امروز: چهارشنبه 12 آذر 1399 - 23:25 تبلیغات

زالی: محدودیت‌های ترافیکی در کاهش ابتلا به کرونا بسیار کارگشا خواهد بود

تهران(پانا) - فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه در تعطیلات پیش‌رو سفرهای غیر ضروری به ویژه توسط خودروهای غیر بومی، توسط عوامل انتظامی مستقر در مبادی ورودی و خروجی تهران کنترل می‌شود، عنوان کرد با توجه به اینکه بیشترین میزان سفرهای خارج شهری و بین استانی از مبدا تهران رخ می‌دهد، این محدودیت در تهران می‌تواند بسیار کارگشا باشد و مقدار زیادی از بار بیماری کرونا را در روزهای آتی کم کند.

معاون وزیر کشور بر لزوم استفاده از ماسک از سوی همه شهروندان تاکید کرد

تهران (پانا)- معاون وزیر کشور و رییس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا بر لزوم استفاده از ماسک از سوی همه شهروندان تاکید کرد و گفت اگر مردم ببینند که در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها و نزدن ماسک، ارائه هرگونه خدمتی به آنها امکان پذیر نخواهد بود بیش از پیش نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام خواهند کرد.

40 درصد بیماران کرونایی سردرد دارند

تهران ( پانا) - تغییر الگو و ماهیت سردردها  در یک فرد با سابقه سردرد  و یا سردرد جدید در دوران همه گیری کرونا یک علامت مهم است و می‌تواند یکی از علائم بیماری کرونا باشد.

پلیس و تعزیرات، جرایم کرونا را اخذ و به حساب وزارت بهداشت واریز می‌کنند

تهران (پانا) - رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اشاره به نحوه اخذ جرایم کرونا و چگونگی واریز آن به حساب وزارت بهداشت، می‌گوید پلیس و نیروی انتظامی و تعزیرات، جرایم را اخذ و به حساب معین متعلق به وزارت بهداشت واریز خواهند کرد.

وزیر بهداشت: عده‌ای فکر کردند متولی کرونا فقط وزارت بهداشت است

تهران ( پانا) - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌گوید عده‌ای فکر کردند کرونا یک بیماری معمولی و متولی آن وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، اما کرونا فقط یک پدیده بهداشتی و درمانی نیست و سرچشمه آلودگی دست وزارت بهداشت نیست.

وزیر بهداشت: تحریم‌های غیرقانونی در هنگام همه‌گیری بیماری، نشانه‌ای از نسل کشی است

تهران (پانا)-وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که تحریم‌های غیرقانونی و اقدامات قهرآمیز به ویژه در هنگام همه‌گیری یک بیماری، نشانه‌ای از نسل کشی است که مردم عادی و آسیب پذیرترین افراد را هدف قرار می‌دهد.

کرونا؛ فرصتی برای جلوگیری از جذب آموزش دهنده‌های نهضتی

تهران (پانا) - رئیس سازمان نهضت سواد آموزی شرایط کنونی را بهترین فرصت برای گسترش آموزش فرد به فرد با استفاده از ظرفیت با سوادان خانواده ها، جلوگیری از جذب آموزش دهنده جدید دانست و بیان کرد در شرایط فعلی کرونا، مدارس آموزش های  حضوری کمتری ارائه می دهند، بنابراین امکان اینکه بتوانیم کلاسهای حضوری برای سوادآموزان برگزار کنیم کم شده است، لذا لازم است با تدوین چارچوب مناسب برای متناسب سازی شرایط فعلی آموزش اقدام شود.

افراد بدون ماسک چگونه شناسایی می شوند؟

تهران (پانا)-معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت در سطح تهران ناظران متعددی از جمله نیروهای انتظامی، ضابطان قضایی و نیروهای بهداشت داریم و نیروهای انتظامی ابزاری مثل دوربین‌ها را در اختیار دارند و افرادی که ماسک نزده باشند، پس از شناسایی از طریق شماره ملی و شماره تلفن جریمه خواهند شد.

چگونگی اخذ جریمه‌های کرونایی مشخص شد

تهران (پانا)-معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت به تشریح شیوه اخد جریمه‌های کرونایی پرداخت و گفت این جریمه‌ها یا از یارانه افراد متخلف کسر می‌شود و یا بر کارت ملی آنها اعمال می‌شود.

همه عناوین اخبار کرونا