امروز: سه شنبه 12 مرداد 1400 - 06:23 تبلیغات

ویژگی واکسن‌های تقلبی

تهران (پانا) - رییس سازمان غذا و دارو در نامه‌ای خطاب به معاونان غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی سراسر کشور نسبت به پر کردن ویال‌های خالی واکسن توسط افراد سودجو هشدار داد.

تیرگی پوست، اکسیژن خون را دقیق نشان نمی دهد

تهران (پانا) - دستگاه تشخیص اکسیژن خون که برای شناسایی علائم خطرناک افت اکسیژن در بیماران مورد استفاده قرار می گیرد، در افرادی که پوست تیره ای دارند، عملکرد ضعیف تری دارد.

چرا خون دماغ می‌شویم؟

تهران (پانا) - همه ما در طول زندگی خود با مشکل خون دماغ شدن مواجه شده‌ایم و این روزها همزمان با افزایش دمای هوا، امکان بروز این مشکل، بیشتر و بیشتر هم می شود. در این گزارش به بررسی دلایل این موضوع می پردازیم.

فواید غیرمنتظره برگ موز!

تهران (پانا) - به نقل از السومریه نیوز، مطالعات علمی زیادی وجود ندارد که برخی از این مزایا را تأیید کند، اما بیشتر مزایا و موارد استفاده آن از درمان برخی بیماری‌ها گرفته تا استفاده از آن‌ها در آشپزی یا به عنوان خوراک دام بر اساس تجربیات شخصی و عادات موروثی است.

آمار کرونا در جهان تا ۱۱ مرداد+اینفوگرافیک

تهران (پانا) - تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان، تا صبح دوشنبه (۱۱ مرداد) به بیش از ۱۹۹ میلیون و ۲۲ هزار نفر رسید و تعداد قربانیان این ویروس نیز از چهار میلیون و ۲۴۰ هزار نفر فراتر رفت.

قدرت بازار از آن «برند»ها است

تهران (پانا) - تقریباً ‌130 سال پیش بود که داروساز جان پمبرتون از ایالت جورجیا امریکا نوشیدنی اصلی کوکاکولا را که به عنوان کمک‌کننده برای تسکین سردرد تبلیغ می‌شود، اختراع کرد.

چه فرق است بین قوه قضائیه با وزارت دادگستری؟!

تهران (پانا) - در ساختار جمهوری اسلامی ایران، وزیر (وزارت) دادگستری به‌عنوان «مسئول» کلیه مسائل مربوط به روابط بین قوه قضائیه با قوه مجریه و قوه مقننه، زیرمجموعه قوه مجریه بوده و عملاً از اعضای هیأت دولت محسوب می‌شود.

بیمارستان‌های پایتخت بدون تخت خالی

تهران (پانا) -  با اوج گیری واریانت دلتا در تهران، ظرفیت تخت‌های بیمارستانی برای پذیرش مبتلایان جدید در سامانه 6070 (سامانه ویژه جایابی تخت بستری بیماران کرونایی در استان تهران) به صفر رسیده است.

عوامل کم پشتی مو

تهران (پانا) - ژن‌ها نقش مهمی در تعیین سلامت تراکم مو‌های شما دارد.

کیست مچ دست خطرناک است؟

تهران (پانا) - گانگلیون شایع‌ترین تورم کیست در پشت دست است. برخی معتقدند که گانگلیون نشانه‌ای از یک روند دژنراتیو (فرسایشی تخریبی) است. برخی دیگر اعتقاد دارند که توموری خوش خیم است که از غلاف تاندونی یا کپسول مفصلی منشا می‌گیرد.

همه عناوین رسانه‌های دیگر