هشدار قرمز هواشناسی درباره رگبار شدید در 2 استان

تهران (پانا) - سازمان هواشناسی با صدور سومین هشدار سطح قرمز امسال، نسبت به رگبار شدید باران و برخی پدیده‌های مخاطره‌آمیز در خراسان شمالی و شرق گلستان هشدار داد.

کد مطلب: ۱۳۷۷۹۳۳
لینک کوتاه کپی شد
هشدار قرمز هواشناسی درباره رگبار شدید در 2 استان

بر اساس این هشدار رگبار شدید باران، رعدوبرق، تگرگ، وزش باد شدید در خراسان شمالی و شرق گلستان امروز رخ می دهد و شرایط این مناطقه را پرمخاطره می کند.

این شرایط اثرات مخاطره آمیزی همچون « بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، آبگرفتگی معابر بصورت گسترده، انسداد راه‌های روستایی و اختلال در جاده‌ها، اختلال جدی در سفرهای بین شهری و داخل شهر، تعطیلی فعالیت‌های عمرانی، خسارت به برخی زیرساخت‌ها مانند خطوط انتقال برق و غیره،تخریب تاسیسات و سازه های واقع شده در حریم و بستر رودخانه، تخریب سازه های موقت و سبک در اثر وزش باد شدید و بسیار شدید، شکستن درختان» در پی دارد.

توصیه می شود نسبت به «عدم توقف و تردد در بستر و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، بازگشایی کانال‌ها و آبروهای درون و برون شهری، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امداد رسان، اجتناب از سفرهای برون شهری، اجتناب از فعالیت‌های کوه‌نوردی ، خروج شهروندان از تفرج گاه ها و سکونت گاه های واقع در حریم و بستر رودخانه، عدم پارک خودرو و توقف کنار درختان فرسوده و کهنسال» اقدام شود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار