امروز: سه شنبه 27 مهر 1400 - 00:31 تبلیغات

خانه به خانه برای تزریق واکسن معلولان

تهران (پانا) - بیش از 70 میلیون دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. طبق آمار وزارت بهداشت، آمار تزریق دوز اول واکسن از 47 میلیون نفر گذشته و بیش از 22 میلیون نفر نیز هر دو دوز واکسن را دریافت کرده‌اند.

دولت سیزدهم به سمت قیمت‌گذاری دستوری می‌رود؟

تهران (پانا) - گفته می‌شود یکی از دلایل نوسان قیمت کالاها در بازار، قیمت‌گذاری دستوری از سوی دولت‌ها است و تا زمانی که سیاستگذاران به این باور و یقین نرسند که با قیمت‌گذاری دستوری و سرکوب قیمت‌ها، بازار به آرامش نمی‌رسد، چالش‌ها ادامه خواهد داشت.

خانواده قربانیان اتوبوس سرباز معلم‌ها از سختی‌های زندگی‌شان می‌گویند

تهران (پانا) - نه روپوش داشت که به مدرسه برود نه کفش. روپوش را از دختر همسایه عاریه گرفت اما همچنان کفش ندارد. کیفش اما یادگار پدر است. همان پدر سرباز معلمش که رویاهایش در همان سوم تیرماه در اتوبوس مرگ تکه‌تکه شدند.

راه تعامل دولت و نخبگان

ارتباط «دولت» با «نخبگان» یا به تعبیری تعامل «اهالی سیاست» با «اهالی آکادمی» همواره از موضوعات قابل تأمل بوده است؛ اینکه اساساً یک دولت چه نیازی به نخبگان دارد؟ ضرورت این تعامل از چه رو است؟ برقراری این تعامل نیازمند چه ساز و کارهایی است؟ و موانع برقراری این ارتباط چیست؟ از جمله پرسش‎هایی است که در بحث نسبت میان دولت و نخبگان مطرح می‎شود.

دلایل ناکامی سرخ‌ها برابر الهلال

تهران (پانا) - رؤیای کسب جام در آسیا برای سرخپوشان پایتخت یکبار دیگر دست نیافتنی باقی ماند. پرسپولیس که تجربه دو بار حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا در سه دوره گذشته را دارد این بار در مرحله یک چهارم نهایی از تورنمنت کنار رفت. گل‌محمدی و شاگردانش وداع تلخی داشتند و در یک بازی نه چندان خوب و دور از انتظار، متحمل شکست سنگین 3-0 برابر تیم پرمهره الهلال عربستان شدند.

5 علامت برای معاینه اورژانسی چشم

تهران (پانا) - مدیر برنامه ملی پیشگیری از نابینایی و سلامت چشم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: افراد بالای ۴۰ سال، دارای سابقه خانوادگی آب سیاه، دارای سابقه دیابت یا فشار خون بالا، استعمال طولانی مدت سیگار، سابقه استفاده طولانی‌مدت از عینک و شماره چشم بالا سالیانه اقدام به معاینه چشم کنند.

پیامدهای ضعف فرهنگ در آکادمی

در برهه‌هایی از تاریخ معاصر ما «فرهنگ» کمتر دیده شد و نفوذ غرب باعث حاکمیت نوعی فرهنگ آشوبناک در سطح ملی شد که کمتر نشانی از فرهنگ غنی اسلامی دارد.

اصالت موسیقی اقوام و سازهای غربی

موسیقی در اقوام به آن شکلی که در زندگی شهری است مفهومی ندارد. بلکه بخشی از زندگی و رفتار قومیتی آنها محسوب می‌شود. آنجایی که شاد هستند و یا غمگینند آیین خاصی دارند و برای آن موسیقی اجرا می‌کنند.

همه عناوین رسانه‌های دیگر