توسط وزیر آموزش و پرورش قرائت شد؛

پیام رئیس‌جمهوری به اختتامیه جشنواره ملی کتاب رشد دانش‌آموزی

تهران (پانا) - پیام رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به بیست‌‌ویکمین جشنواره کتاب رشد دانش‌آموزی بعدازظهر امروز در آیین اختتامیه این جشنواره در باغ کتاب تهران قرائت شد.

کد مطلب: ۱۴۶۲۴۷۵
لینک کوتاه کپی شد
پیام رئیس‌جمهوری به اختتامیه جشنواره ملی کتاب رشد دانش‌آموزی

متن پیام آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی که توسط وزیر آموزش و پرورش قرائت شد به شرح زیر است: 

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

انتخاب کتاب خوب و مفید برای مطالعه و التفات در به‌گزینی کتاب‌ها به خصوص در مورد کودکان و نوجوانان به سبب شخصیت شکل‌پذیر و هویت در حال تکامل این گروه مخاطب دارای اهمیتی صدچندان است.

دستگاه‌های متولی امر تربیت و تعلیم بالاخص وزارت آموزش‌وپرورش، نه تنها در مورد کتب درسی و فضای آموزشی مدرسه که بنابر سند تحول بنیادین و مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش، در مورد جمیع عناصر هویت‌بخش و فضای تنفس تربیتی کودک و نوجوان ما وظیفه‌ای خطیر دارند که ارزیابی صلاحیت و تضمین استاندارد کیفیت آثار مکتوب و چندرسانه‌ای حوزه کودک و نوجوان با ابزار «نشان رشد» شاهدی است از احساس مسئولیت در انجام این مأموریت.

دستیابی به این جایگاه نیازمند تعمیق کیفیت بررسی و شفافیت در ارزیابی، مقدمه افزایش شناخت و اعتماد عمومی به نشان رشد است.

ایجاد روش‌های کارآمدتر در تعامل با دیگر متولیان و دست اندرکاران امر نشر جهت تسهیل در دسترسی به آثار ممتاز و تجهیز چند برابری کتابخانه‌های مدارس با کتاب‌های متناسب و البته افزایش شوق و فرهنگ مطالعه در بین کودکان و نوجوانان باید مورد توجه جدی وزارت آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر نهادهای مرتبط قرار گیرد.

جشنواره ملی کتاب رشد محمل مناسبی جهت پایه گذاری این ارتقا است. امید است که بتوانید با ریل گذاری و حرکت در مسیر تعالی برای نسل فردای این کشور به لسان قرآن کریم هادی به سبیل رشد و رشاد در محیط تعلیم‌و‌تربیت باشیم.

در پایان از همه دست اندرکاران برگزاری این جشنواره ملی، ناشران، نویسندگان، تصویرگران و دیگر پدیدآورندگان و عزیزانی که برای توزیع و ترویج کتاب‌های خوب در جامعه تلاش می‌کنند و نیز میهمانان و حاضران این جشنواره که هر کدام سکان‌دار بخشی از دستگاه عظیم فرهنگی و آموزشی ایران اسلامی هستند صمیمانه قدردانی می‌نمایم.»

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار