امروز: جمعه 9 آبان 1399 - 00:33 تبلیغات

شاخص همچنان بر مدار نزول

تهران ( پانا) - بازار سرمایه در روز پایانی معاملات این هفته با ثبت افت ۳۴هزار واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۰۱هزار واحد قرار گرفت.در روزهای تداوم سقوط شاخص بورس، جلسات مسئولان شورای عالی بورس، سازمان بورس، نمایندگان مجلس و کارشناسان برگزار شد، ولی نتیجه مثبتی از این جلسات دیده نشد و شاخص در تمام روزهای معاملات این هفته بر مدار نزول قرار داشت.

روغن در کشور به وفور وجود دارد

تهران ( پانا) - مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران می‌گوید در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مراکز توزیع به میزان لازم روغن داریم و اتفاقی نیفتاده که این محصول کمیاب شود بلکه امروز روغن در کشور به وفور وجود دارد.

گمرک بدون ارائه کد رهگیری بانک امکان صدور مجوز ترخیص برنج‌ها را ندارد

تهران ( پانا) - به دنبال اعلام فسادپذیری بیش از ۲۰۰ هزار تن برنج رسوبی در گمرک و بنادر کشور و عدم اقدام به موقع از سوی دستگاه‌های مربوطه برای ترخیص این محصول، معاون فنی گمرک اعلام کرد: با وجود گزارش‌هایی که در این رابطه به مراجع ذیربط اعلام شده، تاکنون کد رهگیری بانک برای این حجم از برنج صادر نشده است و گمرک بدون ارائه کد رهگیری بانک امکان صدور مجوز ترخیص برنج‌ها را ندارد.

عوارض آزادراه تهران-شمال دوباره الکترونیکی می‌شود؟

تهران ( پانا) - پس از بازگشت سیستم پرداخت عوارضی در آزادراه‌های تهران-شمال و همت از حالت الکترونیکی به دستی و با توجه به تاکیدات مسئولان بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که این دو آزادراه به زودی دوباره الکترونیکی می‌شوند و تا پایان امسال ۱۴ آزادراه در کشور به این سیستم مجهز خواهند شد.

نگرش، رویکردها و برنامه‌های فهرست نصرفراگیر

تهران ( پانا) - انتخابات ششمین دوره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به زودی برگزار می‌شود. نگاهی به تجربه اندوخته در سالیان گذشته، شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور و روند تغییرات محتمل آتی، حاکی از حضور جامعه فاوا در یک بزنگاه تاریخی و لزوم انتخابی حیاتی برای تعیین مسیر آینده‌ی خود و اقتصاد دانش بنیان ایران در آغاز سده جدید است.

دردسرهای حقوقی مصوبه‌ای که قرار بود حامی مستاجران باشد

تهران ( پانا) - مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا موجر و مستاجر را از بابت دردسرهای حقوقی ناشی از آن دچار سردرگمی کرده است. مطابق آمارها حدود 10 هزار پرونده قضایی ناشی از اختلافات مالکان و مستاجران در شوراهای حل اختلاف تشکیل شده است و این درحالی است که در یک سال گذشته به‌طور میانگین در هر فصل حدود ۶۰ هزار قرارداد اجاره منعقد و در سامانه رسمی مربوطه ثبت شده است.

بهبود روند درآمدهای ارزی تا پایان سال جاری

تهران(پانا) - وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مسائل مطرح شده از سوی تولیدکنندگان درباره تامین ارز مورد نیاز برای واردات روغن خام گفت روند درآمدهای ارزی کشور در حال بهبود است و شرایط تا پایان سال بهتر نیز خواهد شد.

همه عناوین اقتصادی