اختصاص ۲۰۵ هزار ردیف استخدامی برای آموزش و پرورش در دو سال

تهران (پانا) - معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش از جذب ۲۰۵ هزار ردیف استخدامی آموزش و پرورش در سال گذشته و امسال خبر داد.

کد مطلب: ۱۴۷۴۹۵۵
لینک کوتاه کپی شد
اختصاص ۲۰۵ هزار ردیف استخدامی برای آموزش و پرورش در دو سال

قاسم احمدی‌لاشکی، پیش از ظهر چهارشنبه در آئین افتتاح دبستان ۶ کلاسه شهدای پالایشگاه در روستای جمال آباد شازند، اظهار کرد: اقدامات بسیار مثبت و مؤثری در حوزه نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس منطقه شازند انجام شده است که مایه مباهات است.

وی افزود: چنانچه بخواهیم ۳۰ سال آینده کشور را بسازیم باید توجه به موضوع آموزش و پرورش در اولویت اقدامات مسؤولان امر قرار گیرد.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش گفت: در طرح شهید سلیمانی، ۲۱۰۰ طرح عمرانی آموزشی در ۲ سال اخیر افتتاح شد اما اطلاع رسانی مناسبی در این راستا صورت نگرفته است در حالی که برجسته کردن اقدامات دولت در ایجاد امیدآفرینی در جامعه بسیار مؤثر است.

احمدی کوشکی تصریح کرد: سال ۹۵ مجوز ۳ هزار ردیف استخدامی معلم اخذ شد اما در دو سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ بیش از ۲۰۵ ردیف استخدامی برای آموزش و پرورش جذب شد.

وی با اشاره به برگزاری آزمون نهایی متوسطه دوم در مدارس گفت: امسال ۵۰ درصد نمره کنکور سراسری بر مبنای نمره‌های پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم محاسبه می‌شود.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: تاکنون ۱۲۰ کنکور به نوعی در کشور برگزار می‌کنیم و همه دستگاه‌ها باید در این راستا تعامل و هم‌افزایی لازم را داشته باشند.

احمدی لاشکی بیان کرد: در برنامه هفتم توسعه اتفاقات قابل توجهی برای آموزش و پرورش رقم خورده است، ما باید گام‌ها در مسیری برداشته شود که آموزش و پرورش را به نوک قله هدایت کنیم.

وی ادامه داد: سال گذشته تمام دانش آموزانی که به المپیادهای جهان اعزام شدند هیچکدام دست خالی برنگشتند که حاصل این دستاورد به نبوغ دانش آموزان ایرانی مستعد و معلمان شایسته بازمی گردد کت انتظار این موفقیت‌ها توسط رسانه‌ها اطلاع رسانی شود و به سمع و نظر مردم برسد تا دغدغه رهبر معظم انقلاب در حوزه امید آفرینی در جامعه محقق شود.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش گفت: معلم چرخ به تمام معنای آموزش و پرورش و عنصر کلیدی است و نوع نگرش به معلم متحول شود.

احمدی لاشکی گفت: امسال اجرای طرح توانمند سازی معلمان تحت عنوان آموزش‌های ضمن خدمت در حال انجام است تا علم معلمان به روز رسانی شود و معلمان در این حوزه باید تمام توان خود را بگذارد تا به دانش آموزان نگاه علمی را بیاموزند.

وی تاکید کرد: نمی‌توان با علم دیروز، دانش آموزان امروز را برای فردا تربیت و پرورش داد و امید است با بهره گیری از ظرفیت معلمان توانمند و پیگیری دولت سیزدهم، جامعه درخشانی را برای آینده کشور ترسیم کنیم.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار