تاج: با هزار تومان تراکنش غیرسالم مالی هم برخورد می‌کنیم

تهران (پانا) - رئیس فدراسیون فوتبال گفت‌ در روز‌های گذشته، اعداد مختلفی پیرامون ارقام مرتبط با پرونده‌های فساد مطرح شده، اما اگر حتی هزار تومان تراکنش غیرسالم مالی هم در این خصوص ثابت شود فدراسیون فوتبال برخوردی جدی خواهد داشت.

کد مطلب: ۱۴۸۴۷۷۵
لینک کوتاه کپی شد
تاج: با هزار تومان تراکنش غیرسالم مالی هم برخورد می‌کنیم

نخستین نشست صیانت فوتبال برای فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر با حضور رئیس و مسئولان فدراسیون و همچنین مقامات ذیربط با موضوع بررسی روند مربوط به نقل و انتقالات باشگاهی، وضعیت واسطه‌های نقل و انتقالاتی و فعالیت‌های آنان و برنامه ریزی جهت نظارت دقیق بر بازار نقل و انتقالات برگزار شد.

در این نشست، مهدی تاج، رئیس فدراسیون اظهار داشت: فوتبال در همه جای جهان مورد توجه و اقبال افکار عمومی است و هر پدیده‌ای که اینگونه مورد توجه باشد، ضرورت نظارت بیشتر و دقیق‌تر را هم می‌طلبد.

وی ادامه داد: خوشحالم در میان خانواده فوتبال، رسانه‌های محترم و نهاد‌های محترم نظارتی و در کنار آنان هواداران فوتبال همگرایی مثبتی در بحث مبارزه با هرگونه رویه ناصواب وجود دارد و ضمن اینکه ارکان قضایی فدراسیون به جدیت در این باب ورود کرده‌اند، من هم وظیفه خود می‌دانم از تلاش‌های صورت گرفته در این باره توسط مراجع قضایی و نهاد‌های ذیربط نهایت قدردانی را داشته باشم.

رئیس فدراسیون گفت: درباره پرونده مفتوحه، موضوعات مختلفی مطرح می‌شود و ضمن اینکه کلام پایانی و قطعی جهت تصمیم گیری با مرجع محترم قضایی است، اما در فدراسیون فوتبال هم نشست‌های مرتبط کارشناسی با همکاری مراجع ذیربط برگزار می‌شود. از جامعه فوتبال و به ویژه باشگاه‌ها می‌خواهیم حتما هر نکته‌ای که ممکن است براساس شائبه رویه‌های تخلف و فسادزا انجام شود را با ارائه مدارک مستند و مثبته به سرعت به کمیته اخلاق فدراسیون گزارش دهند و کمیته اخلاق موظف است به قید فوریت بررسی لازم را انجام دهد. در داخل فدراسیون هم بررسی‌های مختلفی در این باره در حال انجام است و قوانین و آیین نامه‌هایی به سازمان لیگ ابلاغ شده است. برای مثال، باشگاه‌ها به هیچ عنوان حق در اختیار داشتن مشاور داوری را ندارند.

تاج تصریح کرد: در این مسیر، برای رسیدن به شرایط ایده آل تلاش می‌کنیم. در روز‌های گذشته، اعداد مختلفی پیرامون ارقام مرتبط با پرونده‌های مفتوح مطرح شده، اما اینجا به صراحت اعلام می‌کنم که حتی هزار تومان تراکنش غیرسالم مالی هم در صورت اثبات در این باب تخلف قطعی بوده و قطعا فدراسیون فوتبال هم حسب گزارش‌های دریافتی از مقامات ذیربط برخورد جدی خواهد داشت. در این میان، ضرورت دارد مجامع و مدیران ارشد باشگاه‌های کشورهم مطابق قوانین ساری و جاری کشوری نظارت‌های خود را درباره عملکرد باشگاه‌ها افزایش دهند.

در این نشست، محمدرضا مقیمی، مدیر کل دفتر امور انتظامی و توسعه نظم عمومی وزارت کشو، کیاپاشا، بازرس کل امور ورزش جوانان و میراث فرهنگی سازمان بازرسی کل کشور، نمایندگان سازمان‌های امنیتی و اطلاعاتی و همچنین مهدی محمدنبی، نایب رئیس، هدایت ممبینی، دبیرکل، روسای ارکان قضایی فدراسیون و همچنین رئیس و دبیر سازمان لیگ فوتبال، مصطفی زارعی، مدیر صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها و مسول صیانت لیگ حضور داشتند.

تاکید رئیس فدراسیون فوتبال به سازمان لیگ بر ضرورت اجرای دستورالعمل‌ها

از طرفی هم متن نامه‌های ارسالی مهدی تاج، رئیس فدراسیون به سازمان لیگ به شرح زیر است:

ریاست محترم سازمان لیگ فوتبال

 با سلام

احتراماً با عنایت به نزدیک شدن به زمان برگزاری فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، ضرورت دارد با تاکید حداکثری بر بهره مندی دقیق از ظرفیت‌های سامانه هوشمند، مبداء و مقصد کلیه ارتباطات میان همه باشگاه‌ها و آن سازمان صرفا و فقط در این بستر به انجام رسد.

هرگونه توافق احتمالی (حتی در صورت یک پرسش و پاسخ) براساس تماس شفاهی وفق این مقرره فاقد استناد و اعتبار بوده و می‌بایست در اتوماسیون مربوطه به صورت کامل (پرسش و پاسخ باشگاه و سازمان لیگ) به ثبت رسیده باشد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال موظف است با همکاری بخش آی تی فدراسیون وسازمان لیگ زمینه‌های تسهیل هرچه بیشتر ارتباط برخط در این باره را فراهم آورد.

ریاست محترم سازمان لیگ فوتبال

با سلام

احتراماً با توجه به ابلاغیه‌های قبلی، تاکید می‌شود کلیه همکاران که به صورت مستقیم یا به عنوان ناظر در فرایند همکاری با آن سازمان هستند، مطلقا حق هیچگونه همکاری در حوزه‌های مشاوره‌ای یا زمینه‌های دیگری با باشگاه‌ها را نداشته و ندارند. ضمنا، کمیته اخلاق فدراسیون مسولیت حسن اجرای این دستورالعمل را برعهده دارد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار