تشریح علت وقوع ۴۵ درصد تصادفات در پایتخت

تهران (پانا) - معاون آموزش و فرهنگ‌ ترافیک پلیس راهنمایی ورانندگی تهران بزرگ گفت آمارها نشان می‌دهد حدود ۴۵ درصد از تصادفات در شهر تهران مربوط به بی‌توجهی به جلو و رعایت نکردن فاصله طولی است که آمار بالا و نگران کننده‌ای است.

کد مطلب: ۱۱۲۳۹۳۲
لینک کوتاه کپی شد
تشریح علت وقوع ۴۵ درصد تصادفات در پایتخت

به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، سرهنگ علی همه‌خانی از نگرانی پلیس در خصوص عدم رعایت فاصله طولی بین خودورها گفت و از آمار بالای تصادفات در این باره خبر داد و گفت: در طول فعالیت‌های روزمره و در حین رانندگی شرایط کنونی، دو فاصله بسیار مهم وجود دارد که باید همیشه آنها را رعایت کرد.

سرهنگ همه‌خانی رعایت فاصله‌ها را حین رانندگی مهم برشمرد و گفت: این فاصله همان فاصله ایست که رانندگان در طول مدت رانندگی باید با خودروی جلویی حفظ کنند و اگر یک لحظه از آن غافل شوند، شاید باعث خسارت جرح و فوت شود و می‌تواند تا یک عمر پشیمانی را به‌دنبال داشته باشد.

همه‌خانی ادامه داد: رانندگان باید در حین رانندگی فاصله خود را با خودروی جلویی رعایت کنند و هرگاه خواستند به خودرویی که مقابل آنهاست نزدیک شوند یاد فاصله اجتماعی کرونایی بیفتند و با کم‌کردن سرعت از خودروی مقابل فاصله بگیرند.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب گفت: رعایت فاصله بین افراد جامعه و رعایت فاصله بین دو خودرو، از مهم‌ترین فاصله‌هایی است که می‌تواند جان افراد را در زندگی و در رانندگی حفظ کند به همین دلیل وی از شهروندان خواست فاصله‌ها را در ایام کرونایی و در حین رانندگی رعایت کنند.

همه‌خانی افزود: آمارها نشان می‌دهد حدود ۴۵ درصد از تصادفات در شهر تهران مربوط به بی‌توجهی به جلو و رعایت نکردن فاصله طولی است که آمار بالا و نگران کننده‌ای است.

از جمله مواردی که می‌تواند تمرکز راننده را در حین رانندگی برهم بزند خوردن و آشامیدن، استعمال دخانیات، صحبت کردن با تلفن همراه در رانندگی است که معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب از رانندگان خواست این موارد را هرگز در حین رانندگی انجام ندهند.

وی همچنین از رانندگان خواست حین حرکت به موبایل خود نگاه و حواس خود را به فضای مجازی و اپلیکیشن‌ها پرت نکنند چرا که یکی از مواردی که می‌تواند فاصله شما را به خودوری جلویی نزدیک کند همین حواس‌پرتی است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار