچه خود را بی‌گناه می‌دانند، حاضر شوند. اگر خود را گناهکار می‌دانند حاضر شوند و بدانند حتی حضور و اعتراف آنها امکان بالاترین ارفاق را مهیا می‌کند.

قاضی دهقانی در ادامه با توجه به آغاز جلسه دادگاه از نماینده دادستان درخواست کرد تا به ادامه قرائت کیفرخواست متهمان بپردازد.

گفتنی است در این جلسه محمدی یکی از ۴ وکیل تسخیری متهمان به‌دلیل بیماری در جلسه امروز حاضر نشد و وکیل دیگری جایگزین او شد.

کیفرخواست متهم ردیف ۷۱

در ادامه نماینده دادستان با حضور در جایگاه به ادامه قرائت کیفرخواست متهمان پرونده پرداخت و گفت: حسین دادخواه متهم ردیف ۷۱ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده قبل از انقلاب، جذب گروهک منافقین شده و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به عنوان مسئول شاخه اصفهان، اقدام به فعالیت می‌کرد. در ادامه و در مقطع فاز نظامی تشکیلات، وی به شاهرود متواری و مسئولیت اجرایی پایگاه منافقین را در آنجا برعهده می‌گیرد. وی که در تاریخ ۲۹ آذر ۱۳۶۱ در یک قرار تشکیلاتی در شاهرود، با نام مستعار رضا حدادی، با کلت، نارنجک و قرص سیانور، دستگیر و به تهران اعزام شده بود، در تاریخ ۱۴ بهمن ۱۳۶۱، در مسیر انتقال مجدد به شاهرود، در راه آهن تهران، از دست ماموران فرار کرده و به خارج از کشور متواری می‌شود.

وی افزود: نامبرده سپس به عراق رفته و در شاخه نظامی منافقین، با سمت معاونِ مسئولِ تیمِ تروریستی، سازماندهی می‌شود. گفتنی است وی در اکثر تحرکات منافقین در غرب کشور، شرکت فعال داشته و مدتی نیز به عنوان عضو شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت فعالیت می‌کند. شایان ذکر است در قتل عمد (شهادت) سید محمدحسن بهشتی‌نژاد، حسین دادخواه و مرتضی فخار، مسئولیت شناسایی هدف ترور (شهید بهشتی‌نژاد)، آدرس و ساعات تردد نامبرده و همچنین اعلام این اطلاعات به عوامل ترور، را برعهده داشته‌اند. بدین نحو که در این اقدام تروریستی، اعضای یک تیم پنج نفره در سال ۱۳۶۰، به درب منزل نامبرده مراجعه و به بهانه دادن نامه، به سمت او شلیک می‌کنند که منجر به قتل (شهادت) وی و کودک خردسال همراهش شده و اعضای تیم ترور نیز، پس از آن موفق به فرار می‌شود. نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۷۶۶۸/۱۲-۲۰۱۱ است.

معرفی منبع مالی منافقین در هلند

نماینده دادستان در ادامه گفت: فاطمه داوران متهم ردیف ۷۲ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده در سال ۱۳۶۳، هوادار گروهک شده و در سال ۱۳۶۴ به همراه همسرش که یکی از اعضای منافقین و فعال در بخش سیمای نفاق است به آلمان رفته و در تشیکلات، به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

وی افزود: نامبرده اکنون، به عنوان رکن اصلیِ تامینِ مالیِ تروریسم در شاخه هلند گروهک، شناخته می‌شود. عضو شورای رهبری گروهک، یکی از مسئولین جذب نیرو، رئیس بخش پذیرش گروهک در سال ۱۳۷۶، مسئول بخش کانادا و انگلستان منافقین، عضو شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت، یکی از مسئولین ستاد تبلیغات گروهک در سال‌های ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۰، شرکت در عملیات تروریستی- نظامیِ فروغ جاویدان و عضو هیات اجرایی تشکیلات از دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های وی بوده است. نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۳۰/۶-۲۰۰۲ است.

کیفرخواست متهم ردیف ۷۳

نماینده دادستان ادامه داد: حسین ربوبی خبوشانی متهم ردیف ۷۳ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده قبل از انقلاب، با منافقین آشنا، جذب گروهک شده و شروع به فعالیت می‌کند. متعاقباً وی در سال ۱۳۶۰، از کشور متواری و به مقر اشرف در عراق ملحق می‌شود و در آنجا فعالیت خود را در ستاد منافقین، در بخش فنی، امنیت، نظامی و جمع آوری اطلاعات ادامه می‌دهد. وی یکی از کادر‌های اصلی ستاد داخله منافقین بوده که در سازماندهی افراد نفوذی به منظور انجام عملیات‌های تروریستی در ایران، نقش فعال داشته است.

وی اضافه کرد: مسئولیت یکی از مقر‌های نظامی و ارتباطات گروهک در سال ۱۳۶۴، از دیگر فعالیت‌ها و سمت‌های وی به شمار می‌رود. نامبرده در حال حاضر یکی از کادر‌های مرکزی، عضو شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت و افسر امنیت در آلبانی بوده که در بخش اطلاعات و تامین مالی تریسمِ گروهک، فعالیت می‌کند. وی تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۵۰۴/۶-۲۰۰۲ است.

سازمان‌دهی عملیات ترور شهید لاجوردی توسط چه کسانی انجام شد؟

نماینده دادستان تصریح کرد: سپیده ابراهیمی متهم ردیف ۷۴ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده در آمریکا جذب گروهک منافقین شده و در زمان عملیات تروریستی- نظامیِ فروغ جاویدان، به عراق اعزام می‌شود. گفتنی است وی در آن عملیات، از ناحیه دست راست، مورد اصابت تیر قرار گرفته و به همین دلیل نیز انگشتانش از کار می‌افتد. سپیده ابراهیمی در مشارکت با مریم حاج خانیان، مهرافروز پیکرنگار و ژیلا دیهیم، یکی دیگر از عوامل اصلی تشکیل، طراحی، سازماندهی و هدایت تیم ترورِ شهید اسداله لاجوردی و نتیجتاً شهادت و به تعبیر حقوقی، قتل عمد این شهید والا مقام محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: در آن اقدام تروریستی، اصغر رئیس اسماعیلی و زین العابدین مسعودی به شهادت یا به تعبیر حقوقی به قتل رسیده و اصغر دهقان فاضلی نیز مجروح می‌شود. در ضمن نامبرده در حال حاضر یکی از مسئولین اصلی ستاد داخله است. شرکت در عملیات‌های تروریستی- نظامیِ چلچراغ و فروغ جاویدان، معاون مسئول در شاخه نظامی گروهک بین سال¬های ۱۳۶۷ تا ۱۳۷۱، عضو شورای رهبری در سال ۱۳۷۲، بازجو- شکنجه‌گر اعضای مسئله‌دار از دیدگاه گروهک و طراح اقدامات تروریستی خمپاره‌زنی در داخل کشور و مسئول آموزش در ستاد داخله‌ نفاق از دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های وی بوده است. نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۵۲۳/۶-۲۰۰۲ است.

محاکمه مسئول آموزش نفوذی‌ها در گروهک منافقین

نماینده دادستان ادامه داد: بیژن رحیمی متهم ردیف ۷۵ در دادگاه رسیدگی به جرائم گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده پس از پیروزی انقلاب، در فاز‌های غیررسمی و رسمی نظامی منافقین در تهران، مسئولیت شورای اجتماعی و بخش نفوذی‌های ستاد مرکزی را برعهده می‌گیرد. متعاقباً وی در سال ۱۳۶۲ از کشور خارج و ابتدا به فرانسه و سپس به عراق منتقل شده و در شاخه‌ی نظامی این گروهک تروریستی، به فعالیت خود ادامه می‌دهد. نامبرده سپس به عضویت شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت درآمده و مدتی نیز (در سال ۱۳۶۸)، حفاظت فیزیکی ساختمان رجوی و مدتی هم به عنوان محافظ وی، فعالیت می‌کند.

وی اضافه کرد: از دیگر مسئولیت‌های او می‌توان به فعالیت در بخش اطلاعات گروهک و همچنین هدایت نفوذی‌های منافقین در داخل کشور اشاره کرد. نامبرده در چارت داخلی تشکیلات، عضو هیات اجرایی بوده و در حال حاضر نیز در قسمت اطلاعات منافقین به عنوان نیروی محبوبه جمشیدی، فعال است. ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۵۷۷/۶-۲۰۰۲ است.

فروش اطلاعات هسته‌ای توسط منافقین

نماینده دادستان در ادامه اظهار کرد: در یک سند امنیتی که توسط آمریکایی‌ها منتشر شده است؛ گروهک تروریستی منافقین با جمع آوری اطلاعات از داخل ایران نه تنها به دنبال آشوب سازی است بلکه به دولت آمریکا برای فشار بیشتر به تهران کمک می‌کند. در این سند اشاره شده است که گروهک تروریستی منافقین می‌تواند به عنوان عامل نفوذی و جاسوسی نقش مهمی برای واشنگتن بازی کند.

معرفی مسئول شاخه نفاق در اسکاندیناوی

وی گفت: آزاده رضایی متهم ردیف ۷۶ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده زوجه محمد مهدی کتیرایی (یکی از اعضای رده بالای گروهک) و از اعضای شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت است. فعالیت در قسمت روابط بین‌الملل گروهک، مسئول شاخه منافقین در آمریکا، هلند و حوزه اسکاندیناوی، مسئول پشتیبانی و تدارکات شاخه نظامی در عملیات تروریستی- نظامی مروارید، از معاونین اجرایی مرکزیت گروهک در سال ۱۳۶۴ و فعالیت در قسمت خارجی نفاق از سال ۱۳۷۲ به بعد از دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های وی بوده است. نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۷۷/۶-۲۰۰۲ است.

محاکمه مسئول تخلیه تلفنی منافقین

نماینده دادستان ادامه داد: هادی روشن روانی متهم ردیف ۷۷ در دادگاه رسیدگی به جرائم گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده در سال ۱۳۴۸ بعد از آشنایی با مجید شریف واقفی، به عضویت گروهک منافقین درآمده و در سال ۱۳۵۷ طی مأموریتی از طرف تشکیلات، برای مدتی به انگلستان می‌رود. هادی روشن روانی همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی، برای مدتی در ایران مانده و تشکیلات نفاق را در همدان پایه‌گذاری می‌کند.

وی گفت: مسئول بخش اطلاعات گروهک در طول سال‌های ۱۳۶۱ تا ۱۳۶۳ و همچنین در عراق، شرکت در عملیات تروریستی- نظامیِ فروغ جاویدان و از جمله هادیان اقدامات تروریستی منافقین در سال‌های ۱۳۶۰ و ۱۳۶۱ از جمله فعالیت‌ها و مسئولیت‌های نامبرده بوده است. نامبرده هم اکنون از عناصر کادر تخلیه تلفنی گروهک و همچنین فعال در بخش اطلاعات منافقین است. مشارالیه تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۸۸/۶-۲۰۰۲ است.

حضور مسعود ستایشی در جلسه دادگاه

گفتنی است در ادامه، مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه در جلسه دادگاه حضور یافت.

کیفرخواست متهم ردیف ۷۸

نماینده دادستان گفت: محمد سادات دربندی متهم ردیف ۷۸ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده در سال ۱۳۴۷ جذب منافقین شده و در سال ۱۳۴۹ از اعضای تیم عملیاتی منافقینی بوده که در ربودن هواپیمای ایرانی، شرکت داشته است. گفتنی است محمد سادات دربندی، در حال حاضر عضو کادر مرکزی گروهک نفاق بوده و در عملیات‌های تروریستی علیه کشورمان، نقش فعالی داشته است.

وی تاکید کرد: مسئول پذیرش منافقین طی سال‌های ۱۳۶۳ تا ۱۳۶۴، عضو رده مرکزیت نفاق در سال ۱۳۶۴، عضویت در هیئت اجرایی گروهک، شرکت در عملیات‌های تروریستی- نظامیِ منافقین با سمت مسئول تیم از جمله در عملیات فروغ جاویدان، مسئول تشیکلات نفاق در کانادا طی سال‌های ۱۳۷۰ و ۱۳۷۱ و معاون پرسنلی شاخه نظامی منافقین در سال ۱۳۷۲ و مسئول قسمت خروجی گروهک در سال ۱۳۷۳ (مربوط به افرادی که خواهان خروج از تشکیلات هستند.) بخشی از فعالیت‌ها و مسئولیت‌های وی بوده است. نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۵۰۶/۶-۲۰۰۲ است.

کیفرخواست متهم ردیف ۷۹

نماینده دادستان افزود: فریدون سلیمی متهم ردیف ۷۹ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده در سال ۱۳۵۷ به عضویت منافقین درآمده و مقطعی نیز در آلمان، مامور به فعالیت‌های تشکیلاتی بوده است. مسئول اجرایی منافقین در سال ۱۳۵۸، مسئول بخش حفاظت گروهک در سال ۱۳۶۰، شرکت در سلسله عملیات‌های مرزی در کردستان عراق در سال ۱۳۶۰، شرکت در عملیات‌های تروریستی - نظامیِ آفتاب، چلچراغ و فروغ جاویدان، مسئول تیم تروریستی در شاخه نظامی گروهک در سال‌های ۱۳۶۸ و ۱۳۶۹ و مسئول آموزش شاخه نظامی منافقین در سال ۱۳۷۴ و مسئول آموزش تیم‌های عملیاتی و تروریستی ستاد داخله طی سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۰ بخشی از فعالیت‌ها و مسئولیت‌های وی بوده است.

نماینده دادستان اضافه کرد: وی در حال حاضر مسئول توجیه اعضای جداشده در آلبانی است. نامبرده تابعیت کشور آمریکا را دارا بوده و تحت تعقیب اینترپل و دارای اعلان قرمز به شماره A-۱۲۵/۱-۲۰۰۹ است.

معرفی مسئول لجستیک قرارگاه تروریست‌ها در آلبانی

نماینده دادستان گفت: عباس شاکری متهم ردیف ۸۰ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده پس از پیروزی انقلاب، جذب گروهک تروریستی منافقین شده و ضمن حضور در شهر تهران، به مداوای عناصر عملیاتی- تروریستیِ نفاق می‌پردازد. متعاقباً در سال ۱۳۶۰، وی به منطقه کردستانِ عراق متواری شده و پس از تشکیل یگان رزم، در این بخش سازماندهی می‌شود. گفتنی است نامبرده در سال ۱۳۶۷، در عملیات تروریستی- نظامیِ چلچراغ (در منطقه عمومی مهران)، شرکت کرده و سپس به فرانسه اعزام و در مقر مرکزی گروهک، ارسال اقلام مورد نیاز به کشور آلبانی را پیگیری می‌کند. نامبرده در حال حاضر در پاریس مستقر بوده و به آلبانی نیز تردد دارد.

کیفرخواست متهم ردیف ۸۱

وی افزود: سهیلا شعبانی متهم ردیف ۸۱ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده در سال ۱۳۶۳ به صورت غیرقانونی از ایران به عراق متواری شده و در قسمت اطلاعات منافقین مشغول به کار می‌‌شود. وی دوره‌های بازجویی و ضد اطلاعات را در استخبارات عراق گذرانیده و همچنین آموزش‌های نظامی مختلفی مانند رانندگی تانک را فرا گرفته و به همین علت نیز در شاخه¬ی نظامی منافقین به عنوان یکی از مسئولان دسته، به کارگیری می‌شود.

نماینده دادستان گفت: عضویت در شاخه نظامی گروهک در مقر بدیع‌زادگان، شرکت در عملیات‌های تروریستی- نظامیِ مروارید، فروغ جاویدان و چلچراغ، از مسئولین بازجویی و شکنجه افراد مسئله‌دار از دیدگاه گروهک، عضو تشکیلات نفاق در آلمان بین سال‌های ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۶، مسئول اطلاعات و امنیت نفاق و مسئول روابط تشکیلات در سال ۱۳۹۲ بخشی از فعالیت‌ها و مسئولیت‌های وی بوده است. وی در حال حاضر نیروی بخش اصلی ستاد در آلبانی است. نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۸۰/۶-۲۰۰۲ است.

سازماندهی عملیات تروریستی مروارید

نماینده دادستان گفت: احمد شکرائی متهم ردیف ۸۲ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده در سال ۱۳۵۳ جذب گروهک تروریستی منافقین شده و سپس در قسمت‌های اجرایی، حفاظت و نظامی تشکیلات فعالیت کرده و در برهه‌ای نیز سازماندهی تظاهرات و تجمعات غیرقانونی را بر عهده داشته است. وی همچنین ضمن هدایت برخی عملیات‌های تروریستی گروهک در تهران طی سال‌های ۱۳۶۰ و ۱۳۶۱، در اواسط سال ۶۱ از کشور متواری و پس از سازماندهی در یگان رزم، به عنوان محافظ مسعود و مریم رجوی، در گروهک به فعالیت می‌پردازد. در ادامه وی به عنوان مسئول تیم، در اکثر عملیات‌های تروریستی- نظامی حضور داشته و در سال ۱۳۶۹، در قامت مسئول، در عملیات تروریستی- نظامیِ مروارید (نسل کشی اکراد عراق)، شرکت می‌کند.

وی افزود: مسئول تیم تروریستی در شاخه نظامی منافقین، از اعضای ابتدایی مرکزیت تشکیلات، هادی بسیاری از اقدامات تروریستیِ گروهک منافقین در داخل کشور و مسئول تأمین امکانات تشیکلات نفاق در پاریس بخشی از مسئولیت‌ها و فعالیت‌های وی بوده است. نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۹۹/۶-۲۰۰۲ است.

سهیلا صادق متهم ردیف ۸۳

نماینده دادستان افزود: سهیلا صادق متهم ردیف ۸۳ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده قبل از انقلاب، از طریق برادر بزرگتر خود (به نام ناصر) با گروهک آشنا و پس از پیروزی انقلاب اسلامی به فعالیت خود ادامه داده و در فاز نظامی، به خارج از کشور متواری و به مقر منافقین ملحق می‌شود. وی مدتی گوینده رادیو نفاق بوده و مقطعی نیز به‌عنوان یکی از اعضای دفتر رجوی، در پاریس مشغول به فعالیت بوده است.

به گفته وی، مسئول کمیسیون در شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت، مسئول تیم تروریستی در شاخه نظامی گروهک، عضویت در هیئت اجرایی تشکیلات در سال ۱۳۶۴، معاون پرسنلی شاخه نظامی نفاق در سال ۱۳۷۰ و عضو شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت از دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های نامبرده بوده است.

نماینده دادستان گفت: وی در حال حاضر از نفرات مهم ستاد داخله نفاق در آلبانی است. ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۸۱/۶-۲۰۰۲ است.

تبلیغات قاتلین در دهه شصت بر عهده چه کسی بوده است؟

نماینده دادستان ادامه داد: مهران صادق متهم ردیف ۸۴ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به گروهک منافقین پیوسته و در حال حاضر نیز از اعضای کمیسیون تبلیغات نفاق در آلبانی و از گردانندگان سایت‌ها و کانال‌های ارتباطی گروهک است. دخترعموی وی (به‌نام سهیلا صادق)، از عناصر کادر شورای رهبری منافقین بوده که نامبرده در سال ۱۳۶۹ زیر نظر وی، فعالیت می‌کرده است. مسئول واحد صدا و تصویر بخش تبلیغات در دوره ورود غیررسمی گروهک به فاز نظامی، مسئول آموزش مقر اشرف در سال ۱۳۷۹، عضویت در شاخه نظامی منافقین در سال ۱۳۸۱ و عضویت در شورای رهبری نفاق از دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های وی بوده است. نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۸۲/۶-۲۰۰۲ است.

کیفرخواست متهم ردیف ۸۵

نماینده دادستان در ادامه گفت: طاهره ضیایی متهم ردیف ۸۵ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی، جذب گروهک منافقین شده و اقدام به فعالیت در راستای اهداف نفاق می‌کند. وی پس از اعلام فاز مسلحانه، از کشور متواری و در عراق، به شاخه نظامی منافقین ملحق می‌شود. نامبرده در عملیات‌های مختلف نظامی- تروریستیِ گروهک علیه شهروندان ایران، شرکت داشته و در حال حاضر نیز عضو شورای رهبری منافقین است. ضمناً طاهره ضیایی پیش از این، پناهندگی کشور آمریکا را اخذ کرده و در حال حاضر نیز تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۸۴/۶-۲۰۰۲ است.

محاکمه مهره مورد اعتماد مسعود رجوی

نماینده دادستان افزود: کبری طهماسبی متهم ردیف ۸۶ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. وی در سال ۱۳۵۵ به منافقین پیوسته و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، فعالیت خود را در راستای اهداف تشکیلات ادامه می‌دهد. نامبرده فعالِ در امور اداری، پرسنلی و پشتیبانی این گروهک ترریستی بوده که مورد اعتماد شخص مسعود رجوی و تشکیلات منافقین است. از جمله فعالیت‌ها و مسئولیت‌های وی مسئول سرویس به‌اصطلاح اجتماعی رادیو نفاق، مسئول شاخه نظامی منافقین در سال ۱۳۶۹، شرکت در کلیه‌ی عملیات‌های تروریستی- نظامیِ گروهک با سمت مسئول از جمله عملیات مروارید، عضو شورای رهبری منافقین، معاون اول ستاد داخله و مشارکت در اعزام تیم‌های تروریستی نفاق به داخل کشور بوده است.

وی اضافه کرد: وی در حال حاضر از عناصر کادر مرکزی منافقین است و نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۵۰۰/۶-۲۰۰۲ است.

معرفی محافظ مریم و مسعود رجوی در پادگان تروریستیِ اشرف

وی گفت: رقیه عباسی متهم ردیف ۸۷ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده در سال ۱۳۵۸ جذب منافقین شده و در راستای اهداف گروهک، به فعالیت می‌پردازد. پس از ورود تشکیلات به فاز نظامی و اوج گرفتن اقدامات تروریستی در سال ۱۳۶۰، وی از کشور متواری و به مقر نفاق در عراق ملحق می‌شود. نامبرده مدتی مسئولیت حفاظت از مریم و مسعود رجوی را برعهده داشته و در حال حاضر نیز عضو کادر رهبری، شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت و مسئول پشتیبانی گروهک در آلبانی (زیر مجموعه زهره اخیانی) است.

نماینده دادستان گفت: مسئول شاخه نظامی نفاق در مقر کوت در سال‌های ۱۳۷۷ و ۱۳۷۸، مسئول مقرِ هادیِ تیم‌هایِ اعزامی برای خمپاره‌زنی در داخل کشور و بازجو - شکنجه‌گر تشکیلات تروریستی از دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های وی بوده است. نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۱۳۲/۱-۲۰۰۹ است.

زهره عطریانفر متهم ردیف ۸۸

نماینده دادستان ادامه داد: زهره عطریانفر متهم ردیف ۸۸ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. وی در سال ۱۳۵۸، پس از ازدواج با محمد جواد قدیری، جذب منافقین شده و اقدام به فعالیت در راستای اهداف گروهک می‌‌کند. نامبرده پس از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی، از کشور متواری و از طریق مرز کردستان، به مقر نفاق در عراق ملحق می‌شود. زهره عطریانفر در سال ۱۳۸۱، همراه مریم رجوی به اروپا رفته و ضمن حضور مستمر در دفتر و تیم وی، در حال حاضر نیز از اعضای کادر مرکزی منافقین است.

وی گفت: عضویت در شورای مرکزی گروهک، حضور فعال در برنامه‌های نشست خاص کادر مرکزی و نشست حوض و عضویت در شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت از دیگر فعالیت‌های وی بوده است. ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۶۵/۶-۲۰۰۲ است.

معرفی مسئول ستاد داخله منافقین در آلبانی

نماینده دادستان اضافه کرد: مهری علیقلی متهم ردیف ۸۹ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. از جمله فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او عبارت است از مسئول آموزش شاخه نظامی نفاق و معاون تیم نظامی- تروریستی در سال ۱۳۷۳ و عضویت در شورای رهبری گروهک در سال ۱۳۷۴. نامبرده در حال حاضر از مسئولین ستاد داخله گروهک در آلبانی است. وی تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۱۲۷/۱-۲۰۰۹ است.

در پایان قاضی دادگاه ختم جلسه امروز را صادر کرد.

*این پرونده ۱۰۴ متهم حقیقی و یک متهم حقوقی (تشکیلات گروهک منافقین) دارد. بر اساس این گزارش، تاکنون کیفرخواست 70 نفر از متهمان پرونده قرائت شده است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار