امروز: سه شنبه 4 آذر 1399 - 13:53 تبلیغات

پیاده‌محوری؛ حق فراموش‌شده عابران در کلانشهرها

تهران (پانا) - رویکرد پیاده‌محوری چندسالی است که در راستای اجرای سیاست‌های کاهش آلودگی هوا و همچنین ترغیب مردم به کاهش استفاده از خودروی شخصی در کلانشهرهای کشور دنبال شده و پایتخت به الگویی برای اجرای این رویکرد تبدیل شده است.

نحوه تردد تاکسی‌ها وآژانس‌ها در محدودیت‌های جدید کرونایی

تهران (پانا) - طرح جامع محدودیت‌های کرونا از صبح روز شنبه اول آذر آغاز شد و امروز سومین روز اجرای این طرح هوشمند است که در آن نحوه تردد تاکسی‌ها، آژانس‌ها و تاکسی‌های اینترنتی در محدودیت‌های جدید کرونا مشخص شده است.

نصب فیلتر دوده بر کاهش آلایندگی اتوبوس‌های فرسوده موثر است؟

تهران (پانا) - نصب فیلتر دوده بر روی اتوبوس‌های دیزلی، یکی از راه‌های مقابله با آلودگی هوا در بخش حمل و نقل عمومی است اما بسیاری از کارشناسان محیط زیست معتقدند که نصب این فیلترها بر اتوبوس‌های فرسوده تاثیری ندارد. موضوعی که معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست آن را رد کرده و می‌گوید از آنجا که اتوبوس‌های با سن بالا ملزم به اخذ معاینه فنی هستند کارایی فیلتر دوده در معاینه فنی مشخص می‌شود.

کشاورزان کمترین سود را از قیمت محصولات کشاورزی دریافت می‌کنند

تهران(پانا) - رئیس اتحادیه میوه و سبزی با اشاره به نقش وزارت جهاد کشاورزی در نظام تولید و توزیع محصولات کشاورزی می‌گوید اگر وزارت جهاد کشاورزی برنامه‌ریزی صحیح داشته باشد و اقدامات بلندمدت انجام دهد مطمئنا خروجی خوبی خواهد داشت در حالی که کشاورز با انگیزه قوی محصول را تولید می‌کند به خاطر عدم برنامه‌ریزی صحیح بیشتر اوقات متضرر است.

مردم خواهان آرامش هستند نه درگیری سیاسی و تقابل جناحی

مجلس سر تعارض با دولت دارد، نه سر تفاهم، همراهی و همفکری/ تقابل‌ها نه برای دولت نه برای مجلس و نه برای آینده این سرزمین مفید نخواهد بود/ توجه به جمهوریت نظام خواست مردم است/ هنوز در حزب اتحاد ملت درباره انتخابات ۱۴۰۰ در حال بررسی هستیم

توپ کم‌کاری در زمین بهزیستی؛ کدام نهاد متولی برخورد با بکارگیری کودکان زباله‌گرد است

تهران (پانا) - نایب رئیس شورای شهر تهران با انتقاد از وجود چندین متولی برای ساماندهی کودکان کار گفت زباله‌گردی کودکان از معضلاتی است که در جامعه وجود دارد و ساماندهی این بخش بر عهده سازمان بهزیستی است.

شن‌چاله‌های خطرآفرین در تهران؛ شهرداری برای رفع این معضل چه کرده است؟

تهران (پانا) - شن‌چاله‌های موجود در شهر تهران، در کنار گودهای رها شده به یکی از معضلات جدی پایتخت تبدیل شده است و بنا به گفته رئیس کمسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران بزرگترین شن‌چاله در منطقه 18 قرار دارد که طبق قانون، بهره‌بردار باید هزینه ایمن‌سازی و پُر کردن گود را پرداخت کند.

همه عناوین ویژه ها