وزیر ورزش و جوانان:

چهره‌های ورزشی الگوی مناسبی برای فرهنگ‌سازی فرزندآوری و جوانی هستند

جوانی جمعیت از مأموریت‌های مهم وزارت ورزش و جوانان است

تهران (پانا) - وزیر ورزش و جوانان گفت در کشور، چهره‌های ورزشی خوبی داریم که می‌توانند الگوی مناسبی برای فرهنگ‌سازی فرزندآوری و جوانی جمعیت باشند.

کد مطلب: ۱۴۷۴۶۴۱
لینک کوتاه کپی شد
چهره‌های ورزشی الگوی مناسبی برای فرهنگ‌سازی فرزندآوری و جوانی هستند

کیومرث هاشمی در جلسه تجلیل از فعالان عرصه جمعیت وزارت ورزش و جوانان، اظهار کرد: از تصویب قانون جوانی جمعیت تقریباً ۲۸ ماه می‌گذرد و متأسفانه شرایطی که اکنون با آن مواجه هستیم به‌خاطر خطا‌هایی است که در دو دهه گذشته در راستای جمعیت کشور انجام شده است.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به رقم خوب وام‌های پرداخت شده ازدواج در یک سال گذشته، گفت: پیش از این در هیچ دولتی سابقه نداشته که این مبلغ وام ازدواج پرداخت شود و این اتفاق کار بزرگی است که توسط دولت سیزدهم صورت گرفته است. تلاش دولت این است که وام ازدواج به کسانی که منتظر دریافت هستند هرچه سریعتر پرداخت شود.

وی ادامه داد: در اکثر جلسات هیات دولت گزارش وام‌های ازدواج و فرزندآوری خدمت رئیس‌جمهور ارائه می‌شود و تمام تلاش دولت برای پرداختن به موضوع جوانی جمعیت است و اینکه تسهیلات به موقع و آسان در اختیار مردم قرار گیرد.

وی گفت: علاوه بر تلاش‌هایی که دولت انجام می‌دهد، باید درخصوص فرهنگ‌سازی موضوع جوانی جمعیت در جامعه نیز کار کنیم. ما در کشور چهره‌های ورزشی خوبی داریم که می‌توانند الگوی مناسبی برای فرهنگ‌سازی فرزندآوری و جوانی جمعیت باشند. در دیدار اخیر رهبر انقلاب با ورزشکاران ایشان نیز تأکید زیادی بر ارزش‌های فرهنگی قهرمانان ما داشتند که در رویداد‌های بین‌المللی از خود نشان می‌دهند.

کیومرث هاشمی خاطرنشان کرد: باید این موضوع در ورزش، نهادینه شود که چهره‌ها و قهرمانان ما در راستای مسئولیت‌های اجتماعی که دارند در راستای جوانی جمعیت فعالیت کنند. قهرمانان و چهره‌های ورزشی ما در همه شرایط در راستای مسئولیت‌های اجتماعی پیش‌قدم بوده‌اند.

وی گفت: چهار مأموریت در قانون برای ما در وزارت ورزش و جوانان تعریف شده و فراتر از این مأموریت‌ها همه مدیران ما موظف هستند که این تکلیف که همان پرداختن به موضوع جوانی جمعیت است را انجام دهند و مردم نیز باید در این راستا همراهی کنند.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: بار‌ها این موضوعات توسط رهبر انقلاب و رییس‌جمهور مورد تأکید قرار گرفته و تلاش داریم، استان‌هایی که در راستای جوانی جمعیت ضعیف هستند را مورد بررسی قرار دهیم و نقطه هدف قرار گیرند که شرایط بهتری پیدا کنند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار