رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان خبر داد:

تائید نهایی ۳۱ طرح دانش‌آموزی برای شرکت در جشنواره خوارزمی‌

دانش‌آموزان مدارس عادی می‌توانند در کارسو‌ق‌های مدارس سمپاد شرکت کنند

تهران (پانا) - رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت در دوره بیست و پنجم ‌جشنواره خوارزمی، ۲۳۶۳ طرح به دبیرخانه ارسال و از این تعداد ۳۱  طرح به وزارت علوم ارسال و تایید نهایی شده است.

کد مطلب: ۱۴۴۶۸۹۳
لینک کوتاه کپی شد
تائید نهایی ۳۱ طرح دانش‌آموزی برای شرکت در جشنواره خوارزمی‌

‌الهام یاوری آموزش و توانمندسازی نیروهای انسانی مدارس سمپاد را از برنامه‌های مهم سمپاد برشمرد و اظهار کرد: طرح نظارت بر عملکرد آموزشی، پرورشی و پژوهشی مدارس سمپاد، آموزش و توانمندسازی مدیران مدارس استعدادهای درخشان، دوره توانمندسازی معاونان و مربیان پرورشی سمپاد از فعالیت‌‌های این بخش هستند.

وی به برنامه‌های توانمندسازی اشاره کرد و گفت: قالب این فعالیت‌ها برگزاری دوره آموزش کوتاه‌مدت با موضوع مدیریت مشارکتی مدیران مدارس دوره اول و دوم متوسطه، برگزاری دوره آموزش کوتاه‌مدت با موضوع شناسایی و هدایت استعدادهای دانش‌آموزان، برگزاری دوره آموزش کوتاه‌مدت آموزش و پرورش دانش‌آموزان تیزهوش به تعداد ۱۰۳۲۳۳ نفر ساعت بود.

یاوری تصریح کرد: همچنین می‌توان از سایر فعالیت‌های توانمندسازی به تشریح و تبیین برنامه‌ها و فعالیت‌های سمپاد، تقویم اجرایی فعالیت‌ها و برنامه‌ها طراحی و اجرای کارسوق‌های فراگیر (دانش‌آموزان سمپاد و غیرسمپادی) با موضوعات علمی فناوری شبیه‌ساز، اختراع‌، برنامه‌نویسی، پژوهش،‌ مخترع قرن‌‌ و آموزش به دانش‌آموزان در چند مرحله و ارزیابی و ارایه تسهیلات اشاره کرد.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با اشاره به اینکه حضور در کارسوق‌های سازمان سمپاد برای دانش‌آموزان عادی نیز میسر است و این موضوع خود نشان از توجه به پرورش استعدادهای خارج از مدارس سمپاد دارد، گفت: دانش‌آموزان علاقه‌مندی که در مدارس عادی تحصیل می‌کنند با مراجعه به مدارس سمپاد می‌توانند از آخرین جزئیات برگزاری کارسوق‌های مختلف در سطح استان‌ها آگاه شوند و همچون دانش‌آموزان سمپادی در آن‌ها شرکت کنند.

یاوری در ادامه‌ نقش کارسوق‌ها در تغییر مفهوم فوق‌برنامه‌ها از کلاس‌های صرفا آموزشی کتاب‌محور به برنامه‌های پژوهشی، تحقیقاتی‌، خلاقیت و نوآوری‌محور را بسیار مهم دانست که در نهایت انتخاب صحیح‌تر مسیر زندگی تحصیلی را در پی دارد و فرصتی برای تقویت و بازپروری مهارت‌های اجتماعی‌، فرهنگی‌، هنری و ... را دربردارد.

یاوری در پایان یادآور شد: همچنین دوره‌های حضوری و غیرحضوری توانمندسازی در رابطه با تولید محتوا برای معلمان مشترک بین مدارس سمپاد و غیرسمپاد نیز طراحی شده است و در دست اجرا است.

وی به یکی از فعالیت‌های مشترک مدارس استعدادهای درخشان و مدارس دیگر اشاره کرد و گفت: جشنواره خوارزمی یکی از فعالیت‌ها و برنامه‌های سازمان است‌ که‌ در راستای بهبود نظام شناسایی و پرورش استعدادهای درخشان، بسترسازی برای دسترسی دانش آموزان مستعد خارج از مدارس سمپاد به فرصت‌ها و خدمات آموزشی انجام می‌شود که در دوره بیست و پنجم این جشنواره ۲۳۶۳ طرح به دبیرخانه ارسال و از این تعداد ۳۱ طرح به وزارت علوم ارسال و تایید نهایی شده است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار