برگزاری المپیاد سواد رسانه‌ای با همکاری سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان

تهران (پانا) - فراخوان ششمین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای ویژه دانش‌آموزان پایه دهم و یازدهم منتشر شد. دانش‌آموزان در این المپیاد ضمن افزایش دانش رسانه‌ای، مهارت‌های خود را در مواجهه با رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های نوین محک می‌زنند.

کد مطلب: ۱۲۵۲۰۴۰
لینک کوتاه کپی شد
برگزاری المپیاد سواد رسانه‌ای با همکاری سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان

فراخوان ششمین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای ویژه دانش‌آموزان پایه دهم و یازدهم منتشر شد. دانش‌آموزان در این المپیاد ضمن افزایش دانش رسانه‌ای، مهارت‌های خود را در مواجهه با رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های نوین محک می‌زنند و با قرار گرفتن در موقعیت‌های واقعی رسانه‌ای، مانند پشت صحنه برنامه‌های تلویزیونی، مواجهه با گردانندگان رسانه‌های نوین مانند شبکه‌های اجتماعی و وی او دی‌ها، استفاده از آخرین تکنولوژی‌‌های نوین ارتباطی و... با مسائل موجود در عرصه رسانه‌ها آشنا شده و به صورت عملی فعالیت‌های رسانه‌ای را تجربه می‌کنند.

این دوره از المپیاد برای نخستین‌بار با همکاری سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، به‌عنوان نهاد رسمی اعتباربخش به المپیادهای علمی کشور و همچنین با حمایت ویژه سازمان صداوسیما توسط باشگاه سواد رسانه‌ای ایران برگزار می‌شود.

المپیاد سواد رسانه‌ای همچون سال‌های گذشته در سه مرحله برگزار شده و برگزیدگان مرحله سوم حائز مدال‌های طلا، نقره و برنز می‌شوند. جزئیات مراحل سه‌گانه این رویداد از این قرار است. مرحله اول: جمعه ۲۶ فروردین ۱۴۰۱، آزمون تستی آنلاین بین تمامی ثبت‌نام‌کنندگان، به صورت مجازی و تحت اپلیکیشن رسمی المپیاد. مرحله دوم: تیر ۱۴۰۱؛ آزمون تشریحی و چندرسانه‌ای؛ به صورت حضوری بین برگزیدگان مرحله اول و مرحله سوم: شهریور ۱۴۰۱؛ اردوی یک‌هفته‌ای؛ بین برگزیدگان مرحله دوم و اهدای مدال‌های طلا، نقره و برنز به برگزیدگان.

علاقه‌مندان برای آگاهی از جوایز و امتیازات این رویداد و ثبت نام و شرکت در آن می‌توانند تا ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ به وب‌گاه باشگاه سواد رسانه‌ای ایران به نشانی imlc.ir مراجعه کنند.

خبر‌نگار:کوثر شهرباف

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار