معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

افتتاح ۷۶۰۰ واحد آموزشی و تربیتی‌ در طول دوره خدمت دولت سیزدهم

تهران (پانا) - معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش از افتتاح ۷۶۰۰ واحد آموزشی و تربیتی در کشور در طول دوره خدمت دولت سیزدهم خبر داد و گفت طی ۶ ماه اخیر بیش از یک هزار مدرسه در سطح کشور تکمیل و افتتاح شده که اقدامی کم‌نظیر و چشمگیر است.

کد مطلب: ۱۴۴۶۵۳۴
لینک کوتاه کپی شد
افتتاح ۷۶۰۰ واحد آموزشی و تربیتی‌ در طول دوره خدمت دولت سیزدهم

به گزارش ‌روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محمدمهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اردبیل بیان کرد: برای احداث و تکمیل این میزان واحد آموزشی و تربیتی در کشور، بیش از ۴۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش خواستار اجرای دقیق و کامل سند تحول بنیادین آموزش و پرورش شد و افزود: این سند یک سرمایه معنوی در حوزه آموزش کشور محسوب می‌شود و اجرای آن باید اولویت اول همه ارکان کشور باشد.

وی در ادامه کیفیت‌بخشی مدارس دولتی را نیز از اولویت‌های کاری وزارت آموزش و پرورش ذکر کرد و ادامه داد: این مساله در راستای تحقق عدالت آموزشی و اجتماعی است و همه مقامات دولت و به خصوص رییس‌جمهور توجه ویژه‌ای به این امر دارند.

کاظمی خواستار بسیج همه ظرفیت‌ها در استان‌های مختلف کشور برای تحقق اهداف ارتقای کیفیت آموزشی مدارس دولتی شد و اظهار کرد: از مسئولیت شرکت‌ها و نهادهای اقتصادی و نیز ظرفیت مردمی نیز برای رسیدن به این هدف باید بهره‌گیری شود.

وی استخدام و جذب نیروی انسانی و تغییر شیوه جذب معلم را از جمله اقدامات بی‌نظیر دولت سیزدهم برشمرد و گفت: بر این اساس برای سال آینده ۷۱ هزار نفر معلم جدید جذب می‌شوند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش جذب افراد بازمانده از تحصیل، افزایش پوشش تحصیلی و ارتقای کیفیت آموزشی مدارس را از دغدغه‌های دوره جدید مدیریت در وزارت آموزش و پرورش ذکر کرد و ادامه داد: برای رسیدن به این هدف، باید از احداث مدارس شبانه‌روزی حمایت ویژه‌ای شود.

وی توجه به مهارت آموزشی و توسعه رشته‌های فنی و حرفه‌ای را از رویکردهای جدید وزارت آموزش و پرورش اعلام و بیان کرد: در این راستا، دولت سیزدهم بیش از ۲۱۳ هزار دانش‌آموز با رویکرد تامین نیاز بازار کار و بسترسازی برای تحصیل و مهارت‌آموزی دانش‌آموزان در مدارس فنی و حرفه‌ای و هنرستان‌ها جذب کرده است.

کاظمی با اشاره به ضرورت تاسیس هنرستان کشاورزی در استان اردبیل به‌خصوص در منطقه مغان اضافه کرد: برای این منظور اختصاص ۲۰۰ هکتار زمین کشاورزی در پایاب سد خداآفرین در منطقه مغان درخواست شده که پس از اختصاص زمین، هنرستان کشاورزی در این منطقه احداث می‌شود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار