امروز: جمعه 1 شهریور 1398 - 09:49 تبلیغات

ارتقاء کیفیت آموزشی همراه با تولید در هنرستان‌های استان همدان

همدان (پانا) - معاون آموزش متوسطه استان با بیان این که رسیدن به اثربخشی و بهره‌وری و تربیت نیروی انسانی ماهر یکی از اهداف ایجاد هنرستان‌ها و رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش است، یکی از راه‌های مؤثر و مفید جهت رسیدن به این هدف را اجرای برنامه‌ کیفیت آموزش همراه با تولید در هنرستان‌ها دانست.

پوشش حداکثری دوره پیش دبستانی از سیاست های دستگاه تعلیم و تربیت است

همدان (پانا) - معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان در گفت و گو با خبرنگار پانا، دوره سنی پیش دبستانی را یکی از مهم ترین دوره هایی دانست که هر فرد باید در طول عمر خود، آن را طی کند چراکه پایه ورود به تحصیل و ایجاد آمادگی در فردی است که برای اولین بار می خواهد وارد سیستم آموزشی یک کشور شود.

توسعه فعالیت های قرآنی از اولویت های اصلی دستگاه تعلیم و تربیت است

همدان (پانا) - مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان این که سند تحول بنیادین نقشه راه آموزش و پرورش است، این سند را برگرفته از متون قرآنی و سیره ائمه هدایت (علیهم السلام اجمعین) دانست که در آن مفاهیم ارزشمندی همچون مدرسه صالح، هویت ایرانی-اسلامی و حیات طیبه تلألو دارد.

حضور پیشتازان پسر استان همدان در اردو ملی نیشابور

در نهمین دوره اردوی ملی پیشتازان که از ٢٥ تا ٢٩ مردادماه در اردوگاه باغ رود نیشابور و با حضور ٨٠٠ دانش آموز پیشتاز پسر ٣١ استان کشور برگزار شد، ۲۱ دانش آموز پیشتاز پسر استان در قالب سه تیم هفت نفره ی امداد و نجات‌، گره و چوب بندی (پروژه سازی) و مهارت صف جمع به همراه سه مربی به سرپرستی وحید قاسمی رئیس مجمع مربیان مرد حضور پیدا کردند.

مدیران و مسئولین باید نقدپذیر باشند

همدان (پانا) - امام جمعه همدان در جلسه دیدار خود با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته خبرنگار برگزار شد ضمن تبریک سال روز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) و هفته خبرنگار، از زحمات خبرنگاران تشکر و قدردانی کرد و با بیان این که در بعضی موارد ادبیات نقل اقوال ضعیف است، از خبرنگاران خواست تا در نقل قول ها امانت را رعایت کنند و تابع اقراض سیاسی و جناحی نباشند.

دو خانواده شهید رسانه نهاوند تجلیل می‌شوند

همدان (پانا) - مسئول بسیج رسانه نهاوند در جمع خبرنگاران از آغاز برنامه های هفته خبرنگار در نهاوند با شرکت خبرنگاران در نماز جمعه و سخنرانی چگنی مدیر مسئول نشریه فریاد نهاوند به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه در این شهرستان خبر داد.

راه‌یابی 6 آموزشگاه استان همدان به مرحله کشوری ارزیابی برنامه تعالی مدیریت مدرسه

همدان (پانا) - طی ارزیابی های کیفی به عمل آمده از مدارس معرفی شده به مرحله‌ استانی برنامه تعالی مدیریت مدرسه و انجام ارزیابی توسط تیم ارزیابی دبیرخانه اداره کل، 6 آموزشگاه به مرحله‌ کشوری این برنامه جهت اخذ رتبه‌ ممتاز در سال تحصیلی 98-97 به وزارت متبوع معرفی شدند.

برای پویایی در آینده باید روی کودکان و نوجوانان سرمایه گذاری ویژه داشته باشیم

همدان (پانا) - در جلسه تودیع و معارفه مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان، معاون سیاسی امنیتی استاندار با تبریک به بهناز ضرابی زاده به عنوان مدیرکل جدید کانون پرورش فکری استان، اختصاص 30 درصد از مدیریت ها به بانوان را یکی از سیاست های کاری دولت بیان کرد و با اشاره به نیرو سوزی در همدان از ضرابی زاده خواست تا در انجام امور به نیروهای جوان و توانمند میدان دهد.