امروز: دوشنبه 30 مهر 1397 - 20:38 تبلیغات

تقوی، کارشناس مسائل اقتصادی: ثبات نسبی بازار ارز انگیزه‌های سفته‌بازانه را کاهش داد

تهران (پانا) - کارشناس مسائل اقتصادی می‌گوید ثبات نسبی نرخ ارز انگیزه‌های سفته‌بازانه معاملات اقتصادی را کاهش داده است اما هنوز هم انتظار تورمی برای برخی از بازارهای کالایی وجود دارد به همین دلیل رکود نسبی در برخی از بازارهای اقتصادی قابل مشاهده است.

مسئول گروه دوستی ایران و فرانسه:‌ اروپا خواستار اتصال حداقل یک بانک ایرانی به سوئیفت است

تهران (پانا) - مسئول بخش گروه دوستی فرانسه - ایران در پارلمان فرانسه می‌گوید اروپا به دنبال اتصال حداقل یک بانک ایرانی به نظام بانکداری بین‌المللی است تا بتواند روابط تجاری خود را در مورد کالاها یا خدماتی که مشمول تحریم نیستند، با تهران حفظ کند.

معاون صادرات کالای سازمان توسعه تجارت: صادرات کالا 13 درصد افزایش یافت

تهران (پانا) - معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت با وجودی که تولیدکنندگان صادراتی می‌گویند حال و روز اقتصاد و صادرات خوش نیست اما طبق آمارهای امروز صادرات با 13 درصد افزایش روبروست. 

وزیر پیشنهادی اقتصاد تحلیل کرد: فهم مشترک می­خواهیم؛ نه تک صدایی

تهران (پانا) - هر بار که بحث از تغییرات در تیم اقتصادی دولت جدی می­شود، بسیاری از کارشناسان یک مطالبه جدی را مطرح می­کنند. مطالبه­ای ناظر بر تشکیل یک تیم اقتصادی یکدست با یک فرماندهی واحد تا کشور بتواند از گردنه ­های سخت این روزها عبور کند. قاعدتا یافتن یک فرمانده برای اقتصاد اگرچه از نظر انتزاعی خوب و قابل تامل است اما آیا این اتفاق عملیاتی هم می­شود؟

رجبی، رئیس اتحادیه فروشندگان لبنیات سنتی: 25 درصد از شیرخام کشور به تولید محصولات لبنی سنتی می‌رسد

تهران (پانا) - آنگونه که رئیس اتحادیه فروشندگان محصولات لبنی سنتی می‌‌گوید 25 درصد از شیر تولیدی در کشور به مصرف بخش سنتی تولید لبنیات اختصاص دارد اما این شیر با تفاوت 800 تومانی نرخ نسبت به تولیدکنندگان صنعتی در اختیار تولیدکنندگان این بخش قرار می‌گیرد و اعضای این اتحادیه خواستار آن هستند که یارانه شیرخام به تولیدکنندگان سنتی نیز اختصاص یابد.

آذری جهرمی: نوسان ارزی رشد بخش ارتباطات را کند می کند

تهران (پانا) - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات حجم امسال بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات را 40 هزار میلیارد تومان پیش بینی کرد و گفت: نوسان های بازار ارز توسعه این بخش را کند می‌کند و اهداف برنامه ششم با این شرایط ارزی قابل دستیابی نیست.

هشدار کانون صرافان ایرانیان به فعالان بازار ارز درباره گذاشتن وثیقه‌ برای اخلالگران ارزی

تهران (پانا) - کانون صرافان ایرانیان به دنبال دستگیری برخی اخلال‌گران بازار ارز طی روزهای اخیر به اعضای خود درخصوص اقدام و مداخله برای آزادی این افراد، هشدار داد و این اقدام را منجر به ابطال مجوز فعالیت فعالان بازار اعلام کرد.

مسدودسازی چاه‎های غیرمجاز با سرعت فعلی ۲۷ سال زمان می‌برد

تهران (پانا) - اگر با همین سرعت که در سه سال و نیم اخیر چاههای غیرمجاز مسدود شد‌ه‌اند، بقیه چاههای غیرمجاز نیز مسدود شوند، حداقل ۲۷ سال طول می‌کشد تا جلوی برداشت‌های غیرمجازی که فقط توسط چاههای غیرمجاز از منابع آب زیرزمینی کشور صورت می گیرد گرفته شود.

همه عناوین اقتصادی