امروز: جمعه 2 آبان 1399 - 03:49 تبلیغات

از مدرسه‌دار شدن روستای گواتامک تا خبرهای تازه از استخدام نیروهای نهضتی

تهران (پانا) - یکی از خبرهای حوزه آموزش و پرورش در هفته اخیر ماجرای مدرسه روستایی در شهرستان خاش بود که بعد از انتشار ویدئویی درباره مدرسه روستا مورد توجه رسانه‌ها و افکار عمومی قرار گرفت. حضور یک معلم برای آموزش ۱۷۰ دانش‌آموز در یک کانکس مورد ادعای این ویدئو بود که واکنش‌های مختلفی را در فضای مجازی به دنبال داشت.

کدام دسته از فرهنگیان می‌توانند مسکن‌دار شوند؟

تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش بیان کرد برای فرهنگیانی که در طرح مسکن ثبت‌نام کردند، اولویت را به زنان بی سرپرست خانوار، زوجین فرهنگی و افراد بالای ۲۰ سال سابقه قرار دادیم، این طرح در ۱۸ استان و ۶۶ شهرستان اجرا می‌شود.

سند تحول بنیادین باید برای خانواده‌ها تشریح شود

تهران (پانا) - دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان تهران تشریح سند تحول بنیادین برای خانواده‌ها را ضروری خواند و بیان کرد اگر آموزش‌های خانواده بر اساس سند تحول بنیادین تهیه شوند قطعاً همراهی خانواده‌ها هم بیشتر می‌شود. 

فعالیت ۳۸۰ مرکز مشاوره در انجمن اولیا و مربیان

تهران (پانا) - کارشناس برنامه ریزی آموزش خانواده با اشاره به فعالیت ۳۸۰ مرکز راهنمایی و مشاوره خانواده در انجمن اولیا و مربیان عنوان کرد ۱۲۰۰ نفر مشاور مجرب در این مراکز، با مبلغ بسیار ناچیزی مشاوره می‌دهند.

دلنوشته‌ یک دانش‌آموز درباره «حاج قاسم»: ما دانش‌آموزان مکتب سلیمانی‌تان را در کلاس‌های درس می‌آموزیم

تهران (پانا) – دانش‌آموزان سراسر کشور در همذات‌پنداری با سردار سلیمانی به خلق دلنوشته‌هایی پرداختند که گزیده‌ای از این دلنوشته‌ها در کتاب «منم یک حاج قاسم دیگر» وارد بازار نشر شد.

«چالش مومو»؛ آموزش و پرورش چه اقدامی انجام می‌دهد؟

تهران (پانا) - مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد برای جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی برای دانش‌آموزان، نباید نقش و تأثیر سایر بخش‌های فرهنگی و مرتبط در جامعه را نادیده گرفت، بنابراین حل مشکلات مورد بحث تنها در حیطه کار نهاد تعلیم و تربیت نیست و برای اجرا و مدیریت هدفمند برنامه‌های پیشگیرانه در این خصوص نیاز به همکاری نهادهای متعددی است.

همه عناوین آموزش و پرورش