با مشارکت ۶۰۲۴ دانش‌آموز دختر و پسر؛

فردا؛ بزرگترین رویداد دانش‌آموزی کتابت قرآن کریم برگزار می‌شود

این قرآن منحصر به فرد پس از تصحیح و صحافی به رهبر فرزانه انقلاب اهدا خواهد شد/ انجام همزمان ۶۰۲۴ ختم قرآن کریم

کرج (پانا) - امام جمعه شهرستان ساوجبلاغ از بزرگترین رویداد کتابت قرآن کریم جهان اسلام با شرکت بیش از ۳۰۰ مدرسه‌ در مصلی بزرگ امام خمینی شهر هشتگرد شهرستان ساوجبلاغ خبر داد.

کد مطلب: ۱۴۴۲۲۴۷
لینک کوتاه کپی شد
فردا؛ بزرگترین رویداد دانش‌آموزی کتابت قرآن کریم برگزار می‌شود

حجت الاسلام روح الله مختاری‌، امام جمعه شهرستان ساوجبلاغ عنوان کرد: تأکیدات فراوان مقام معظم رهبری بر موضوع انس با قرآن کریم، با هدف رسیدن به جامعه قرآنی و حاکمیت قرآن کریم بر جامعه و در نتیجه تشکیل جامعه ایده‌آل است. از دیدگاه ایشان، قدم اول برای عمل کامل به قرآن کریم، آشنایی با متن قرآن کریم است و برای رسیدن به این مرحله، ایشان معتقدند باید فضای کشور را قرآنی کرد و سن جوانی و نوجوانی را بهترین زمان برای انس‌گیری با قرآن کریم می‌دانند چراکه معتقدند برای شروع انس با قرآن کریم باید صفای باطن و نفس پاکیزه داشت.

وی با بیان مطالب فوق ادامه داد: رهبر فرزانه انقلاب تاکید دارند که آینده این ملت، انقلاب و جهان به قرآن وابسته است و امروز شعار دنیاى اسلام باید بازگشت به قرآن و عمل به آن باشد.

مختاری ایده شکل‌گیری رویداد دانش‌آموز کاتب قرآن کریم که بزرگترین رویداد کتابت قرآن کریم در جهان اسلام است را حاصل برنامه‌ریزی در اتاق فکر مشترک ستاد کتابت نور در سایه شمس الشموس و دفتر امام جمعه شهرستان ساوجبلاغ عنوان کرد و افزو‌: بیش از ۱۵ هزار نفر در ۳۰۰ مدرسه این شهرستان در مرحله اول این رویداد عظیم قرآنی با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان شرکت کردند که از میان آن‌ها‌، 6024 دانش‌آموز که دارای خط تحریری زیبا و خوانا هستند، توسط بیش از ۵۰ نفر از اساتید خوشنویسی انجمن خوشنویسان شهرستان انتخاب شدند و ان شاالله در روز میلاد امام جواد علیه السلام در روز 2 بهمن، در مصلی امام خمینی (ره) و مدارس شهرستان ساوجبلاغ با حضور مسئولین کشوری و استانی، در یک روز اقدام به کتابت قرآن کریم خواهند کرد که این مهم در نوع خود بی سابقه است.

امام جمعه شهرستان ساوجبلاغ با بیان اینکه 3012 نفر از این کاتبان‌، دختر دانش آموز و 3012 نفر‌، دانش آموز پسر هستند، بیان کرد‌: هر صفحه از این مصحف شریف به نیابت از یکی از شهدای دانش‌آموز انقلاب اسلامی کتابت می‌شود و این قرآن منحصر به فرد پس از تصحیح و صحافی و تجلید به رهبر فرزانه انقلاب اهدا خواهد شد.

اسماعیل رهدار رئیس ستاد مردمی کتابت نور در سایه شمس الشموس نیز درباره رویداد دانش آموز کاتب قرآن کریم گفت‌: رهبر معظم انقلاب‌، فردای کشور را متعلق به نسل جوان و نوجوان ‌و آنان را صاحبان و سازندگان آینده کشور می‌دانند و با توجه به فرمایش ایشان مبنی بر اینکه عامّه‌ مردم باید با قرآن اُنس بگیرند‌، برنامه‌ریزی برای کودکان و نوجوانان جهت آشنایی بهتر و بیشتر با قرآن‌، سرلوحه فعالیت های قرآنی ستاد کتابت نور قرار گرفت‌.

رهدار ‌این رویداد را بستری مفید برای توجه بیشتر نوجوانان کشور به قرآن و مفاهیم آن دانست و ادامه داد: شهرستان ساوجبلاغ استان البرز به عنوان پایلوت اول کتابت قرآن دانش‌آموزی در نظر گرفته شده است و بعد از آن انتظار گسترش این رویداد را در استان‌های مختلف کشور داریم‌.

رییس ستاد کتابت نور افزود‌: در این رویداد، هر دانش‌آموز‌، 3 خط از قرآن کریم را که در صفحات مشخص تنظیم و آماده‌سازی شده است‌، با یک شیوه‌نامه مشخص در یک صفحه کتابت خواهند کرد و بعد از این برنامه‌، روزانه یک صفحه از قرآن کریم را جهت سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) تلاوت خواهند نمود تا 6024 ختم قرآن کریم نیز در این برنامه با هدف انس بیشتر دانش‌آموزان با قرآن صورت پذیرد.

شایان ذکر است بزرگترین رویداد کتابت قرآن کریم جهان اسلام با عنوان دانش‌آموز کاتب قرآن کریم در دوم بهمن ماه سال جاری‌، ساعت 9 صبح در مصلی امام خمینی (ره) و مدارس شهرستان ساوجبلاغ با حضور 6024 دانش‌آموز دختر و پسر در مقاطع مختلف تحصیلی برگزار خواهد شد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار