امروز: جمعه 7 مهر 1402 - 20:01 تبلیغات

شلمچه سرزمین شهدا و میعادگاه امام حسین (ع) است

آبادان (پانا) - دانش‌آموز نقال برتر استانی با حضور در مرز شلمچه و اجرای ویژه زائران کربلا بیان کرد حضور در شلمچه حس خیلی قشنگی دارد، اینجا به کربلا نزدیک است. شلمچه سرزمین شهدا و میعادگاه امام حسین (ع) است و حضور در این مکان بسیار جالب است.  

پیاده روی روزاربعین تا مزار شهید سلیمانی نماد همبستگی است

کرمان (پانا) - دیار کریمان، شهر شهید سلیمانی از شروع ماه محرم رنگ و لعاب خاصی گرفته است و با نزدیک شدن به اربعین از جای جای میهن و از کشورهای مختلف برای حضور بر مزار شهید سلیمانی فرسنگ‌ها پیاده می‌آیند تا در لیست جامانده‌های اربعین قرار نگیرند.

نمایش سوگواره خورشید، کاروان روایت وقایع پس از شهادت امام حسین (ع)/ فیلم

اصفهان (پانا) - «خورشید کاروان» روایت شبی است که کاروان اسرای کربلا در مسیر شام در دیر راهبی توقف می‌کنند. راهب نصرانی از مریدان امام حسین (ع) می‌شود و تمام ثروت خود را می‌دهد تا فقط یک شب تا سحر با سر مبارک سیدالشهدا (ع) هم کلام شود. راهب نصرانی با امام حسین (ع) نجوا می‌کند.

بیعت نوگلان مشهدی با کودکان عاشورا

مشهد (پانا) - دختران و پسران نونهال و نوجوان مشهدی در یک گردهمایی فرهنگی و مراسم سوگواره کودکان حسینی دلهای کوچک خود را راهی مدرسه تربیتی حسین(ع) و حدود ۵۰ کودک معصوم روز عاشورا کردند.

برگزاری سوگواره ملی آئین‌ها، نواها و آواهای عاشورایی با اجرای اقوام گوناگون در شیراز/فیلم

شیراز (پانا) - دومین مراسم سوگواره ملی آواهای عاشورایی با حضور و اجرای هیئت‌های مردمی استان‌های خوزستان، بوشهر، چهارمحال وبختیاری، کردستان، اصفهان، خراسان رضوی و جنوبی، یزد، لرستان، گلستان، فارس و هرمزگان به سردبیری سعید کریمی و سید مهدی موحد در تالار حافظ شیراز برگزار شد.

هنرنمایی کاروان تعزیه اسرای شام/فیلم

قم (پانا) - کاروان نمادین تعزیه اسرای کربلا به همت هیات دخیل‌العباس و با هنرنمایی 2 هزار هنرور همچون سال‌های گذشته مسیر خیابان تولید دارو تا حرم مطهر حضرت معصومه(س) را با نمایش مصیبت اسارت آل‌الله طی کرد.

کوچه‌ای به نام محرم

مراسم دهه دوم محرم گروه فرهنگی ساجا با نام کوچه محرم در میدان پژوهش مشهد درحال برگزاری است، این مراسم از ۸ مرداد ‌شروع شده و تا پایان دهه دوم ‌محرم ادامه دارد.

کاروان نمادین «اسرای کربلا» هیات دخیل العباس

کاروان نمادین اسرای کربلا به همت هیات دخیل العباس و با حضور بیش از 2 هزار هنرور از قم و دیگر شهرهای کشور، همچون سال های گذشته روز پنجشنبه مسیر خیابان تولید دارو تا حرم مطهر حضرت معصومه(س) را طی کرد.