زنگ سپاس معلم در مدارس کشور نواخته شد؛

صحرایی: معلمان ریشه قدرت و عزت کشور هستند

اگر می‌خواهیم جامعه سربلند و سرافراز داشته باشیم همه برای حرمت معلمان بکوشیم

تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش گفت امروز همه از پیشرفت‌های کشور به خود می‌بالند و کسی در دنیا جرأت نگاه چپ به کشورمان را ندارد. این قدرت مایه عزت ماست و ریشه آن معلمان هستند.

کد مطلب: ۱۴۷۱۲۵۳
لینک کوتاه کپی شد
صحرایی: معلمان ریشه قدرت و عزت کشور هستند

رضامراد صحرایی در آیین سپاس معلم که صبح امروز در دبیرستان دخترانه شهید چمران منطقه ۱۸ تهران برگزار شد، در ابتدا از همسر شهید مدافع حرم شهید فرامرزی قدردانی کرد و سپس زنگ سپاس معلم را به صدا درآورد. 

وزیر آموزش و پرورش در ادامه ضمن تبریک روز معلم به همه معلمان اظهار کرد: معلم کسی است که آینده کشور را معماری می‌کند و مدرسه جایی است که در آن آینده کشور ساخته می‌شود. بی‌دلیل نیست که در دیدگاه رهبر انقلاب به کرات تاکید شده که جامعه بالنده، جامعه‌ای است که برای معلمان اهمیت قائل است و شأن و منزلت معلم را حفظ می‌کند و ارتقا می‌دهد. 

صحرایی با بیان اینکه معلم نورافشانی می‌کند، گفت: کسی که جهل را از بین می‌برد، معلم است. مدرسه‌ها که اصلی‌ترین عنصر آن معلم است جایی است که آینده کشور در آن ساخته می‌شود. بنابراین هر کسی که دل در گرو سرافرازی کشور دارد باید به معلم و مدرسه توجه کند. رهبر انقلاب می‌فرمایند معلم کسی است که زیرساخت سرافرازی کشور را می‌سازد. 

وی افزود: خدا را شاکر هستیم به‌خاطر این توفیق که خدمتگذار معلمان باشیم. امروز همه از پیشرفت‌های کشور به خود می‌بالند و کسی در دنیا جرأت نگاه چپ به کشورمان را ندارد. این قدرت مایه عزت ماست ولی ریشه آن معلمان هستند. ما به هیچ جایی نخواهیم رسید الا از مدرسه‌ها، الا با معلمان و این تضمین‌کننده پیروزی ماست.

عضو کابینه دولت سیزدهم گفت: پزشکی ما به جایی رسیده است که ماهانه صدها هزار نفر از خارج از کشور برای درمان بیماری خود به ایران می‌آیند، این افتخار را معلمان خلق کرده‌اند. بنابراین اگر می‌خواهیم جامعه ما سربلند و سرافراز باشد همه برای حرمت معلم بکوشیم. اگر حرمت معلمان نگاه داشته شود جامعه، جامعه‌ای با حرمت خواهد بود. 

صحرایی تأکید کرد: دانش‌‌آموزان ما از معلمان خود یاد گرفته‌اند که چگونه قهرمان باشند. 

وزیر آموزش و پرورش ضمن تبریک قهرمانی تیم ملی والیبال دانش‌آموزی ایران در مسابقات جهانی صربستان، افزود: آن‌ها نه با بودجه و امکانات بلکه با همت، اراده و استقامت خود پیروز شدند، چیزی که از معلمان خود یاد گرفتند.

وی با بیان اینکه دانش‌‌آموزان سال گذشته ۲۸ مدال جهانی کسب کرده‌اند، گفت: دانش‌آموزان تیزهوش ما در مدارس سمپاد هم‌اکنون در حال آماده شدن برای ساختن آینده هستند.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه از تعدادی از معلمان با اهدای شاخه گل قدردانی کرد. 

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار