امروز: چهارشنبه 12 آذر 1399 - 01:18 تبلیغات

بوی سکوت، هدیه کرونا به مدارس

شیراز (پانا) - در پی بازگشایی مدارس پس از 3 ماه تعطیلی اضطراری به علت شیوع ویروس کرونا، مدرسه دکتر علاءالدین ‌بهشتی 2 ناحیه یک شیراز نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی آماده میزبانی از دانش آموزان شد.

ثاثیر افکار کرونایی بر معلمان

شیراز (پانا) - امواج هر رویداد و حادثه قطعا به ذهن انسان اصابت می‌کند و از آن تاثیر می‌گیرد؛ شدت این تاثیر با توجه به مدت زمان درگیری بشر با آن حادثه، بر افکار عمومی، گاه کم و زیاد، گاه بلند و کوتاه است. این رویداد می‌تواند مانند سراشیبی‌های زندگی، گاه پست و هموار، گاه مطلوب و نامطلوب باشد.

تقدیم به آموزگارم

آباده (پانا) - سلام معلم خوبم. سلام. به پاس حرمت نامت وضو می گیرم، فدایی هستم، همانی که صدایم می کردی صدر بیا.

انتخاب رشته، اولین قدم برای تضمین آینده

شیراز(پانا) - انتخاب رشته مهم ترین بخش برای آینده شغلی هر فرد است که با در نظر داشتن معیارهای مختلفی چون علاقه، استعداد، شرایط محیطی و غیره می‌تواند انتخابی آگاهانه داشته باشد، انتخاب رشته فرصتی است تا دانش‌آموزان با آشنایی با تخصص‌های مختلف و استفاده از تجربیات تحصیلی شاغلین به انتخابی مناسب دست یابند.

مدرسه آنلاین، جایی برای دلتنگی هیاهو و جنب و جوش‌های مدرسه است

شیراز(پانا) - گسترش شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلی مدارس و آغاز قرنطینه خانگی همراه با برگزاری کلاس‌های آنلاین، پدیده جدیدی بود که مردم دنیا در تمام کشورها آن را تجربه کردند و همچنان این روند ادامه دارد، در حالی‌که مدت زمان کوتاهی تا پایان سال تحصیلی باقی نمانده است، دانش‌آموزان شیرازی از تجربیات خود و احوالاتشان در این روزها و کلاس‌های درسی که بدون تشریفات و رسمیت خاصی در منزل برگزار می‌شود، می‌گویند.

انتخاب رشته، یکی از مهم‌ترین انتخاب‌های افراد در طول زندگی است

شیراز(پانا)- پس از پایان دوره متوسطه مهم‌ترین و سرنوشت‌سازترین انتخاب هر فرد، انتخاب رشته دانشگاهی است. این انتخابِ سازنده می‌تواند تضمین‌کننده آینده‌‌ شغلی و اجتماعی هر فرد باشد، چرا که انتخاب رشته بسیار حساس است و بعضا انتخاب اشتباه می‌تواند شخص را از آرزوهایش جداکرده و آینده او را تهدید به شکست و ناکامی کند.

فرجام سال تحصیلی در بن‌بست کرونا

بیش از نیمی از سال تحصیلی 99-98 گذشته بود. یک ماه از ترم دوم که بیماری منحوس کرونا بر امور جاری و معمول آموزش و پرورش غالب شد. سوال اساسی در این شرایط این است که فرجام این سال تحصیلی چه باید باشد؟ به نظر نمی رسد با ادامه این روند بتوان امید داشت در هفته‌های آتی روند برگزاری کلاس‌های درس به حالت عادی برگردد. چه تضمینی وجود دارد که اگر به طور مثال؛ روند بازگشت به حالت عادی مدارس دو ماه به تاخیر افتاد و آن‌گاه امتحانات پایانی سال تحصیلی اخیر برگزار شود، کرونا به طور کلی از این دیار رخت بربسته باشد؟

پنجره‌ای رو به صبح

دلم یک پنجره می‌خواهد، تا صبح که می‌شود باز کنم درهایش را به سمت گل‌های باغچه و بوی اطلسی‌های بهاری بپیچد توی اتاق، مادرم کنار سماور بنشیند و چای بریزد و پدر با سنگگ داغ از راه برسد.

روزهایی که می‌گذرند

شیراز (پانا) - باز هم نگاهم را در سقف گچی اتاق جا میگذارم و گوش‌هایم را می‌سپارم به صدای گنجشکی که پشت پنجره‌ی اتاق نشسته و منتظر دانه برنجی از دست من است. هوای اتاق، برای خواندن نماز، سرد و کم نور است، عقربه‌ها ساعت پنج صبح را نشان می‌دهند و بازهم شروع یک روز تعطیل دیگر!

همه عناوین اخبار مدارس فارس