کارشناس‌مسئول توزیع کتب درسی آموزش‌وپرورش کهگیلویه‌وبویراحمد خبر داد؛

آغاز توزیع کتب درسی در شهرستان‌های کهگیلویه‌و‌بویراحمد از هفته آینده

یاسوج (پانا) - کارشناس‌مسئول توزیع کتب درسی اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد از توزیع کتب درسی در شهرستان‌ها و مناطق ۱۳گانه این استان از هفته آتی خبر داد.

کد مطلب: ۱۴۸۰۲۵۴
لینک کوتاه کپی شد
آغاز توزیع کتب درسی در شهرستان‌های کهگیلویه‌و‌بویراحمد از هفته آینده

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کهگیلویه‌وبویراحمد؛ حسن اوحدی با بیان اینکه تاکنون بیش از 717 هزار و 108 جلد کتاب درسی وارد انبار استان شده است، اظهار کرد: این تعداد در شهرستان‌ها و مناطق 13 گانه استان کهگیلویه و بویراحمد از هفته آتی توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به آغاز ثبت‌نام برای کتب درسی از ۵ اردیبهشت گفت: این روند تا ۳۱ خرداد‌ ادامه خواهد داشت و انتظار داریم مدیران مدارس، ثبت‌نام دانش‌آموزان میان‌پایه را به‌صورت گروهی انجام دهند و تا حد امکان از ثبت کتب به صورت انفرادی پرهیز شود.

کارشناس‌مسئول توزیع کتب درسی اداره کل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود حدود 167000 دانش‌آموز برای سال تحصیلی پیش رو ثبت‌نام کتاب داشته باشند، خاطرنشان کرد: از این تعداد، حدود ۷۵ درصد دانش‌آموز میان‌پایه و ۲۵ درصد دانش‌آموز پایه‌های ورودی هستند.

وی با اشاره به اینکه از 125 هزار 998 دانش‌آموز میان‌پایه در سطح استان تاکنون 114 هزار نفر از دانش‌آموزان ثبت‌نام سفارش کتاب خود را انجام داده‌اند، تصریح کرد: ثبت‌نام سایر دانش‌آموزان در دستورکار شهرستان‌ها و مناطق استان قرار دارد.

اوحدی با بیان اینکه مناطق دارای کمترین میزان ثبت‌نام و همچنین دارای بیشترین ثبت‌نام به‌صورت مستمر رصد می‌شوند، تصریح کرد: هدف از این رصد، جلوگیری از بروز هرگونه چالش در خصوص ثبت‌نام است.

وی افزود: ثبت سفارش و توزیع کتاب‌های درسی سال تحصیلی جدید تمام دوره‌های تحصیلی از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به نشانی my.gov.ir یا پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir یا سامانه irtextbook.ir انجام می‌شود.

اوحدی اظهار کرد: دانش‌آموزان و اولیا می‌توانند از طریق سامانه مذکور نسبت به ثبت سفارش انفرادی اقدام کنند و برای ورود به سامانه کد ملی دانش‌آموز، نام کاربری و 6 رقم سمت راست شماره سریال شناسنامه دانش‌آموز، رمز عبور ورود به سامانه است.

وی افزود: کتاب‌های درسی دانش‌آموزان تمام دوره‌های تحصیلی از طریق مدرسه محل تحصیل آنان که در سفارش دانش‌آموز قید شده است، توزیع و ورود مدارس به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی از طریق سامانه سیدا انجام می‌شود.

کارشناس‌مسئول توزیع کتب درسی اداره کل آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: در راستای پروژه مهر، کارگروه توزیع کتب درسی با برگزاری جلسات منظم و تصمیم‌گیری‌های مناسب، ثبت‌نام کتب درسی در مناطق سراسر استان را رصد و از مناطق برتر استان که نقش مهمی در اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به اولیا و دانش‌آموزان داشته‌اند تقدیر خواهد شد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار