مجوز حرفه‌ای سذابی پیش‌روی استقلال و پرسپولیس؛

زارعی: گروهی در ایران دوست ندارند سرخ‌آبی‌ها واگذار شود

تهران (پانا) - مدیر مجوز باشگاهی فدراسیون فوتبال درباره آخرین شرایط واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، گفت: متأسفانه گروهی در ایران هستند که اصلاً دوست ندارند این دو باشگاه واگذار شود.

کد مطلب: ۱۴۶۲۲۱۰
لینک کوتاه کپی شد
زارعی: گروهی در ایران دوست ندارند سرخ‌آبی‌ها واگذار شود

مصطفی زارعی، مدیر مجوز باشگاهی فدراسیون فوتبال درباره آخرین شرایط صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها اظهار داشت: باشگاه‌ها فرصت دارند تا ۱۱ فروردین ماه هرگونه بدهی اثبات شده قطعی دارای حکم را که تا ۱۱ دی ماه صادر شده، تسویه کنند و اگر نکنند مجوز آن‌ها صادر نمی‌شود. بارگذاری مدارک تا ۵ اردیبهشت ماه است.

وی در خصوص دلایل حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا گفت: ما ۳۵ معیار داریم و باشگاه‌ها باید این مدارک را بارگذاری کنند. باشگاه استقلال در دو مورد هیچ چیزی را آپلود نکرده بود و قطعاً مشخص بود که ما نمی‌توانستیم به آن‌ها مجوز بدهیم. در مورد استقلال ما استعلام گرفتیم و استقلال نتوانست مجوز بگیرد.

مدیر مجوز باشگاهی فدراسیون فوتبال تصریح کرد: ما نمی‌توانیم هرکاری که دلمان می‌خواهد انجام بدهیم و اگر مجوزی که فدراسیون صادر می‌شود مشکل داشته باشد، کنفدراسیون فوتبال آسیا، فدراسیون فوتبال را جریمه یا حتی تعلیق می‌کند. دو سال گذشته فدراسیون فوتبال مجوز استقلال، پرسپولیس و گل‌گهر صادر شد، اما کنفدارسیون آسیا علاوه بر محرومیت این دو تیم ما را نیز تعلیق کرد.

زارعی عنوان کرد: بار‌ها هشدار‌ داده‌ایم. مسائل حقوقی و هم مالی را عرض کردیم و دو باشگاه تلاش می‌کنند تا مستندات را ارائه کنند و مدارک را بارگذاری نمایند. از طرف فدراسیون فوتبال هر خدمتی از دست ما بر بیاید برای این دو باشگاه می‌کنیم و امیدوارم امسال مشکلی پیش نیاید.

وی در واکنش به اینکه چرا تیم‌های عربستانی با مالکیت مشترک محروم نمی‌شوند، گفت: نوع کنترل آن‌ها فرق دارد. تا همین ۲ سال پیش حکم دو مدیرعامل استقلال و پرسپولیس را مستقیم وزیر ورزش امضا می‌زد و مجمع آن‌ها مشترک است. این یعنی کنترل دو باشگاه دست یک سیستم است و در یک شکل حقوقی کار می‌کنند. این مشکل ما نیست منچسترسیتی در آسیا و اروپا مالک مشترک دارد مثل ژیرونا است. در عربستان هم ساختاری کار را حل می‌کنند و هم جدا کنترل می‌کنند. این برای این است که شایعه تبانی از بین برود و هیچ مشکلی نباشد. امسال در دستورالعمل لیگ نخبگان آسیا نیز این موضوع قید شده است.

مدیر مجوز باشگاهی فدراسیون فوتبال درباره آخرین شرایط واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس گفت: متأسفانه گروهی در ایران هستند که اصلاً دوست ندارند این دو باشگاه واگذار شود. کار تا یکجا‌هایی خوب پیش می‌رود، ولی این گروه سریعا وارد عمل می‌شود. انگار منفعت‌شان در این است که این دو باشگاه بدون مالک بمانند. خوشبینم که مشکل مالکیت استقلال و پرسپولیس حل شود. ولی اگر حل نشود، مجوز حرفه‌ای نمی‌گیرند.

زارعی عنوان کرد: هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای کسب مجوز حرفه‌ای استادیوم آزادی را معرفی کرده‌اند، ولی این ورزشگاه نقایص بزرگ و کوچک زیادی دارد. با این وجود موردی که برای مجوز حرفه‌ای ایجاد مشکل می‌کند، نقص نرم افزاری است؛ مثلا طرح خروج اضطراری استادیوم یا گواهی ایمنی آن که مشخص نیست. قرار شده تا آخر اردیبهشت که مهلت پایانی برای مجوز حرفه‌ای استادیوم محل میزبانی است، نقایص ورزشگاه آزادی برطرف شود.

وی در مورد مشکل بدهی‌های مالیاتی سرخابی‌ها گفت: فکر نمی‌کنم که اگر این بدهی‌های مطرح برای دو باشگاه پرداخت شود، مشکلی برای مجوز حرفه‌ای به‌وجود بیاورد. می‌شود گفت تکلیف این دو باشگاه با مالیات مشخص شده است.

 

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار