مدرسه شهدای دانش‌آموز ۱۳ دی در کرمان افتتاح شد

خان‌محمدی: ۱۳ دی دانشگاهی برای پرورش نسلی متعهد و دشمن ستیز از جنس اسلام ناب محمدی(ص) است

تهران (پانا) - رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در آئین افتتاح مدرسه شهدای دانش آموز ۱۳ دی گفت حادثه تروریستی کرمان سند استکبارستیزی دانش آموزان است. شهادت ۲۶ شهید دانش‌آموز در حادثه تروریستی کرمان ثابت کرد سن پیروی از مکتب شهدا و استکبارستیزی پایین آمده است.

کد مطلب: ۱۴۵۹۷۱۲
لینک کوتاه کپی شد
مدرسه شهدای دانش‌آموز ۱۳ دی در کرمان افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور؛ حمیدرضا خان محمدی معاون‌ وزیر آموزش و پرورش و رئیس این سازمان، در آیین افتتاح دبستان ۱۲ کلاسه دخترانه شهدای دانش‌آموز حادثه تروریستی ۱۳ دی گلزار شهدای کرمان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر زائر حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: حادثه تروریستی کرمان سند استکبار ستیزی دانش آموزان ایران است. شهادت ۲۶ شهید دانش آموز در حادثه تروریستی کرمان ثابت کرد سن پیروی از مکتب شهدا و استکبارستیزی پایین آمده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش اذعان داشت: دشمن با این اتفاق و حرکت ناجوانمردانه سرعت محو شدن خود را چند برابر کرد. دشمنان سفاک چون نتوانستند در میدان عملی جنگ وارد مبارزه با ما شوند، این قبیل حوادث تلخ را رقم می زنند که این بار قرعه شهادت به نام زائران شهید سلیمانی افتاد.

وی افزود: بنده به اتفاق بسیاری از همکاران در روز ۱۳ دی ۱۴۰۲ در گلزار شهدای کرمان حاضر بودم و به چشم خود دیدم چگونه توصیف حاج قاسم در خصوص مردمان دیار کریمان تجلی یافت و عشق و علاقه مردم به سردار دل ها حتی عصر و فردای روز حادثه بیشتر خودنمایی کرد.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، تصریح کرد: در ملاقات با دانش‌آموزان مجروح، دانش آموزی دیدم که حال خوبی نداشت و نمی‌توانست درست صحبت کند اما همین که اسم حاج قاسم را شنید واکنش نشان داد. این موضوع نشان می دهد سن پیروی از مکتب شهدا و استکبارستیزی پایین آمده و این مهمترین اتفاق است.

وی ادامه داد: یادمان نرفته روزگاری سند ۲۰۳۰ رونمایی شد و به دنبال تربیت دانش آموزی از جنس واقعیت های تلخ موجود در غرب بود، اما سند تحول نظام تعلیم و تربیت، پرورش انسانی مومن، متعهد، مسئولیت پذیر و مجاهد را ترویج می کند. شهادت ۹۶ انسان خالص و شایسته در حادثه تروریستی 13 دی کرمان با تعداد قابل توجهی دانشجو و دانش آموز، دانشگاهی برای پرورش نسلی متعهد و دشمن ستیز از جنس اسلام ناب محمدی (ص) است.

خان محمدی یادآور شد: این مدرسه با پیشرفت ۴۵ درصدی، ظرف یک ماه آماده بهره برداری شد و این از برکت خون شهدای دانش آموز است. هر خشت این مدرسه با توسل به نام شهدا گذاشته شده است. به قول حضرت امام (ره) تا اسلام هست و تا جبهه حق و باطل هست جهاد و مبارزه هم هست.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار