سرپرست اداره آموزش‌‌و‌ پرورش کهگیلویه وبویراحمد:

تحقق شعار سال، نیازمند پرورش و تربیت نیروی انسانی متخصص است

یاسوج (پانا) - سرپرست اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد گفت آموزش‌و پرورش در سال 1403 با اجرایی سازی سند تحول بنیادین و بیانیه گام دوم انقلاب با تربیت نیروی انسانی متخصص در هنرستان‌ها، برای تحقق شعار سال برنامه ریزی خواهد کرد.

لینک کوتاه کپی شد
تحقق شعار سال، نیازمند پرورش و تربیت نیروی انسانی متخصص است

به گزارش اداره اطلاع رسانی و  روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد، محمد جمالی آرند با اشاره به پیام نوروزی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و نامگذاری سال 1403 به نام سال "جهش تولید با مشارکت مردم"  گفت: یکی از مهم‌ترین چالش‌های ما در حوزه تولید، تربیت نیروی کار در سطوح مختلف از مبتدی گرفته تا ماهر است که  آموزش‌وپرورش از طریق توسعه و تجهیز هنرستان‌ها در این زمینه می توانند به خوبی نقش آفرینی کند.

 وی، نقش آموزش‌‌وپرورش در تحقق شعار سال را یادآور شد و تصریح کرد: مشارکت دادن مردم در امور اقتصادی بستر را برای شکوفایی اقتصادی در کشور فراهم می کند.

جمالی آرند، رشد تولید را مستلزم تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص دانست و گفت: آموزش‌وپرورش، از طریق گسترش توسعه کمّی و کیفی هنرستان‌ها  در راستای تربیت و آموزش نیروی انسانی ماهر و ترویج فرهنگ کارآفرینی تلاش خواهد کرد.

وی با بیان اینکه ظرفیت هنرستان‌ها در سطح برخی شهرستانها پاسخگوی تقاضای دانش‌آموزان برای ادامه تحصیل در رشته های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش  نیست گفت:در سال 1403 نهضت ساخت و تجهیز هنرستانها‌ با استفاده از ظرفیت دولت و خیرین  در دستور کار آموزش وپرورش قرارخواهد گرفت.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه وبویراحمد با تأکید به نقش آموزش‌های مهارتی در کارآفرینی و ایجاد اشتغال، افزود: یکی از اهداف آموزشی در هنرستانها، بهبود توانایی‌های فردی و تخصصی هنرجویان برای چذب بازار کار است.

جمالی آرند اظهار کرد: آموزش‌های کاربردی در هنرستانها می‌تواند از طریق افزایش دانش و مهارت در هنرجویان، سبب ارتقاء سطح اشتغال‌زایی و کارآفرینی در جامعه شود.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه تاکید و تمرکز راهبردی مقام عظمای ولایت در شعار سال سنوات گذشته بر موضوع تولید، دارای یک منطق قوی علمی و تجربی است، اظهار کرد: تولید، کلید و سنگ بنای اصلی حل مشکلات اقتصادی کشور برای ساختن آینده ای بهتر است و آموزش و پرورش با تمامی ظرفیت و پتانسیل برای تحقق  منویات مقام معظم رهبری تلاش خواهد کرد.

وی، با اشاره به اینکه تحقق شعار سال، نیازمند پرورش و تربیت نیروی متخصص است، خاطر نشان کرد: آموزش‌وپرورش با اجرایی سازی سند تحول بنیادین و بیانیه گام دوم انقلاب برای تحقق شعار سال و کمک به رشد تولید برنامه ریزی خواهد کرد و با هدایت تحصیلی درست دانش‌آموزان به عنوان نسلهای آینده به سمت هنرستانها و مراکز مهارتی و ارائه آموزش های باکیفیت اقدام ،تا دانش آموزان با فراگیری مهارت، ایده‌های نو و خلاقانه بتوانند به رشد تولید کمک کنند.

سرپرست اداره کل آموزش‌وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد، رکن دیگر شعار سال را مشارکت مردمی  عنوان کرد و افزود:  مشارکت مردمی در تمام حوزه بسیار راهگشاست و آموزش و پرورش با استفاده از ظرفیت مسابقات فرهنگی هنری ، جشنواره‌ها، اردوها و برنامه‌های تبیینی برای خانواده ها و دانش آموزان با استفاده از ظرفیت انجمن اولیاء ومربیان برای تحقق شعار سال تلاش می کند.

جمالی آرند گفت: در سند تحول دولت مردمی ایران قوی، به مردمی‌سازی،مهارت‌آموزی و تولید پرداخته شده است که ماموریت دستگاها نیز برای تحقق شعار سال نیز مشخص شده است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار