معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش:

بیش از 19 درصد کلاس‌های درس در کشور نیازمند نوسازی یا مقاوم‌سازی است

قم(پانا)- معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش گفت بیش از 19 درصد کلاس‌های درصد معادل ۱۰۵ هزار کلاس در سراسر کشور به بازسازی یا مقاوم سازی نیاز دارد.

کد مطلب: ۱۳۶۹۸۶۱
لینک کوتاه کپی شد
بیش از 19 درصد کلاس‌های درس در کشور نیازمند نوسازی یا مقاوم‌سازی است

حمیدرضا خان محمدی معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در دیدار آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، با اشاره به اهمیت سند تحول در آموزش و پرورش اظهار کرد: عیار این سند در تربیت چندساحتی و همه جانبه دانش آموزان با محور قرار دادن دین است.

وی همچنین بر اهمیت توجه به ظرفیت محله ها برای ارتقای جایگاه مدارس تاکید و خاطر نشان کرد: اتمام پروژه های نیمه تمام و همچنین بکارگیری خیرین و نیروهای جهادی در شاداب سازی و نوسازی مدارس از جمله اولویت های سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور است.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش گفت: در سال ۱۳۸۳، حدود ۶۵ درصد کلاس‌های درس در کشور نیازمند نوسازی یا مقاوم سازی بود که این عدد در حال حاضر به حدود ۱۹ درصد معادل ۱۰۵ هزار کلاس درس رسیده است.

وی در ادامه با تصریح بر ضرورت افزایش عملی سقف اعتبارات آموزش و پرورش گفت: برآوردها حاکیست به ۲۳۵ هزار میلیارد تومان برای رسیدن به استاندارد سرانه آموزشی نیاز داریم.

خان محمدی اضافه کرد: متاسفانه آمار بیانگر آن است که سرانه فضای آموزشی در ۳۱ شهرستان کشور کمتر از ۲ مترمربع است.

وی همچنین با اشاره به بدهی ۲۰ هزار میلیارد تومانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به خیرین مدرسه‌ساز ادامه داد: افزایش ویژه سقف اعتبارات آموزش و پرورش با عنایت رهبر معظم انقلاب و سران قوا می تواند چالش ها و بلکه ابرچالش های عرصه نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور را رفع کند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار