تربیت صحیح بدون تعامل خانواده و مدرسه اتفاق نمی‌افتد

تهران (پانا) - مراسم اختتامیه رویداد مسیر تعالی (تجربه‌نگاری مدارس و انجمن‌های اولیا و مربیان موفق در ‌تعامل خانه و مدرسه) با حضور ۳۷۵ نفر (‌مدیر و دو نفر از اعضای انجمن مدرسه) از ۱۲۵ مدرسه برگزیده مناطق ۱۹ گانه تهران برگزار شد.

کد مطلب: ۱۴۴۴۷۵۲
لینک کوتاه کپی شد
تربیت صحیح بدون تعامل خانواده و مدرسه اتفاق نمی‌افتد

عاطفه سادات مدبرنژاد در این رویداد ‌با تأکید بر اهمیت تعامل مدرسه و خانواده در جهت تعالی همه‌جانبه دانش‌آموزان گفت: خانواده نخستین نهاد اجتماعی است که تربیت در آن پایه‌گذاری می‌شود و تربیت همان فرایندی است که زمینه‌ساز تکوین و تعالی همه‌جانبه متربیان بصورت یکپارچه و مبتنی بر نظام معیار اسلامی را در جهت تحقق مراتب حیات طیبه فراهم می‌آورد.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان افزود‌: اصول تربیتی والدین در موفقیت فرزندان تاثیر به‌سزایی دارد و از طرف دیگر دانش‌آموزان به افراد و الگوهایی نیاز دارند که آن‌ها را در پیمودن مسیر تعالی یاری دهند و با ایجاد شرایط مناسب زمینه‌های رشد فعالیت آن‌ها را فراهم آورند.

وی اضافه کرد: بدیهی است در این رابطه نزدیکترین و موثرترین افراد والدین و مربیان هستند. به عبارت دیگر مدرسه و خانواده دو شریک جدی تربیت محسوب می‌شود و بدون تعامل این دو نمی‌توان انتظار داشت که تربیت صحیح اتفاق بیفتد لذا ما نیازمند همسویی و هم‌افزایی دو نهاد مهم خانواده و مدرسه و ارتباط مستمر این دو هستیم.

مدبرنژاد در پایان ‌با اشاره به اینکه این رویداد در چهار روز برگزار شد گفت: در روز اول ما میزبان تعدادی از مدارس دوره اول دبستان، روز دوم مدارس دوره دوم دبستان، روز سوم مدارس متوسطه اول و روز چهارم مدارس متوسطه دوم بودیم. از هر مدرسه یک تیم سه نفره متشکل از مدیر‌، رئیس انجمن اولیا و مربیان‌، نماینده منتخب اولیاء به تجربه‌نگاری و تکمیل بوم تعامل خانواده و مدرسه پرداختند و بدون شک نتایج این تجربه‌نگاری کمک شایانی به ما خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار