امروز: یکشنبه 19 اردیبهشت 1400 - 01:33 تبلیغات

چرا کرونای آفریقایی خطرناک‌تر است؟

تهران (پانا) - ویروس شناسان معتقدند که تمام ویروس‌ها به طور مداوم از طریق جهش تغییر می‌کنند، گاهی انواع جدیدی پدیدار می شوند که بعد از مدتی از بین می روند و گاهی، انواع جهش یافته ادامه می‌یابند.

دلار نفس برید

تهران (پانا) - دلار پس از فتح قله 32 هزار تومانی با همه فشارها و هیجاناتی که به بازار و عامه مردم منتقل کرد اکنون خود را به محدوده 20 هزار تومان رسانده است.

خانه‌های 80 و 90 متری جنوب پایتخت چند؟

تهران (پانا) - میانگین متراژ معاملات مسکن در تهران ۸۷ متر است و با وجود رشد شدید قیمتها در بعضی مناطق جنوبی تهران می‌توان با نقدینگی ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان واحدهای ۸۰ تا ۹۰ متر خریداری کرد.

زوج مکانیک و رؤیاهایشان

تهران (پانا) - «این ماشین را می‌بینی؟ فرار روغن باعث شده موتورش آتش بگیرد. حالا هم چند روز است که اینجا افتاده تا پیستونش تراش بخورد. قطعات هم گران شده و صاحب ماشین تا حالا نتوانسته تهیه کند. عیب این یکی هم رادیاتور است. دیروز مشکل را پیدا کردم ولی سرسیلندرش قبلاً تعمیر شده و ممکن است باعث از بین رفتن واشر سرسیلندر شود. رادیاتور هم خیلی گران شده، ما هم باید مشتری را درک ‌کنیم. به همین خاطر سعی می‌کنیم همین رادیاتور را تعمیر کنیم.»

روند صعودی کرونا؛ بیماری در 6 استان به اوج رسید

تهران (پانا) - افزایش آمار کرونا در کشور، اعلام آخرین رنگ‌بندی شهرهای کرونایی، ورود بزرگترین محموله واکسن کرونا به ایران، به اوج رسیدن بیماری کرونا در 6 استان و شناسایی کرونای هیبرید هندی - کالیفرنیایی در کشور از جمله مهم‌ترین اخبار حوزه اجتماعی بود در هفته‌ای که گذشت.

رشد نرخ تورم

تهران (پانا) -  پس‌ از آن که نرخ تورم بعداز ربع‌قرن درسال 95 تک رقمی شد، فعال شدن برخی از عوامل باعث شد تا از شهریور 97 دوباره نرخ تورم دو رقمی شود، به‌طوری که روند صعودی این شاخص، به نرخ 42.7 درصدی در شهریور 98 رسید.

افزایش اضطراب و وسواس در دوران کرونا

تهران (پانا) - بیش از 14 ماه  از شروع بیماری کرونا در جهان می‌گذرد. در طول این مدت، سبک زندگی همه مردم به‌طور جدی تغییر کرده، حالا با هرخرید وسایل خانه از خوراکی گرفته تا بقیه لوازم را باید تک به تک ضدعفونی کرد و علاوه بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و تحمل تنهایی و دوری از اجتماعات به‌دلیل ترس از ابتلا به کرونا، باید تمامی پروتکل‌های اعلامی از سوی وزارت بهداشت را هم رعایت کنیم؛

همه عناوین بخش گزارش