امروز: چهارشنبه 9 فروردین 1402 - 01:33 تبلیغات

کسب و کارهای دیجیتال تا چه میزان در ایجاد بازار کار برای دانش‌آموزان موثر هستند؟

تهران (پانا) - کارشناس کسب و کارهای اینترنتی می‌گوید فضای دیجیتال و کسب و کارهای اینترنتی بستری مناسب برای اتصال آموزش و بازار کار هستند تا افراد و دانش‌آموزانی که علاقه‌مند به فعالیت در حوزه کسب و کارهای دیجیتال هستند را بتوان به بازار کار متصل کرد.

آموزش سواد مالی به دانش‌آموزان؛ آشنایی بهتر با سرمایه‌گذاری، پس‌انداز و فضای کسب و کار

تهران (پانا) - کارشناس مسائل اقتصادی می‌گوید اگر کار آموزش سواد مالی به کودکان، نوجوانان و دانش‌آموزان انجام شود مفاهیم پول و سرمایه از هم تفکیک خواهند شد و این افراد در بزرگسالی در مسیر شغلی خود یا در کسب و کاری که در آینده وارد آن می‌شوند، دید مناسب‌تری برای مدیریت منابع خواهند داشت.

شاخص بورس همچنان بر مدار صعود

تهران (پانا) -  شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (سه‌شنبه، هشتم فروردین) با ۱۵ هزار و ۳۰۲ واحد افزایش در ارتفاع ۲ میلیون و ۴۴ هزار واحدی ایستاد.

می‌توانیم تورم را به زیر ۳۰ درصد برسانیم

تهران (پانا) - رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اگر اجزای تشکیل‌دهنده تورم در همه دستگاه‌ها مدیریت شود، قطعاً تورم کاهشی خواهد بود، گفت اگر جدی عمل کنیم، می‌توانیم تورم را به زیر ۳۰ درصد هم برسانیم.

نرخ دلار در مرکز مبادله ارز و طلا بدون تغییر ماند

تهران (پانا) - قیمت هر دلار آمریکا امروز (سه‌شنبه، هشتم فروردین) در مرکز مبادله ارز و طلای ایران و در چهارمین روز خرید و فروش سال ۱۴۰۲، بدون تغییر نسبت به روز گذشته در ۴۰ هزار و ۲۰۰ تومان و نرخ حواله دلار در ۳۶ هزار و ۶۰۰ تومان ثابت ماند.

وام ۶۰۰ میلیون تومانی نوسازی مسکن را به این شیوه دریافت کنید

تهران (پانا) - در حال حاضر وام ۶۰۰ میلیون تومانی نوسازی مسکن به مالکان خانه‌های اطراف حرم‌های مطهر چهار شهر تهران، مشهد، قم و شیراز پرداخت می‌شود و سقف این وام در بافتهای فرسوده دیگر شهرها ۴۵۰ میلیون تومان است که متقاضیان دریافت وام باید به سامانه facility.udrc.ir مراجعه کنند. برای دریافت این وام نیازی به سپرده گذاری نیست.

نوسان سکه در کانال ۳۱ میلیون تومان

تهران(پانا) - قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (سه‌شنبه، ۸ فروردین ماه) با ۵۴۰ هزار تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته در بازار تهران ۳۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد.

تلاش می‌کنیم تورم را به کانال ۲۰ تا ۳۰ درصد برسانیم

تهران (پانا) - رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه برای مهار تورم و رساندن نرخ ارز به یک عدد با ثبات همه تلاش خود را به کار برد، گفت برنامه‌ای که برای مهار تورم ارائه داده شده این است که آن به کانال ۲۰ تا ۳۰ درصد رسانده شود.

کاهش محسوس دما از روز جمعه

تهران (پانا) - سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار کشاورزی سطح نارنجی، از نفوذ توده هوای سرد و به دنبال آن تنش دمایی و کاهش محسوس دما از روز جمعه در ۱۸ استان کشور خبر داد که خطر خسارت به صنعت کشاورزی، خسارت به شکوفه‌های درختان و سرمازدگی جوانه‌ها را در پی دارد.

تخفیف ۹۰ درصدی تعرفه‌های بندری برای شناورهای مسافربری در سفرهای داخلی و بین‌المللی

تهران (پانا) - معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت این سازمان در حوزه ساخت و تردد شناورهای مسافربری در آب‌های داخلی و بین المللی حمایت‌های ویژه ای تدارک دیده است که از جمله آنها می‌توان به تسهیلات بدون بهره، تخفیف ۹۰ درصدی تعرفه بندری و تامین سوخت یارانه‌ای اشاره کرد.

موافقت‌نامه و شرایط عمومی قراردادهای واگذاری (فاکتورینگ) ابلاغ شد

تهران (پانا) - بخشنامه «موافقت‌نامه و شرایط عمومی قراردادهای واگذاری (فاکتورینگ)» از سوی معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خطاب به کارفرمایان، تأمین‌کنندگان و پذیرندگان ابلاغ شد.

همه عناوین اقتصادی