امداد فرهنگی مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مناطق زلزله‌زده خوی می‌رسد

تهران (پانا) - مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان طی روزهای آینده به مناطق زلزله‌زده خوی اعزام می‌شوند تا در کنار کودکان و نوجوانان این شهرها و روستاهای آسیب‌دیده به ارائه فعالیت‌های فرهنگی و هنری بپردازند.

کد مطلب: ۱۳۴۲۴۴۵
لینک کوتاه کپی شد
امداد فرهنگی مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مناطق زلزله‌زده خوی می‌رسد

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سابقه امداد فرهنگی کانون به بیش از 3 دهه گذشته بازمی‌گردد و مربیان کانون همواره در حوادث و بلایای طبیعی مانند زلزله و سیل در کنار بچه‌های آسیب‌دیده قرار می‌گرفتند و با اجرای فعالیت‌های فرهنگی و هنری، هم کودکان را از فضاهای پرالتهاب دور نگاه می‌داشتند هم تسکینی بودند بر دردها و مصیبت‌های آن‌ها در این مناطق.

مردم شهرها و روستاهای بم، استان‌های گلستان، خوزستان، لرستان، قزوین، آذربایجان شرقی و... در همه این‌ سال‌ها و هنگامه مصیبت‌های سخت و دردآور ناشی از بلایای طبیعی، خاطره حضور آرامش‌بخش مربیان کانون را در کنار فرزندان‌شان هرگز فراموش نخواهند کرد.

شب گذشته زلزله‌ای شدید شهرهای خوی و سلماس و بخش‌ها و روستاهای این مناطق استان آذربایجان غربی را به لرزه درآورد که بر اثر آن تعدادی از هم‌وطنان، جان خود را از دست دادند و تعداد دیگری آسیب دیدند و مجروح شدند.

در همین زمینه، ساعاتی پس از وقوع زلزله، مدیرکل کانون پرورش فکری استان آذربایجان غربی با حضور در روستاهای پسک و آلمالو از توابع بخش قطور شهرستان خوی با مسئولان محلی و اعضای شورای روستاها گفت‌وگو کرد تا مقدمات حضور گروه‌های امداد فرهنگی کانون در این مناطق را فراهم کند.

زهرا آبسوران در همین حال بیش از ۸۵۰ جلد از کتاب‌های کانون را به اعضای شورای این روستاها هدیه کرد تا با ایجاد کتاب‌خانه‌ای در اختیار بچه‌های این مناطق زلزله‌زده قرار بگیرد.

بر این اساس قرار است گروه‌های امداد فرهنگی کانون شامل خودروهای کتاب‌خانه‌های سیار با همراهی مربیان داوطلب کانون طی روزهای آینده در منطقه حاضر شوند و به اجرای فعالیت و برنامه بپردازند.

مدیرکل کانون استان گفت: در بازدید میدانی از این منطقه شهردار و اعضای شوراهای شهر و روستا و مسئولان آموزش و پرورش این مناطق از حضور کانون در این مناطق استقبال و برای فراهم کردن امکانات برای گروه‌های اعزامی اعلام آمادگی کردند.

آبسوران با بیان این که در زلزله مهر ۱۴۰۱ خوی نیز گروه‌های امداد فرهنگی کانون استان و تماشاخانه کانون در منظقه حاضر شدند و برنامه‌های آن‌ها مورد استقبال مردم این مناطق و خانواده‌ها و کودکان قرار گرفت توضیح داد: معمولا در این وقایع کودکان وحشت‌زده می‌شوند و حضور مربیان کانون و برنامه‌های آن‌ها تسکین‌دهنده و آرامش‌بخش است و بچه‌ها را از فضاهای پرالتهاب دور نگاه می‌دارد.

ساعت ۲۱:۴۴ روز ۸ بهمن ۱۴۰۱ زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر حوالی شهرستان خوی در استان آذربایجان غربی را به لرزه درآورد و علاوه بر خسارت‌های جانی و مصدومیت و آسیب‌دیدگی ساکنان این مناطق، خسارت‌های مالی نیز برجای گذاشت.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار