دانش‌آموزان پایه هفتم و هشتم برای شرکت در آزمون‌های سلامت روان تا ۲۰ خرداد مهلت دارند

تهران (پانا) - مرکز توسعه آموزش مجازی، فناوری و امنیت اطلاعات وزارت آموزش و پرورش از مهلت دانش‌آموزان پایه‌های هفتم و هشتم متوسطه در آزمون‌های غربالگری و سلامت روان تا روز 20 خردادماه خبر داد.

کد مطلب: ۱۳۷۵۲۵۸
لینک کوتاه کپی شد
دانش‌آموزان پایه هفتم و هشتم برای شرکت در آزمون‌های سلامت روان تا ۲۰ خرداد مهلت دارند

طبق اعلام مرکز توسعه آموزش مجازی، فناوری و امنیت اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در کانال اطلاع‌رسانی‌ شبکه شاد، آزمون «سلامت روانی رفتاری» و «غربالگری پایه روانشناختی» در سامانه my.medu.ir فعال شده است.

آزمون «سلامت روانی رفتاری» برای دانش‌آموزان پایه هفتم و آزمون «غربالگری پایه روانشناختی» برای دانش‌آموزان پایه هشتم برگزار می‌شود و دانش‌آموزان حداکثر تا تاریخ ۲۰ خرداد ماه ۱۴۰۲ فرصت دارند که از طریق ورود به سامانه مذکور در این آزمون‌ها شرکت کنند.

در این اطلاعیه همچنین خطاب به مدیران مدارس آمده است: «مدیران با توجه به اینکه پس از پایان امتحانات نوبت دوم، دانش‌آموزان در اختیار شما نیستند؛ لطفا روزانه و مکرر تاکید کنید در اسرع وقت آزمون غربالگری را انجام دهند.»

اصغر باقرزاده، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش پیش از این در این باره گفته بود: «نظام مراقب اجتماعی دانش‌آموزان (نماد) با غربالگری دانش‌آموزان در مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم به‌صورت سامانه‌ای آغاز شد. در مرحله نخست 5 میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از دانش‌آموزان غربال می‌شوند. غربالگری در پایه‌های سوم و ششم ابتدایی، هفتم و هشتم متوسطه اول، دهم و یازدهم متوسطه دوم با استفاده از آزمون‌های غربالگری و سلامت روان انجام خواهد شد.

به گفته وی پس از شناسایی دانش‌آموزان نیازمند دریافت خدمات، ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره به آنان در مراکز مشاوره آموزش و پرورش صورت می‌گیرد. امروزه با توجه به هجوم آسیب‌های اجتماعی، شناسایی به‌موقع کودکان و نوجوانانی که نیازمند کمک هستند، بسیار دارای اهمیت است. از این رو کمک به اجرای مطلوب فرایند غربالگری و همکاری تمامی حوزه‌های وزارت آموزش و پرورش در دستیابی به اهداف مهم این کار، ضرورتی غیر قابل انکار است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار