امروز: دوشنبه 13 تیر 1401 - 20:49 تبلیغات

ضرورت آموزش دانش‌آموزان برای حضور در بورس

سه نهاد بانک مرکزی، سازمان بورس و بیمه که سه نهاد ناظر مالی و پولی کشور هستند و هر سه وظیفه فرهنگ‌سازی و آموزش دارند، می‌توانند کمک‌های خوبی به آموزش و پرورش داشته باشند

۳ اقدام وزارت راه ‌برای ساماندهی بازار اجاره‌بها و کمک به مستاجران

تهران (پانا) - وزیر راه و شهرسازی درباره ورود دولت به قراردادهای موجران و مستاجران توضیح داد شرایط اقتصادی کشور و وجود تورم و گرانی دولت را وادار به انجام چنین تصمیمی کرد و در بسیاری از کشورهای دنیا در چنین شرایط اقتصادی خاصی دولت در قیمت‌گذاری‌ها دخالت می‌کند.

راه نجات بازار سرمایه از نگاه مدیرعامل فرابورس

تهران (پانا) - مدیرعامل فرابورس ایران عنوان کرد که هسته فعلی معاملات بازار سرمایه برای معاملات نقدی طراحی شده و امکان بالقوه برای معاملات آتی و آپشن را ندارد، با این حال همه درک کرده‌اند که بازار سرمایه راه درمانی جز معاملات مشتقه ندارد.

درخواست رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از رییس مجلس

تهران (پانا) - رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در نامه‌ای از رییس مجلس درخواست کرد تا طرح تنظیم بازار کالاهای مشمول الزام به عرضه در بورس‌های کالایی از دستور کار مجلس خارج و به طرح اصلاح قانون بازار اوراق بهادار الحاق شود.

۷۰درصد نیاز برنج کشور در داخل تولید می‌شود

تهران (پانا) - معاون وزیر جهاد کشاورزی با اعلام این که متوسط نیاز برنج حدود سه میلیون تن است، اعلام کرد ۷۰درصد از این مقدار خوشبختانه در داخل تولید می‌شود و ‌سیاست وزارت جهاد کشاورزی افزایش تولید در داخل کشور با استفاده از کشت قراردادی ،  دادن نهاده‌های مناسب و کافی ارقام پر محصول به کشاورزان شمال کشور  است.

تفاوت قیمت دلار توافقی و مسافرتی چقدر است؟

تهران (پانا) - رئیس کانون صرافان با بیان اینکه قیمت‌ها در بازار غیررسمی ارز به بازار رسمی نزدیک شده است، عنوان کرد که در سه روز اخیر نرخ دلار از ۳۳ هزار و ۸۰۰ تومان به ۳۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد که نشان داد، قیمت‌ها کاذب بوده است.

فرآیند واریزی‌ها به حساب صندوق تثبیت بازار سرمایه ادامه دارد

تهران (پانا) - صندوق توسعه ملی اعلام کرد که از ۱۲ هزار میلیارد تومانی که باید به صندوق تثبیت بازار سرمایه پرداخت می‌شد، پنج هزار میلیارد تومان واریز و هفت هزار میلیارد تومان باقی مانده است که البته فرایند واریزی تا اتمام تعهد صندوق توسعه ملی ادامه دارد.

بررسی قیمت کالاهای اساسی در تیرماه

تهران (پانا) - بررسی قیمت کالاهای اساسی در اول تیرماه نسبت به خرداد نشان می‌دهد که کره پاستوریزه، سیمان خاکستری و شیر استریل پاکتی پرچرب در صدر افزایش قیمت در یک ماه قرار دارند، میانگین قیمت برنج ایرانی به ۱۱۰ هزار تومان رسیده و بازار روغن موتور هم شاهد نابسامانی است.

دفتر مشاوران املاک متخلف پلمب می‌شود

تهران (پانا) - صدور کد رهگیری برای هرگونه معاملات املاک، بدون هزینه است، اما برخی از آژانس‌های مسکن برای صدور آن مبالغ میلیونی درخواست می‌کنند که این کار تخلف است و در صورت شکایت، بنگاه معاملات ملکی پلمب خواهد شد.

نوسان نرخ دلار در کانال ۲۷ هزار تومان

تهران (پانا) - قیمت فروش دلار امروز (دوشنبه، ۱۳ تیرماه ۱۴۰۱) در صرافی‌های بانکی با ۲۳ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۲۷ هزار و ۷۷۶ تومان معامله شد. 

همه عناوین اقتصادی