بخشنامه مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان مبنی بر ممنوعیت هرگونه عزل و نصب، استخدام و جابه‌جایی

تهران (پانا) - مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان طی ابلاغ بخشنامه‌ای به کلیه معاونت‌ها و مدیریت‌های ستادی، هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه، هرگونه عزل و نصب، استخدام نیرو و جابجایی را در مجموعه صندوق، هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه ممنوع اعلام و تاکید کرد کلیه انتصابات و جابجایی‌ها و هرگونه اقدام مغایر با بخشنامه سرپرست ریاست جمهورى، تاکیدات رییس جمهور منتخب و سازمان بازرسی کل کشور کن‌لم‌یکن تلقی می‌شود.

کد مطلب: ۱۴۸۷۰۶۹
لینک کوتاه کپی شد
بخشنامه مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان مبنی بر ممنوعیت هرگونه عزل و نصب، استخدام و جابه‌جایی

متن بخشنامه ابلاغی محسن احمدی مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان به شرح زیر است:

«با توجه به بخشنامه شماره ۴۳۷۶۸ مورخ ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ دکتر مخبر سرپرست محترم ریاست جمهوری و همچنین تاکیدات دکتر پزشکیان رئیس‌جمهور منتخب و نامه شماره ۱۴۳۴۰۶ مورخ ۱۴۰۳/۰۴/٢٠ سازمان بازرسی کل کشور که صراحتا اشاره دارد «هر گونه جابه‌جایی نیروی انسانی و عزل و نصب افراد و هر نوع استخدام و بکارگیری نیروی جدید، نقل و انتقال اموال دولتی، اعمال آیین‌نامه‌های جدید، تغییر در تعرفه‌ها، عوارض و هرگونه اقدام خارج از ضوابط و مقررات و مغایر با بخشنامه مذکور تا زمان استقرار دولت چهاردهم ممنوع می‌باشد» تمام بخش‌های ستادی، هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه صندوق ملزم به رعایت کامل این بخشنامه هستند و نظارت بر حسن اجرای آن در صندوق بر عهده معاون مالی و سرمایه انسانی و معاون امور شرکت‌ها و مجامع و در شرکت‌های تابعه بر عهده مدیران‌عامل هلدینگ‌های تخصصی است.

خاطرنشان می‌سازد تمام انتصابات و جابه‌جایی‌ها و هر گونه اقدام مغایر با مفاد بخشنامه سرپرست محترم ریاست جمهوری کان‌لم‌یکن تلقی می‌گردد.»

همچنین به‌دنبال درج مطلبی با موضوع "عزل و نصب در صندوق ذخیره فرهنگیان در روزهای پایانی دولت سیزدهم" صندوق ذخیره در اطلاعیه‌ای این خبر را تکذیب کرد.

متن اطلاعیه صندوق ذخیره فرهنگیان به شرح زیر است:

«۱. صندوق ذخیره فرهنگیان، یک بنگاه اقتصادی کاملا خصوصی و متعلق به فرهنگیان سراسر کشور می باشد که موظف است در چارچوب سیاستها و راهبردهای هیات امنا، نسبت به سودآوری و بهبود معیشت معلمان معزز فعالیت اقتصادی نماید، لذا هرگونه فعالیت و اقدام سیاسی، حزبی و غیراقتصادی در این بنگاه مورد پذیرش نمی باشد.

۲. از زمان آغاز فرایند انتخابات در خردادماه، مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در جلسه شورای معاونان و هلدینگها(مصوبه شماره 857/1/1 ص مورخ 21/3/1430) اعلام نمود: هرگونه موضوع گیری رسمی، حمایت سازمانی و یا استفاده از امکانات صندوق، هلدینگها و شرکت ها له یا علیه کاندیداها ممنوع بوده و با خاطیان برخورد قاطع صورت می پذیرد.

۳. در دو ماه اخیر هیچ گونه تغییری در سطوح هیات مدیره یا مدیران عامل هلدینگ ها و شرکت ها صورت نگرفته هرگونه ادعا مبنی بر عزل و نصب در صندوق ذخیره در روزهای پایانی دولت سیزدهم تکذیب می گردد و به نظر می رسد این گونه موضوع گیریها و ادعاها از روی بی اطلاعی و یا با هدف تاثیرگذاری در معادلات و فضای کشور صورت می پذیرد. همچنین موضوع حمایت رییس هیات مدیره صندوق ذخیره از نامزد خاص کاملا تکذیب می شود. مضافا به اینکه ادعای تسویه اعضای هیات مدیره و مدیران شرکت ها تابعه صندوق خلاف واقع بوده و به نظر می رسد اینگونه مطالب با اهداف خاص سیاسی در این برهه کنونی مطرح و منتشر گردیده که در جای خود قابل پیگیری قانونی است.

۴. علیرغم اینکه برخی از پستهای مدیریتی و هیات مدیره شرکت های صندق بدون سمت و خالی بوده و نیاز به جایگزینی داشته اما در یک ماه اخیر هیچگونه نصب در سطوح مدیرعامل یا هیات مدیره شرکت‌ها صورت نپذیرفته است.

۵. شایان ذکر است بعد از ابلاغ دستور سرپرست محترم ریاست جمهوری مبنی بر ممنوعیت جابجابی،عزل و یا نصب مدیران در کلیه سطوح ملی، استانی و شهرستان تا استقرار دولت، صندوق ذخیره فرهنگیان علیرغم ماهیت خصوصی و غیردولتی این موسسه به منظور هماهنگی و همراهی با دولت و نهادهای حاکمیتی،ابلاغیه مذکور را به طور کامل نصب العین قرار داده و اجرا نموده است.»

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار