کمبود ۳۰۰۰ ظرفیت برای نگهداری از معتادان متجاهر در تهران

تهران (پانا)- فرمانده انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد که به حدود ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ ظرفیت جدید برای نگهداری از معتادان متجاهر در تهران نیاز است.

کد مطلب: ۱۳۹۲۴۹۷
لینک کوتاه کپی شد
کمبود ۳۰۰۰ ظرفیت برای نگهداری از معتادان متجاهر در تهران

سردار عباسعلی محمدیان در نشست خبری که پیش از ظهر امروز در مقر پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ برگزار شد، به تشریح عملکرد و اقدامات پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ در برخورد با پدیده شوم موادمخدر پرداخت و گفت: همکاران من درپلیس مبارزه با موادمخدر تهان بزرگ در حوزه انهدام باندهای سازمان یافته خرید و فروش موادمخدر، برخورد با فروشندگان موادمخدر از خرد تا دانه‌درشت، جمع‌آوری معتادان متجاهر و ... اقدامات خیلی خوبی را انجام داده‌اند. اما در این خصوص ما ارزیابی را برعهده مردم می‌گذاریم، اگر تعداد معتادان متجاهر کم شده یا پاتوق‌هایی که در آن این افراد به صورت گروهی حضور داشتند، دیگر امروز دیده نمی‌شود، این‌ها همه به دلیل زحمات همکاران من و اقداماتی است که انجام شده است.

وی با بیان اینکه مردم باید که در هر ساعت از شبانه‌روز چشمان بیداری در حال دفاع از امنیت و سلامت آنان است، گفت: هدف از نشست امروز نه اعلام گزارش عملکرد از ابتدای سال بلکه اعلام گزارش عملکرد ۱۰ روز اخیر بود. در این ۱۰ روز همکاران من در مأموریت مبارزه با موادمخدر و با انجام ماموریت‌های مختلف ۲۲۰۰ کیلوگرم انواع موادمخدر را کشف و ضبط کردند. این ۲۲۰۰ کیلوگرم، یک محموله نبود، بلکه دیدید که محموله‌های مختلف با انواع جاسازی و وزن‌های مختلف بود که با هوشیاری همکاران من کشف شد.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به شیوه سوداگران مرگ در فروش موادمخدر گفت: همین ۲۲۰۰ کیلوگرمی که کشف شد، وقتی از سوی قاچاقچیان به تهران می‌رسد با انواع ناخالصی‌ها ترکیب شده تا وزن آن افزایش بیابد و سوداگران بتوانند با قیمت بیشتری آن را به مردم بفروشند.

محمدیان با بیان اینکه به مردم تهران قول دادیم که توزیع کنندگان مواد مخدر را در هر سطحی اعم از خرد و کلان شناسایی و دستگیر کنیم، گفت: ما در حال عمل کردن به این قولمان هستیم و امروز بخشی از آن را دیدید. در مجموع در همین ۱۰ روز ۳۰۵ نفر اعم از توزیع کننده و قاچاقچی دستگیر و به مرجع قضایی معرفی شده‌اند.

به گفته رئیس پلیس پایتخت، هر کدام از بسته‌های یک گرمی موادمخدر کافی است تا جوانی را به دام اعتیاد بیاندازد. حتما نباید تصور کنید که برای معتاد شدن حتما باید چندین کیلوگرم موادمخدر مصرف شد.

محمدیان همچنین از اجرای طرح پاکسازی پارک‌های سطح شهر تهران از وجود موادفروشان خبر داد و گفت: در فصل تابستان به دلیل حضور مردم در پارک‌ها، شاهد حضور برخی از موادفروشان در برخی از پارک‌ها هستیم که این موضوع در اولویت کار ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ قرار دارد. در اجرای این طرح همکاران من در پلیس مبارزه با موادمخدر به وسیله سگ‌های موادیاب، چهره زنی افراد معتاد و توزیع کنندگان موادمخدر و ... نسبت به دستگیری این افراد اقدام می‌کنند و در همین مدت نیز در یکی از ماموریت‌ها حدود ۵۰ کیلوگرم بسته‌های یک گرمی آماده توزیع کشف شد.

به گفته وی در این ۱۰ روز حدود ۴۰ دستگاه خودرو حامل موادمخدر نیست توقیف شد که برخی از آنها با تیراندازی‌های مکرر به چهار چرخ آن بود، اما بازهم این افراد قصد فرار داشتند.

محمدیان در پاسخ به پرسشی در مورد در مورد مراکز نگهداری از معتادان متجاهر نیز گفت: ما در این حوزه به اشکال مختلف در حال مدیریت کمبودها هستیم. امروز اگر از من می پرسید حداقل ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ ظرفیت کم داریم و باید این ظرفیت در تهران ایجاد شود. آن وقت ما قول می‌دهیم که دیگر به ندرت معتاد متجاهر در شهر مشاهده شود. البته الان هم شمار معتادان متجاهر کم شده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پاسخ به پرسشی در مورد آمار سرقت و سرقتی که اخیرا از یکی از مجریان تلویزیونی انجام شده و از سوی همین فرد در فضای مجازی نیز اطلاع‌رسانی شده بود، گفت: در مورد سرقت، من نمی‌خواهم آمار بدهم که چقدر کم شده است، مردم باید احساس امنیت داشته باشند و این موضوع مهم است. به هرحال شهر بزرگ است. ممکن است برخی از افرادی که سابقه سرقت دارند بیرون از زندان باشند و یک مورد آن ممکن است سرقت هایی باشد که از چهره‌های سرشناس انجام شده است.

وی ادامه داد: برای ما رسیدگی به این سرقت‌ها فرقی ندارند، اما اتفاقا ما باید از این ها استفاده کنیم که مردم را آگاه کنیم، یکی از شیوه‌های سرقت، مخصوصا در تابستان این است که سارقان در ترافیک بزرگراه‌ها با سرعت پایین حرکت می‌کنند و گوشی یا اموال گرانبها را سرقت کرده و متواری می‌شوند. در مورد این سرقت هم سرنخ‌هایی به دست آمده و به زودی جزئیات آن را اعلام خواهیم کرد.

محمدیان با بیان اینکه گوشی‌های تلفن امروز ارزش بالایی پیدا کرده است، گفت: متاسفانه سرقت و فروش آن برای سارقان آسان است و همین بازارهایی که در برخی از کشورهای همسایه هم پیدا شده کار را برای سارقان آسان کرده چرا که امکان ردیابی گوشی‌ها هم کم شده است. البته پلیس با جدیت با این افراد برخورد می‌کند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار