امروز: شنبه 4 فروردین 1397 - 16:47

از سوی سازمان ملی زمین و مسکن در سال 96 انجام شد :‌ اخذ اسناد تک‌برگی و تبدیل اسناد مالکیت دفترچه‌ای

تهران (پانـا) - سازمان ملی زمین و مسکن مجموعه اقدامات خود را در تک برگی کردن اسناد مالکیت و تثبیت مالکیت دولت بر روی بر نقشه‌های کاداستر ملی کشور تشریح کرد.بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی و تصویب هیات‌مدیره سازمان مقرر شد، حدود ۵۵۰،۰۰۰ برگ سند تکبرگی اراضی اخذ شود که تاکنون ۱۱۷۶۴۲۰ برگ سند اخذ شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد:‌ تغییرات گسترده در شناورهای مسافری

تهران (پانا) - به گفته عضو کمیسیون عمران مجلس با فعالیت‌های صورت گرفته در بنادری که قابلیت جابجایی مسافران را دارند، پیش‌بینی می‌شود تعداد گردشگران دریایی در نوروز ۹۷ افزایش قابل توجهی پیدا کند.

استقرار ایستگاه‌های شادی برای رفع خواب‌آلودگی رانندگان

تهران (پانا) - مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس با اشاره به استقرار ایستگاه‌های شادی در محورهای استان برای رفع خواب‌آلودگی رانندگان می‌گوید با توجه به آب و هوا کاهش بارندگی‌ها برای امسال پیشبینی می‌شود که تعداد مسافران در نوروز ۹۷ افزایش یابد و تخت جمشید و حافظیه بیشترین بازدید را بعد از حرم مطهر رضوی دارند. 

خرید هواپیمای جدید و مدرن جهت نوسازی ناوگان هوایی در سال 96

تهران (پانا) - سال 96 درحالی به پایان رسید که یکی از پروازهای هوایی کشور ناکام ماند و پرواز تهران –یاسوج با 66 مسافر به فرودگاه نرسید. ضایعه‌ای که درسالهای گذشته نیز تجربه شده است و بروز این حوادث ضرورت نوسازی ناوگان هوایی کشور را پررنگ‌تر کرده‌ است.

تلاش گمرک برای شفافیت بیشتر در واردات کالا به کشور

تهران (پانا) - گمرک ایران به عنوان مرزبان اقتصاد کشور در سالی که «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نامگذاری شد، توانست ضمن کسب رتبه نخست جهانی در کشف مواد مخدر و رتبه دوم در کشف و مبارزه با قاچاق کالا، ثبت منشاء ارز را برای شفافیت بیشتر واردات عملیاتی کند.

تردد در راه های برون شهری 6.7 درصد افزایش یافت

تهران (پانا) - براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی و سامانه‌های تردد شمار مرکز مدیریت راه های کشور، رفت و آمد خودروها در راه های برون شهری در 24 ساعت گذشته نسبت به روز قبل از آن 6.7 درصد افزایش یافت.

مرکز آمار: نرخ تورم دراسفندماه به 8.2 درصد رسید

پانا (‌تهران) - نرخ نورم در دوره مورد بررسی برای مناطق شهری 8.1 درصد و برای مناطق روستایی 8.8 درصد بوده که نشان دهنده کاهش یک دهم واحد درصد برای مناطق شهری و کاهش سه دهم واحد درصد برای مناطق روستایی است.

تصویر/ قاچاق یک زن در کامیون حامل خرما

تهران (‌پانا) - ماموران گمرک بازرگان در بازرسی از محموله های ترانزیتی، متوجه حضور زنی شدند که در داخل بار خرما و در لا به لای کارتن ها مخفی شده بود. این زن که اهل کشور گینه است، قصد داشت به صورت قاچاق از ایران به ترکیه و سپس از آنجا به اروپا برود.

عضوهیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران: مدیریت مناسب بهره وری عوامل تولید را افزایش دهد

تهران (پانا) - عضو هیات نمایندگان اتاق ایران می‌گوید مجموعه‌های تولیدی باید با مدیریت مناسب بهره‌وری را افزایش دهند و قیمت‌تمام شده تولید را کاهش دهند.تولیدکنندگان می‌توانند با بهبود بهره‌وری عوامل تولید قیمت‌تمام شده را حدود 5 درصد کاهش دهند.

معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: تشریح اقدامات ارتقای ایمنی سفرهای جاده‌ای در ایام طرح نوروزی ۹۷

تهران (پانا) - معاون وزیر راه و شهرسازی می‌گوید سازمان راهداری و حمل جاده‌ای جهت ارتقای ایمنی سفرهای جاده‌ای هم‌وطنان اقداماتی را در زمینه بهبود وضعیت جاده‌های کشور و علائم ایمنی راه‌ها طی سال جاری به‌ویژه ایام اخیر انجام داده است.

همه عناوین اقتصادی